ÚTIKRITIKA.HU / Ibiza






hirdetes

útikritikák


Ibiza

Ibiza dióhéjban | Tetszett & Nem tetszett | Vélemények | Szállásválasztás | Ajánlott hotelek | Időjárás | Strandok | Étkezés és vásárlás | Szórakozás | Közlekedés | Egyéb hasznos információk | Magyar külképviselet | Programlehetőségek | Fotóegyveleg

.

Ibizán fenekestül felfordul a világ. - e. m. fotója

.

Ibiza dióhéjban

  • A Baleár-szigetek egyike: pl. Mallorca, Menorca és Formentera mellett. 570 négyzetkilométer, picivel nagyobb, mint Budapest, 40 perces autózásnál nincs nagyobb távolság. Nincs időeltolódás. A helyi lakosság kicsivel több, mint százezer. Katalánul és spanyolul beszélnek.
  • Bécsből mennek közvetlen járatok Ibizára ( Vueling, Niki), 2 és félórás a repülés.
  • Júliusban, augusztusban tömegnyomor van, zsúfolt buszok, telt házas hotelek, túltöltött diszkók, bárok, a felkapott klubokban orcátlanul magas árak, 35-50 eurós belépőjegyek (Ibiza drágább, mint Mallorca).
  • A szigetnek van egy bulizós (szemét mindenhol), zajos és egy nyugisabb része (az utóbbira példa Santa Eulalia).
  • Kulturális látnivalók, történelmi emlékek akadnak. A természet szép: sziklaszirtek, fenyőerdők, stb.
  • Ibiza előnye Mallorcával szemben, hogy kisebb és így könnyebb felfedezni a szigetet, ami persze nem csak bulis helyekről szól, hiszen vannak bőven szép öblök, kellemes települések.
  • Sok a piás, bunkó brit suhanc, alig leplezett drogbiznisz, vandálok által lestrapált helyek sokasága.
  • Ibiza spanyol kiejtésée: ibiszá (hangsúly a második szótagon)

Tetszett & nem tetszett

Tetszett

  1. A nappali bulizás a Bora Bora bárban, éjszaka a sokak által istenített Amnesia-ban
  2. A sziget északi részének finom-homokos strandjai, kristálytiszta tenger, keleten a Cala Sant Vicent kicsi, nyugis strand
  3. Jó terep pasizásra, csajozásra (sok szép ember), szexuális szabadosság
  4. A sziget kontrasztjai: valahol a dübörgés, máshol pedig a nyugi, elrejtett öblök
  5. Csodás naplementék (szinte páratlan), aranyos falvak
  6. Az "új-hippik" a Benirras strandon és a vasárnapi naplementekor rendezett bongó dobolás, a hippi piac szerdán Es Cana-ban és szombaton San Carlos-ban
  7. Sok olcsó kajálási lehetőség kínálkozik, finom fagyik
  8. Könnyű felfedezni a szigetet
  9. Szuper hajós túrák (pl. a Némó kapitány nevű, üvegfenekű katamaránnal Formentera szigetre)
  10. Nézegetni a sok érdekes embert Ibiza városban a városfalhoz közeli szűk utcákban
  11. A Cala Comte strand

Nem tetszett

  1. Az alvásra fordított kevés idő hátrányos fiziológiai következményei
  2. Nyáron a tömeg mérete már fárasztó, pl. a Playa d'en Bossa beach-en
  3. A drogok és a bedrogozottak, a sok anyagárus
  4. A bunkó brit srácok, akiknek a feje még józanon is ronda, na de bepiáltan aztán végképp
  5. Hogy engedik a cigizést több klubban
  6. A túlzottan magas belépőjegyek (30-50 euró), évről évre minden drágább
  7. Gyakran nehéz szabad taxit fogni, drága a taxi, bérelt autóval nehéz parkolóhelyet találni
  8. A tengervizes zuhanyozók
  9. A csúszós utak veszélyesek a motorozóknak
  10. Elég drágaság van, 8 euró egy sör, koktélok 10-15 euró.

Vélemények

Összességében Ibizát mindenkinek ajánlom, bárki megtalálhatja a számítását. A strandok gyönyörűek (legtöbb homokos), mindenhol tiszta, türkiz a víz. Az emberek nagyon segítőkészek, közvetlenek, érezni, hogy lazulni jött mindenki. Tudom, köztudatban csak a vad bulik és a mindenféle cucc van, de a bulit is lehet élvezni normál keretek közt, na meg vannak abszolút csendes családbarát részek is.

Mi főleg a strandok és a bulik miatt mentünk, de Ibiza várost is beiktattuk utolsó napra. Ebből a szempontból jó bázis San Antonio, (a sok hangos angol turistát leszámítva) olcsóbb, mint a főváros és a Playa d’en Bossa, busszal pedig nagyon jól elérhetők a környékbeli strandok (Cala Salada, Cala Comte, Cala Bassa), és a főváros is félóránkénti járatokkal. Buszjegyek 2-3 € körül vannak. Bulizósoknak éjszaka discobus megy mind a Playa d’en Bossa, mind a kikötő környéki kluboktól kb. félóránként Antonioba. (b.l., 2022)


"A főszezon az első klubok nyitásával kezdődik júniusban és a híres klubok, beach cafék záró partijával ér véget, szeptember közepén/végén. A helyi lakosok szinte alig várják az 'indián nyarat', amikor visszafoglalhatják szigetüket az idelátogató 'party arcoktól'. Ami egész évben érdekes látnivaló az Ibiza város UNESCO-s öröksége, a Dalt Vila (Felső város), azaz az erődítményszerű régi városnegyed, kanyargós keskeny utcákkal és gyönyörű panorámákkal a kikötőre és a Földközi-tengerre. Ibizától délre van a Platja de Bossa part, ahol a főszezonban folyamatos diszkózene szól és napközben is táncolnak az emberek. Szép, fehér-homokos part, és 15 perc bringázással elérhető. Ibiza szigetén van pár 'hardcore' mountain bike útvonal, és pár egyszerű kerékpáros ösvény is, sajnos, sokszor főútvonal mentén kell haladni.

Az én Tetszett & Nem tetszett verzióm:

Tetszett:

  • Dalt Vila, a középkori városrész

  • A party-sziget hírnév ellenére lehet még békés, romantikus öblöket, partszakaszokat találni Ibiza várostól nem is olyan messze, kb. fél óra biciklivel vagy egy rövid autóút Ibiza várostól a délebbre eső Platja de ses Salines-ig, a sótelepekig. Szép strand és 2 jó bár/étterem a helyszínen.

  • A hippy és egyéb kézműves piacok sziget szerte, késő őszig nyitva tartanak, különleges egyedi ékszerek, cipők, borholmik - Ibiza várostól északra Es Cana nyújtja a legnagyobb és legrégebbi ilyen piac színhelyet páratlan 'people-watching' lehetőség a kávézók teraszán - a világ minden tájáról idesereglett partiarcok, hippik, nyaralók vonulása a promenádokon a nap minden szakában

  • St. Eularia, a béke és nyugalom oázisa Ibiza várostól északra és a sziget északi részében elhelyezkedő kellemes kis falvak és öblök, mint Portinatix vagy Cala Xarraca érdekes és különleges boltok Ibiza régi városrészében is találhatók

  • Nagyon szép naplementék a nyugati parton, északabbra kevesebb turistával, a legnyüzsgőbb St. Anthony (San Antonio) - a bulifőváros

  • Hedonista életvitel keveredik a nyugodt, mediterrán feelinggel, hangulattal (és ugyanez beírható a nem tetszik rovatba is, ahol ez átesik a másik végletbe)

Nem tetszett:

  • A nagyobb városokban szinte alig lehet találni jó éttermet, ami igazi jó minőségű spanyol ételt szolgál fel. Ehelyett, 'nemzetközi' ételeket, és azoknak is gyengébb verzióit kínálják. De érdemes keresgélni, és a helyiektől érdeklődni.

  • A drogoktól túlfűtött, másnaposan is "menetelő" tömeg a beach clubokban é a mindenhol dübörgő diszkózene a nap minden szakában a főszezonban.

(G. Odri)


,, Az egy szigetre jutó szórakozóhelyek száma talán itt lehet a legmagasabb a világon. Ezen a szigeten rezidens DJ pl David Guetta, viszont jelen esetben, ez nekünk inkább hátrány, mint előny.

Viszont, októbere Guetta is aludni megy és a nyüzsgő discoszigete szinte teljesen véget ér a partyszezon és egy teljesen nyugis, élhető vidékké alakul át, hogy aztán téli álmából felébredve következő szezonban újra a buli kerüljön előtérbe. A plakátok még kinn voltak a pár héttel korábbi szezonzáró mulatságokról, a bulizó hordák nagy része viszont már elvonult. Főképp családdal érkező turistákat láttunk a szigeten.

A hatalmas szórakozóhelyek mellett Ibizán számos túraútvonal és gyönyörű strand vagy ennek a kettőnek a kombinációja található. Az 5 itt töltött napot teljesen simán fel tudtuk tölteni programokkal. A levegő kb 24-25 fokos volt árnyékban, de 11-től 15 óráig kb 27-30 fok volt napsütésben, ami pont ideális a 23fokos tengervízből kievickélve. 50 faktoros naptejjel is lepirultunk.
Mivel kb 10x10km az egész sziget, nagyon könnyen bejárható tömegközlekedéssel is, és kerékpárral is nagyon sokan járták az utakat.

Mi busszal közlekedtünk, minden nap más helyszínre, de egyszer sem utaztunk egy irányba 1,5 óránál többet. A buszjegyek 500-2000 forint között voltak távolságtól függően. (Lilkaland.hu 2018)


,, Körbejártuk a szigetet, hihetetlen gyönyörű partjai vannak. Utolsó nap pedig az Ushuaia-ban voltunk bulizni. A rengeteg tengerpart mellett a Hippi Marketet és magát Ibiza városát is tudom ajánlani, de a naplementét ki ne hagyd egy jó kis helyről! A legmenőbb hely a Mambó caffé, mi is ott néztük meg 2x is. " (gy. á., 2018)

Megközelítés

Érdemes megnézni azonos vagy hasonló dátumokat bécsi vagy budapesti indulással is, sokszor főszezonban a bécsi indulás olcsóbb. De a Bécs - Ibizához feltétlenül hozzá kell tenni a benzin, matrica és a kinti parkolás árát is. Éjszakai érkezésnél a vezetés kényelmetlenségét is.

Hajóval

A legtöbb utazó a Barcelonából, Valencia vagy Dénia városából induló kompokat választja, amelyek Ibiza szigetének különböző kikötőibe érkeznek.

A kompok menetrendje és útvonala változó lehet a szezontól és az indulási ponttól függően, ezért érdemes előre tervezni és időben információt szerezni a lehetőségekről.


Érkezés

Az Ibiza repülőtere jól kapcsolódik a sziget többi részéhez, és a turisták számára számos lehetőség áll rendelkezésre a szálláshelyekre való utazáshoz. Az alábbi közlekedési eszközök közül lehet választani:

Taxi: Az Ibiza repülőtéren található egy taxihívóállomás, ahol a turisták egyszerűen felszállhatnak egy taxira, és közvetlenül a szálláshelyükre utazhatnak. A taxik árai változóak lehetnek attól függően, hogy hol található a szálláshelyük az Ibiza szigetén.

Busz: Az Ibiza repülőtéren található egy buszmegálló, ahol az utasok elérhetik a sziget legtöbb részét. A buszjáratok rendszeresek, és az árak kedvezőek. Azonban, ha több poggyászt visznek magukkal, akkor érdemes figyelembe venni, hogy a buszokon a hely korlátozott lehet.

Autóbérlés: Az Ibiza repülőtéren lehetőség van autóbérlésre, így az utazók saját időbeosztásuk szerint utazhatnak a szálláshelyükre, és felfedezhetik a szigetet. Az autókölcsönzési árak változóak lehetnek attól függően, hogy milyen autót bérelnek és milyen hosszú időre.

Transzferszolgáltatások: Az Ibiza repülőtéren számos transzferszolgáltatás áll rendelkezésre, amelyek közül a legnépszerűbbek az előre foglalt személyszállítási szolgáltatások. Ezek a szolgáltatások lehetővé teszik, hogy előre foglalhassák a transzfert, és kényelmesen és biztonságosan jussanak el a szálláshelyükre.


Szállásválasztás

Ibizában szinte minden a bulizásról szól, plusz: szex, nappali alvások, strandolás. Azokban a holtszezoni hónapokban (szeptember végétől május végéig), amikor a bulihelyek zárva vannak, a sziget kellemes nyugalmi állapotban leledzik. Vannak családbarát és pároknak való, disztingváltabb hotelek, pl. ezeken a helyeken:

  • San Antonio öböl
  • Santa Eulalia
  • Portinatx és San Miguel
  • Es Cana

Júliusban, augusztusban viszont nagyon magasak a szállásárak.

Ajánlott hotelek

2 csillag: Hotel Gran Sol (San Antonio), Hotel Cenit (Figueretas)

3 csillag: Casa Montymar (Santa Eulária des Riu), Hotel Ibiza Playa (Figueretas)

4 csillag: Hotel Casa Datscha (Cala Salada), Groupotel Santa Eularia&Spa (Santa Eulária des Riu)

,, 2016-ban idegenforgalmi adót vezettek be a Spanyolországhoz tartozó Baleár-szigeteken, így Ibizán is. A turisták számára ez éjszakánként 0,5 és 2 euró közötti többletköltséget jelent szállástípustól és a tartózkodási időtől függően.

A luxusszállodák, az ötcsillagos és a négycsillagos superior hotelek, valamint a négykulcsos apartmanok vendégeinek fejenként és éjszakánként 2 euróba kerül az idegenforgalmi adó, a négycsillagos és a háromcsillagos superior szállodák, valamint a háromkulcsos superior apartmanok lakóinak 1,5 euróba kerül egy éjszaka. Az egy-, kettő- és háromcsillagos hotelekben, illetve az egy-, kettő- és háromkulcsos apartmanházakban megszállóknak 1 eurót kell fizetniük, ugyanennyibe kerül az adó a nyaralót bérlőknek és a vidéki szállodák, valamint az agroturizmusban részt vevő szálláshelyek vendégeinek és a tengerjáró hajókon érkezőknek. Fél eurót pedig a hostelben, vendégházban, panzióban, kempingben vagy táborban megszálló turistáknak kell fizetniük éjszakánként.

Nem kell idegenforgalmi adót fizetniük a 16 év alatti gyerekek után, illetve fele annyiba kerül az adó szezonon kívül (november 1. és április 30. között) és azoknak, akik hosszabb időt töltenek a szigeten – nekik a kilencedik naptól számítva él a kedvezmény abban az esetben, ha ugyanazon a szálláshelyen maradnak. (2016)" forrás

Más Ibiza-i szálláshelyek fogalása itt - hotelscombined.com

Időjárás

Már áprilistól kellemes meleg van (20-23 fok). Állítólag a Baleár-sziegetek közül Ibizának van a legjobb klímája. A nyár meleg, de ritkán van kifejezett hőség. Májustól kezdenek jönni a nyaralók, bár ilyenkor este még pulóveres az időjárás, sőt még júniusban is lehet kicsit hűvös az este. Augusztusig nagyon ritkán esik eső. Szeptember közepéig jó nyaraló idő remélhető. Szeptember végétől egyre gyakrabban van eső. A főszezon októberben ér véget, mielőtt jön az erősen csapadékos november. Ibizán a leghidegebb téli hónapokban sincs éjszaka 7 foknál, nappal 14 foknál hidegebb.

Ibiza időjárása

Strandok

A strandok elég jók (azért nem szebbek, mint Mallorcán), de gyakran van szél, ami jó a szörfölésnek (és wakeboarding).

San Antonio

San Antonio Ibiza szigetének nyugati partján található, és híres az éjszakai életéről és a gyönyörű strandjairól. A San Antonio strand (Playa de San Antonio) központi helyen található, és az egyik legnépszerűbb strand az Ibiza-szigeten.

A San Antonio strand körülbelül 800 méter hosszú, finom homokkal borított, és kristálytiszta vízzel rendelkezik. A strand lassan mélyülő, és a víz hőmérséklete nyáron meglehetősen kellemes, általában 24-27 Celsius fok között mozog.

A strand környékén számos bár, étterem és bolt található, és a naplemente idején a látvány csodálatos. A strand kínál számos szórakozási lehetőséget, például a vízi sportokat, az úszást és a napozást.

Ses Salinas

Ses Salinas strand egy gyönyörű homokos tengerpart, amely az Ibiza sziget déli részén található, a Salinas Nemzeti Parkban. Ez egy csendesebb és kevésbé zsúfolt strand, amely ideális helyszín lehet a nyugodt pihenésre és a tengerparti kirándulásokra vágyóknak.

A Ses Salinas strand hosszú és homokos, és kristálytiszta vízzel rendelkezik, ami tökéletes a fürdőzéshez és a napozáshoz. A strand mögötti domboldalak fenyőfákkal és kaktuszokkal borítottak, amelyek kellemes árnyékot nyújtanak a látogatóknak.

A strand környéke védett terület, és a környezet nagyon tiszta és természetes. A strand közelében található számos bár és étterem, ahol friss tengeri ételeket és italokat lehet kóstolni.

Ses Salinas strandot gyakran látogatják a helyi lakosok és a turisták, és különösen ajánlott a természet szerelmeseinek és azoknak, akik a zsúfoltabb strandoktól és turistahelyektől távolabb szeretnének pihenni.


sz. r. fotója

Platges de Comte (Cala Comte)

Platges de Comte, más néven Cala Comte, egy csodálatos strand a Nyugat-Ibiza partjainál. A Platges de Comte egy sor apró, homokos öbölből áll, amelyeket kristálytiszta víz választ el egymástól. A strand homokos partja, türkizkék vize és festői környezete miatt az egyik legnépszerűbb strand a szigeten.

A Platges de Comte strand széles, homokos területeinek köszönhetően kiváló helyszín a napozásra, a vízben való lubickolásra, és a gyönyörű naplementék élvezetére. A kristálytiszta vízben pedig kitűnő lehetősége van a búvárkodásra és a snorkellingre.

A strand környékén számos bár és étterem található, ahol friss tengeri ételeket és italokat lehet fogyasztani. Azonban a strand közelében található parkolók gyakran zsúfoltak lehetnek, különösen a főszezonban, ezért javasolt a korai érkezés.

m.p. fotója

,, Ez a strand a sziget nyugati oldalánál van, így tökéletes hely a naplemente nézéshez. Két öböl található egymás mellett. Az ingyenes parkolóban lehet hagyni az autókat, de ha későn érkezel, akkor csak az út mentén marad hely és onnan kell besétálni. Egy hatalmas sziklafal szélére vezet a gyalogos út, ahonnan gyönyörű panoráma tárul elénk, és ha leereszkedsz a víz szintjére, akkor onnan el sem akarsz majd jönni.

A nagyobb öbölnél étterem és bár is található. Lehet napágyakat bérelni ernyővel, van wc és zuhanyzó. Itt rengetegen voltak, azonban ha egy kicsit tovább mész, elérkezel a nudista részre. Nem kell rögtön hátat fordítani, ugyanis ez olyan „opcionálisan” nudista rész. Itt kényelmi szolgáltatások nincsenek, de öko-bio wc-t találsz az étterem mellett, amit szabadon használhatsz.

Mi nem dobtuk le a rongyot, viszont voltak körülöttünk pucér nők és férfiak mindenféle korosztályból. Először nagyon nem tetszett a hely, mert itt is sokan voltak és a törülközőket is alig lehetett letenni. Egyik oldalamon egy mazsolás cici, a másikon egy megereszkedett here pihent. Kevesebb nudista volt, mint fürdőruhás, de szemmel láthatóan senki nem zavarta a másikat. (2016)" forrás


A Cala Comten strandoltunk. A víz itt is gyönyörű, nagyon hullámzott, de ez kifejezetten tetszett. Ezután az Ushuaia következett. Aki kicsit is bírja a bulikat, ne hagyja ki, a helyszín, a hangulat tuti beszippant még ha nem is vagy house rajongó. 😄
Strandoknál fontos, hogy nem sok a nyilvános wc, legtöbb helyen 1-2 étterem/bár van, zuhanyzót csak a Cala Sant Vincente-n találtunk. (2022)

Étkezés és vásárlás

22 óra előtt alig van hely, ahol lehet vacsorázni.

A tengerparton lévő Cala Gracioneta étteremben például akár 185 ezer forint körüli összeget is kiszámlázhatnak egy kétszemélyes ebédért. Bár tény, hogy ez nem épp a legolcsóbb ételeket takarja az étlapról. Mint arról egy vendég, aki nemrég járt az étteremben, beszámolt, körülbelül hetvenezer forintba került egy sügér, amit frissen fogtak ki, és szállítottak oda. Ibiza csak úgy bővelkedik az exkluzív helyekben, némelyikbe nem is olyan egyszerű a bejutás, idetartozik a Casa Jondal is, amit többek között Noel Gallagher és Kate Moss tett népszerűvé. Nekik köszönhetően azóta főképp tehetős amerikaiak és újgazdag európaiak rendeznek ott puccparádét.

A Pacha is a legikonikusabb helyek közé tartozik a szigeten, azonban mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki itt szeretne jóllakni. Egy látogató elmondása szerint a múlt hónapban körülbelül 2,3 millió forintot hagyott ott, pedig nem vitték túlzásba a költekezést. (2022) forrás

Szórakozás

Ibiza fiataloknak, bulizósoknak való, családoknak, nyugalmas nyaralásra vágyóknak nem. Időseknek, mondjuk - elnézést! - negyven felett nem igazán való a sziget, hacsak nem igazodik a helyi életritmushoz. Fergeteges, őrületes bulik, rengeteg diszkó, sangria, nemzetközi, felszabadult légkör, a legjobb house dj-ék, nyitva tartások hajnalig, az élet éjfélkor kezdődik, itt van a világ egyik legnagyobb klubja (Privilege) hétezer-nyolcezer fős befogadó kapacitással!

A sziget egy részén este 11 után reggelig nem lehet alkoholt árulni. A sok baleset, és tragédia miatt betiltották a szálloda erkélyeiről úszómedencékbe ugrálást is. A vétkezőket súlyos pénzbírsággal, és a szálloda elhagyásával szankcionálják.

,, Hogyé is van a párty Ibizán? Határozottan drágáé. Komoly klubestekre a belépők 40-80EUR közt mozognak és ez még csak a belépő. Bent inni szeretnél egyet? Ásványvíz, üdítő 8-12EUR, Shot 10-12EUR, Longdrink 17-20EUR. Mondjuk becsületükre szolgáljon - nem mérik ki halálpontosan a mennyiségeket, úgy teleöntözik az italod, hogy néha már 3-4 vodka-redbull után totálon vagy. Kiskapu az italokra – buli előtt közvetlenül egy közeli bárban, a szállásodon vagy parkolóban italozás, a bolti kisker árak teljesen normálisak. Kiskapu a belépőkre – sok klubestnek vannak nappali promóterei, akik a strandokat, városokat és bárnegyedeket járkálva fel tudnak írni spec vendéglistára, vagy akciós karszalagokat osztogatnak. Ezekkel legtöbbször legalább 10-20EUR összeget spórolsz a belépőből, más esetben pedig valameddig díjtalanul bejuthatsz. Persze legjobb, ha valamelyik dj spanod zenél a buliban, akkor legalább pár főt teljesen ingyenesen (szerencsés esetben rögtön VIPbe) fel tud írni. Legötletesebben RichieHawtin csinálta meg ezt a beléptetést – az osztogatott karszalagokkal este 10ig 15EUR a beugró, de ha magadra ragasztasz egy (könnyen lemosható) vizes ENTER logo tetoválást is - további 5EUR kedvezményben részesülsz. És már 10től komoly nagy nevek zenélnek az estjén (Luciano, Maya Jane Coles, Dubfire.). De ha elkésel - éjfél után oda is 50EUR körüli összeget kell lecsengetned.


A bulik általánosságban roppant hangulatosak, teljesen mindegy, hogy egy populáris Aviciiről beszélünk vagy egy LocoDice veretésről, a hangulat szinte mindenhol fantasztikus! Az emberek elsősorban szórakozni és bulizni mennek Ibizára, bár itt sem klappol mindig minden. Mielőtt elmész ugyanabba a Pachába vagy Amnesiába, mindenképp érdeklődj több embertől - ki zenél, milyen stílusban, milyen buli és zene lesz. Egy kellemetlen példa - tavaly két magyar lány élete álma volt eljutni a Pachába. Hétfői napot választották, gondolom a lelkes jegyárus vagy saját türelmetlenségük hatására. Nos, a hölgyek tech, deep és house vonulaton mozogtak mindig is. Erre kifogtak egy Hardwell&Chuckie bulit. És az EDM veretés, hiába a király milliók számára, nekik ez totál off volt. Azt mondták vártak 1-2 órát de kb kimenekültek, annyira nem bírták. Fejenként 47EUR volt a belépő. Voltak orosz csajok is, akik Marco Carola bulira mentekAmnesiaba, szintén 50EUR/fős belépővel. 1 órát bírtak, azt mondták számukra ijesztő és nyomasztó volt, ami ott ment és ők is elmenekültek. Magyarul nagyon fontos, hogy a stílusodnak és hangulatodnak megfelelő eseményt válassz, inkább hívd fel vagy írj a szakértőbb barátodra/illetékesre, aki tényleg képben van.De amikor a „szakértőkkel" beszélsz, akkor is figyelj, sokan sajnos vakon elfogultak a kedvencükkel. Itt van egy remek party-kalendárium amúgy, hónapok és napok szerint minden fontosabb ibizaiklub programját naprakészen megtaláljátok benne: forrás

,, Az Ibiza legközepén, a kikötőben található, többszintes Heart egyszerre streetfood-terasz, diszkó, bár, varieté és molekuláris étterem. Két globális híresség közös projektjéről van szó: a helyet az El Bulli nevű éttermével világhírűvé vált Ferrán Adriá katalán sztárséf és a Cirque du Soleil együtt indították.
Heart alapvetően három funkcióra tagozódik: van az emeleti streetfood-terasz, illetve a földszinti, Supper néven futó étterem-varieté, ami éjjel klubbá alakul át, ahol evés-ivás-nézelődés után csapatni és veretni is lehet. A teraszon 80, az étteremben 150 euró a mindenképp kifizetendő minimálfogyasztás, de ez csak elméleti korlát, hiszen mindenki túllépi. Eleve 300 euró a legolcsóbb üveg pezsgő. (2017)" forrás


,, Bár a legtöbb szórakozóhely viszonylag későn nyit, és a legnagyobb djk csak hajnali 1-2 között lépnek fel, főszezonban mindig van lehetőség napközben is bulizni. Kalandvágyóbbaknak a bulihajók ajánlottak, némelyik különböző vízi sport lehetőségeket is kínál, de a nyugisabb szórakozásra vágyók is, számos beach bar és nappali szórakozóhely közül választhatnak. A legnagyobb buliközpontot Eivissa és St Antonio jelentik, a parton sétálva lépten-nyomon promóterekkel találkozhatunk. Érdemes elővételben jegyeket venni, néhány eladó akár az online jegyáraknál kedvezőbb lehetőségeket is tud ajánlani. Alapvetően a jegyárak viszonylag magasak, úgyszint a szórakozóhelyen vásárolt italok árai, beleértve például a vizet. (2017)" forrás

A Heart fölöttébb rongyrázós szórakozóhelyről érdekességek - link

Közlekedés

Ibiza felfedezéséhez bizony kell a bérautó. A bérlés árai nem vészesek. Magyar jogosítvánnyal lehet vezetni, s azt az autó használatakor magunkkal kell vinni. A biztonsági őv kötelező. Valamicske alakoholfogyasztás az autóvezetőnél tolerálnak, de ez mennyiségben egy pohár sörnek vagy bornak felel meg. Gyakoriak a közelekdési ellenőrzések, tehát ne feszítsük a húr. Ibizán a közlekedési szabályok megszegését keményen büntetik. Főszezonban a benzinkutak éjjel-nappal nyitva vannak. Robogók és motorketékpárok vezetőinek kötelező a védősisak.

Ibizán ajánlatos különösen óvatosan és körültekintően vezetni, mert a közutakon többségében a helyi viszonyokat illetően tájékozatlan nyaralók vezetnek (esetenként bénáznak vagy kalandorkodnak). A szigeten szinte mindenhol körülményes parkolóhelyet találni. Ibizavárosban, santa Eulaliában és San Antonioban ingyenes parkolóhelyeket hoztak létre. Kék jelzések révén lehet azokat beazonosítani. A szigeten 14 és 16 óra között valamint 22 óra után, és vasárnap ingyenes a parkolás.

Ibizán kiterjedt távolsági buszhálózat létezik. A nagyobb városok és nyaraló települések között jellemzően félóránként mennek a járatok. Sok strandra is üzemeltetnek buszjáratokat. A nyári hónapokban a buszok reggel héttől este fél 12-ig közlekednek. Itt-ott éjszakai buszok is vannak a bulizók kedvéért. A buszok többsége klimatizált.

,, Amikor megérkezel, hacsak nem jönnek ki érted, vagy az utazási iroda nem biztosít transzfert, rögtön jön a dilemma - taxi vagy busz. A taxik Ibizán közepesen drágák, de mivel a távolságok nagyobbak - gyakran városok közt kell mozogni, hogy odaérj a kívánt strandra, étterembe vagy klubba – az tarifák is magasabbnak tűnnek. A reptérről nézve – Eivissa (főváros) 15-20EUR, de a másik nyaralóváros San Antonio vagy Santa Eulariamár 30-40EUR lesz. A busz minden irányba nappal 2, éjjel 3 EUR jegyárral operál, csak ott sokat vársz és sokszor kell kellemetlenül szétcsapott turistákkal utazni, főleg az éjjeli partyjáratokon. Van opció autóbérlésre, előszezonban napi 30-50EUR közt már jó középkategóriás autókat lehet kapni, ezek főszezonban 70-90EUR / nap lesznek.

A bátraknak lehet még robogót kivenni, bár ez az, amit nem ajánlok -kb minden barátom összetörte már velük magát. Kavicsos emelkedőn kicsúszik alólad vagy szűk úton leszorít egy arra haladó nagyobb verda. Nem tartom túl biztonságos megoldásnak, de ha valaki mégis ráül, nagyon figyeljen! Ami lazább a szigeten, az hogy lehet némi alkohol fogyasztani vezetés közben - tehát ha lenyaltad egy konyakmeggy külső csokirétegét, a rendőr nem fog legyilkolni az azonnali jogsibevonás közbeni eljárás során. 1-2 pohár sör/bor vagy akár egy tömény még belefér, persze csak ésszel.A bérlést már előre online is lehetintézni, vagy helyben érdemes körüljárni több kölcsönzőt, és amelyik a jobb csomagárat adja (több napra persze akciós minden), ott lecsapni a kívánt verdára. Parkolással hatványozottan vigyázni, a rendőrök,mint a cukrot azonnal viszik az járgányokat,ha rossz helyre parkoltál.Aztán mehetsz sírni a központjukba egy vastag csekk kíséretében. A sárga vonalas felfestéseket mindenképp kerüljétek el, az a tilos, kék a fizetős. Ami fontos – autóban főleg látható helyen soha semmit ne hagyjatok éskölcsönző cég matricáit pedig érdemes rögtön leszedni az ablakokról - a tolvajok a bérelt autós turistákra vadásznak." forrás


,, Ha Ibizán jársz, érdemes autót bérelned, pláne ha be akarod járni a szigetet és nem a fővárosban szállsz meg. A buszos közlekedés nem rossz, de a menetrendhez igazodni már annál inkább. Tudom, hogy az időd legtöbb részét a legközelebbi strandon akarod majd tölteni, de érdemes egy napot a sziget felfedezésére szánni. (2016)" forrás


,, Alapvetően a szigeten nincsenek nagy távolságok és egyszerű közlekedni. Mi először autót béreltünk, mert nem szerettünk volna semmihez alkalmazkodni. Annak ellenére, hogy az autókölcsönzőt a hotelünk ajánlotta, meglepődve tapasztaltuk, hogy az összes papír spanyolul volt, és a kölcsönzőt üzemeltető urak is mérsékelten beszéltek angolul. Alapfokú spanyol tudásommal szerencsére sikerült gond nélkül mindent megbeszélnünk, de őszintén kissé zavart, hogy olyan dokumentumot írok alá a bérlésnél, amit nem értek teljes mértékben. Főszezonban sokkal több kölcsönző van nyitva, valamint egész évben sokféle busz közlekedik a forgalmas helyek között. A buszjegyek ára kedvező, és függ a megtett távolságtól is.( 2017)" forrás


,, Harmadik és negyedik napra autót béreltünk. Körülbelül a sziget minden csücske fél órára van egymástól, így könnyen bejárható. Abszolút normális a közlekedés, először vezettem külföldön, és semmi meglepő dolog nem történt. Északon a Cala Benirràs és a Cala de Sant Vincent mellett döntöttünk. Előbbi apró kavicsos, tiszta vízű, utóbbi homokos a “szokásos” tiszta kék vízzel. A parton található Hawaii stílusú étterem külön szuper volt. Ezután délre vettük az irányt, Playa de ses Salines felé. Hosszú homokos part, a víz itt is nagyon tiszta, egyedül itt találkoztunk sok algával. A napot es Vedràn zártuk egy naplementézéssel, sajnos a felhők miatt nem a képeslapos naplementében volt részünk, de így is szuper volt. Ide sajnos nem megy busz tudomásom szerint. (2022)

Egyéb hasznos információk

  1. Hivatalos nyelv a spanyol, de sok helyen beszélnek angolul és németül is.
  2. Áram: 230 V / 50 Hz váltóáram, többnyire hagyományos, földelt csatlakozó aljzattal.

,, Március és május közepe között a sziget szunyókál. Az előszezon egyenlő a nyugalommal, alacsonyabb árakkal és a főszezontól különböző látogatókkal. Nyugdíjas britek, romantikus nyaralásra vágyó párocskák inkább fordulnak elő mint partykirályok. Az utak szinte üresek, egy élmény vezetni és mindig van hely az éttermekben. Az időjárás már áprilistól nagyszerű lehet strandolásra, mielőtt a bulizók megszállják a strandokat, szóval ha nyugalomra vágysz, az előszezon neked való lesz.

Májustól egyes szórakozóhelyek és partihajók már nyitva tartanak, és készülnek a júniusban tetőző főszezonra. Az éttermek árai drágábbak, mint általában Spanyolországban, de tőleg ebédidőben alálhatunk kedvező ajánlatokat, ha pedig alacsony költségvetésből szeretnénk kihozni a nyaralást, akkor számos vegyesbolt, mint például a Lidl lehet segítségünkre ha az apartmanunkban főzéshez keresünk hozzávalókat. (2017)" forrás

Magyar külképviselet

A Magyar Köztársaság madridi konzuli hivatala

Cím: C/ Ángel de Diego Roldán 21. 28016 Madrid - Előhívó: (00)-(34) - Telefon: 91-413-98-50, 91-413-41-37

Központi ügyelet Budapesten (konzuli segélyhívás munkaidőn túl): Magyarországról: 06-80-36-80-36  - Külföldről: 0036-80-36-80-36

Ügyfélfogadás: szeptember 1.- május 31. között - hétfő szerda-péntek: 10.00-12.00,
június 1.- augusztus 31. között - minden munkanap: 10.00-12.00

Konzul: Balogh Ferenc - E-mail: consulate.mad@mfa.gov.hu - Honlap: madrid.mfa.gov.hu

Programlehetőségek

Áthajózni Formenterára

Az áthajózás Ibiza és Formentera között népszerű program azok számára, akik ellátogatnak az Ibériai-félsziget Baleár-szigeteként ismert régiójába. Az áthajózás időtartama és költsége változó lehet a különböző szolgáltatók és időszakok függvényében.

Az áthajózás általában kb. 30-40 percet vesz igénybe a két sziget közötti távolságtól függően. A hajóutak általában naponta többször is indulnak mindkét irányba. Az áthajózás árai általában 20-30 euró között változhatnak személyenként, a különböző szolgáltatók és időszakok függvényében.

Az áthajózás a látványos tengeri kilátás miatt és a két sziget közötti különbségek miatt nagyon népszerű program az Ibiza és Formentera között utazók számára. Formentera szép homokos strandjairól és a sziget nyugodt életstílusáról híres, amely egy kellemes kontrasztot jelent az élénk Ibiza éjszakai életével. Az áthajózás ideális lehetőséget nyújt arra, hogy felfedezzük mindkét szigetet, és élvezzük azok különbségeit és sajátosságait.

Es Vedra, a misztikus lakatlan sziget

Az Es Vedra egy misztikus sziget, amely a Spanyolországhoz tartozó Ibiza szigetének partjainál található. A sziget 382 méter magas és lakatlan. Az Es Vedra híres a hátborzongató légköréről és azon misztikus történetekről, amelyek az évszázadok során körülvették.

Az Es Vedra hírnevét az elmúlt évtizedek során sokkal inkább növelte, mintsem csökkentette. A legtöbb ember, aki Ibiza szigetére látogat, legalább egyszer meglátogatja az Es Vedrát, hogy megcsodálja a környező kristálytiszta tengert és a sziget sziklás, éles sziluettjét. Az Es Vedra híres még az ott található különleges növény- és állatvilágáról is. A sziget lakatlan, és nem lakható, azonban a környező vizekben rengeteg különböző tengeri élőlény található.

Az Es Vedra misztikus hírnevét az adja, hogy a szigetet számos legendával és folklórral társítják. Például azt állítják, hogy az Es Vedra mágneses tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek képesek befolyásolni az embereket, vagy hogy a szigetet démonok és istenek lakhelyének tartják. Az Es Vedra érdekessége, hogy a sziget körülbelül 3,6 km-re fekszik Ibiza partjaitól, és a helyi légkörnek köszönhetően a sziget látszólag lebeg az óceán felett.

Ibiza város egyfajta fellegvára, a D'Alt Vila, ami az UNESCO kulturális világörökség része

amelynek évszázados történelme és építészeti szépsége a sziget legfontosabb kulturális örökségei közé tartozik. A D'Alt Vila az UNESCO világörökségi helyszínei közé tartozik, és az egyik legjobb állapotban fennmaradt középkori városfal Európában.

A D'Alt Vila falai mögött megtalálható egyedi építészeti stílusok keveredése, amelyek az évszázadok során keletkeztek, és amelyek az Ibiza történelmét tükrözik. A falakat kívülről figyelve az oda utazók találkozhatnak a középkori katonai építészettel, míg a falak mögött sétálva a turisták a reneszánsz, barokk és korábbi stílusokkal találkozhatnak.

A D'Alt Vila számos műemléket és látnivalót tartalmaz, köztük a 14. századi katedrálist, a 16. századi Szent Bernát kolostorát, a középkori várakat, az antik romokat és a szűk, kanyargós utcákat, amelyek tele vannak apró boltokkal, bárokkal és éttermekkel.

A Cala Compte nevű hangulatos kis strand és Cala Bassa strand meglátogatása

A Cala Compte és Cala Bassa strandok az Ibiza szigetén található, gyönyörű tengerpartok, amelyek közül mindkettő egy népszerű úti cél a turisták körében. Mindkét strand érintetlen természeti környezetben található, és gyönyörű kristálytiszta vízre néznek.

A Cala Compte a sziget egyik legjobb strandja, egy széles és homokos strand, amely kristálytiszta vizű és gyönyörű környezettel rendelkezik. A strand nyugodt, csendes légkörrel rendelkezik, és ideális hely azok számára, akik pihenni és élvezni szeretnék a napfényt és a tengerpartot.

A Cala Bassa strand szintén gyönyörű hely, amely egy kicsit nagyobb és nyüzsgőbb, mint a Cala Compte. A strand sziklás részei egyedi és izgalmas lehetőségeket kínálnak a szörfözés, a búvárkodás és más vízi sportok kedvelőinek. A strand családok és baráti társaságok számára is ideális helyszín, ahol a látogatók élvezhetik a finom homokot, az árnyékos területeket és a tengerparti éttermeket.

Ibiza városban az Iglesia de Sant Rafael (templom)

Az Iglesia de Sant Rafael az Ibiza városában található, gyönyörű templom, amely az Ibiza-sziget egyik legfontosabb műemléke. A templomot a 18. században építették, és a régió egyik legfontosabb barokk építészeti alkotása.

A templom építészeti stílusa a barokk, amelynek jellemzői közé tartozik a gazdag díszítés, a mozaikok és a kagyló alakú kupola. Az Iglesia de Sant Rafael homlokzata magasra emelkedik, és széles lépcsőn keresztül lehet megközelíteni.

A templom belső terében két oldalkápolna található, amelyeket gazdag mozaikok és festmények díszítenek. A főoltár szintén rendkívül díszes, amelyet aranyozott falfestmények, szobrok és egy nagyméretű Krisztus-szobor díszít.

Az Iglesia de Sant Rafael sok érdekes történelmi és művészeti jelentőséggel bír, és érdemes felkeresni az Ibiza-sziget látogatóinak. A templom ideális helyszín arra, hogy pihenjen és kikapcsolódjon az utazás közben, és élvezze az építészeti szépséget és a történelmi jelentőséget, amelyek csak az Ibiza városában találhatók.

a.m. fotója

Ibiza város

Ibiza város (Eivissa a katalán nyelven) az Ibiza-sziget fővárosa, és egy olyan hely, amely a történelem és a modern életstílus találkozását mutatja be.

A városközpont egy középkori városfalak által körülvett óváros, amelynek történelmi belvárosában több száz éves épületek, szűk utcácskák, régi katedrális és múzeumok találhatók. Az óvárosi rész a világörökség része, és kiváló lehetőséget nyújt a sétákra, a hangulatos kávézókban és éttermekben való időtöltésre, és a helyi kézművesboltokban való vásárlásra.

Az Ibiza város központi kikötője, amelynek neve Vila Marina, az egyik legnagyobb és legmodernebb kikötő az egész Földközi-tengeren. Itt találhatók a luxus hajók és jachtok, a parti sétányok, éttermek és klubok.

Az Ibiza város éjszakai élete híres és világszerte ismert. A városban számos világhírű klub, bár és étterem található, amelyek sok turistát vonzanak az egész világról. A legnépszerűbb helyek közé tartozik az Amnesia, a Pacha és az Ushuaia, de sok más éjszakai szórakozóhely is található a városban.

g. a. fotója

Olvasmányos linkek

,, Ibiza is sokat fejlődött az elmúlt években. A zajos pezsgéstől távolabb kerékpárutak, kirándulóösvények kanyarognak a csendes pineaerdőkben. Ibizán és a látótávolságban lévő kisebb szigeten, Formenterán nagyon sok külföldi él: azok, akik ráuntak a hideg-ködös észak zord éghajlatára. Residentes – így nevezik őket a helybeliek. A szigeteken nincsenek nagy távolságok, autópályák sem. Eivissa és a nagyobb városok, Sant Antoni és Santa Eulária mellett csak elszórtan találunk településeket. A két sziget több pontja is természetvédelmi terület, a régi sólepárlók helyén ma madarak számára kijelölt, védett övezetek húzódnak. Ibiza legmagasabb pontja a 475 méteres sa talaia, ahonnan csodás kilátás nyílik a tengerre. habár évente több mint másfél millió turista érkezik a szigetre, a sokemeletes szállodaszörnyek itt szerencsére nem váltak jellemzővé. (2012)" forrás


,, Nem: A legtöbb klub aranyáron méri a vizet, egy 0,3-as palack €10. Nos, ez a mennyiség még csak ahhoz sem elég, hogy egy aranyhal életben maradjon.

Igen: Az étel ára is borsos. Viszont figyelembe véve, hogy a legtöbb helyben termesztett élelmiszerből van, mégis elfogadható. Menj San Antonio-ba a hírhedt David’s pizzériába, egyél helyi grill-t a Cafeteria Parador-ban, vagy kajázzatok a Hippodromo nevű helyen Hipodrom De Sant Rafel-ban, ahol zseniális az étterem, és még a lóversenyt is meg lehet nézni. Fogadjunk, ha szerencséd van akkor a pénzed is megmarad és sikerül teli gyomorral távoznod.

Nem: Manapság a legtöbb partiarc inkább elmegy Vegasba, hogy a nagynevű DJ-ket meghallgassa. Itt pedig kaszinókkal és sztriptíz-klubokkal kiegészítve ezt a kis túrát.

Igen: Foglalj jegyet jó előre, így a járatok rendkívül olcsók. Esetenként szeptember elején még £100 alatt is megúszhatod! És még így is megfelelő az időzítés hisz csak hetekkel ez után vannak a záró bulik.

Nem: Folyamatosan változik az ibizai politika, de azok akik egy rakás pénzzel érkeznek, kapnak egy élményekkel teli nyaralást. Az átlagemberek viszont, akik nem törölgetik a seggüket Euro bankjegyekkel, folyamatosan harcolnak a tánctéren a VIP kötelek előtt. Miért tülekednek itt az emberek, ha tudnak táncolni egy nagy hajó fedélzetén az Adriai-tengeren ringatózva, avagy a hatalmas nevadai-sivatagban?

Igen: Ha szereted a sót, a Salinas-strand közelében azt ingyen osztogatják. Vagy egy csodálatos naplemente a só apartmanok panorámájából? Ha tényleg meg vagy szorulva, fogj egy zsák sót, és add el azt, mint valami mást 😀 Egy próbát megér, nem igaz?

Nem: Az olcsó vodkától ott aztán igazán furcsán érzi magát az ember …

Igen: A taxik továbbra is olcsóbbak, mint például New Yorkban vagy Londonban.

Nem: Azok számára, akik egy teljes szezonban gondolkodnak, az apartmanok ára bizonyos területeken akár €2000/hó összegre is rúghat. Ezért egy kétágyas szobát kapni, így megállapíthatjuk, hogy a bérleti díjak magasabbak, mint az amúgy is drága Londonban.

Igen: Vizet vásárolni a klubban egy baromság. Vegyetek italt a helyi boltban és alapozzatok előtte, mert a klubok falai közt általában egy pohár prosecco vagy egy feles Herbias olcsóbb, mint a víz. Plusz egy ok, hogy bent is az szesz-ivást válaszd!

Nem: Horvátország jobb és olcsóbb. Olyan fesztiválok, mint a Dimensions, az Unknown, a Garden Festival, a Hideout és az Outlook egyaránt kínálnak változatosabb zenei irányzatot, olcsóbb italokat, és kevesebb „gyökeret”.

Igen: Ez egy hosszú ideje íródó fejezet a klubélet történelemkönyvében. Ha Ibiza egy múzeumban volna, az a múzeum milliókat érne!

Nem: Még a jó DJ-k is csak egyszerűen játszanak egy szettet azoknak, akik megengedhetik maguknak a belépő árát.

Igen: Való igaz, a belépő árak “izmosak”. De ezt tedd félre egy pillanatra. Ott van a zenei felhozatal és az a tény, hogy te a világ legjobb klubjainak egyikében jársz. A táncosok és maga show is megéri a jegy árát. Sajnos a Manumission és az itt átélt sex show-k és bizarr dolgok csak távoli emlékek, de persze ez épp elég ahhoz, hogy az ember nyitva tartsa a szemét. Összegzés: a jegyeket például a Cirque Du Soleil klubban is hasonló összegért adják. Itt Ibizán ugyanez a helyzet, csak kevesebb „éjjeli pillangó” és több drog.

Nem: Úgy tűnik, a helyiek sajnos még mindig nem igazán becsülik meg azt, amit ezek a klubberek által elköltött pénz hozzád a sziget gazdaságához. Szóval menjünk valahova, ahol valóban szeretik a turistákat.

Igen: Nem számít hányszor megy az ember szigetre, mindig akad egy olyan pillanat amit nem lehet pénzért megvenni! (2014)" forrás



Több jógaoktató jut egy négyzetméterre Ibizán, mint bármelyik más nyaralóparadicsomban a világon. Manapság főképp hírességek és újgazdagok látogatják a buliszigetet, ami nem véletlen, mivel nem épp magyar pénztárcához mérik az árakat.

Azon fiatalok, akik a bulizás miatt látogatnának külföldre, nagy valószínűséggel Ibizát választják, mivel a partisziget megannyi lehetőséget kínál a szórakozásra. Hírességek és milliárdosok gyülekezőhelye, akiket nemigen visel meg a költekezés. Bár a sziget még azelőtt, hogy ennyire felkapottá vált volna, a bohémok paradicsoma volt, mára kialakult egy másik réteg is. Őket nevezhetjük akár wellnessturistáknak is, akik azért érkeznek a szigetre, hogy az egészségükkel törődjenek. Közéjük tartozik például a Spice Girls üdvöskéje, Mel C is.

Ibizán már lassan több jógaoktatót találni, mint pálmafát, és el is kérik az árát rendesen ezen szolgáltatásoknak. A heti háromezer font, azaz körülbelül 1,3 millió forint teljesen átlagos árnak számít. Az Ibizához hasonlóan szintén a Baleár-szigetekhez tartozó Mallorcán található például a The Body Camp nevezetű létesítmény, ahol a hegyekben való túrázásra és a sok alvásra esküsznek. Alkoholt és húst fogyasztani azonban tilos, a vegán életmódot támogatják. Mindemellett a napi folyadékbevitel részét képezik a gyógyteák, ahogy intenzív edzést is folytatnak.

xxx

A közösségi média térnyerésével és a közzétett képekre záporozó lájkok mondhatni létfontosságú tényezővé válásával egyetemben kezdtek népszerűvé válni azon helyek is, amelyek fotogénnek bizonyulnak. Ibiza is egy közülük, mivel a Földközi-tengeren található sziget szinte bármelyik pontja tökéletes hátteret biztosít egy-egy fotónak. Sokan pedig pont emiatt keresik fel.

Nagy tolakodás folyik azért, hogy mindenki tökéletes szelfit készíthessen a lemenő nappal, aminek sugarai a tengerbe vesznek Sant Antoni de Portmany partján. Vagy épp azon éttermekben lehetetlen helyet találni, ahonnan a legszebb kilátás nyílik a városra. Egyik közülük a dél-amerikai Casa Maca, ahol fejenként kétszáz euró, azaz jelenlegi árfolyamon közel nyolcvanezer forint a minimális költés. Bár még így is dugig van a hely.

Túlzás lenne kijelenteni, hogy mindenki, aki Ibizára látogat, csak a fotókért teszi, de sok olyan Instagram-őrült turista akad, akire ez igaz. A habpartikról elhíresült Ibizát a 30-as években még úttörőnek számító írók és festők lakták, elzárkózva a Spanyolországban dúló polgárháborútól, majd a hippik özönlötték el a szigetet, akik tulajdonképpen kitaposták az utat a mostani Instagram-generációnak. Ám annyi biztos, hogy Ibiza jelenlegi valójában köszönőviszonyban sincs régi önmagával. (2022) forrás

Fotóegyveleg

A harmonikás - t.m. fotója

Vissza az elejére


Kommentek

Juhász Csaba, 2014. 12. 20. 20:21
sztem is jóó.. egyszer úgyis eljutok odaaa..:))


Kocsis Renáta, 2013. 09. 07. 13:57
... D xD sztem jo


Új hozzászólás beküldése

Név:
E-mail cím:*
Hozzászólás:


* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon


Repülőjegyek Barcelonába Repülőjegyek Barcelonába
Olcsó repülőjegyek Barcelonába a Vistánál



SZÁLLÁSFOGLALÁS

hirdetes