ÚTIKRITIKA.HU / Strandolás Montenegróban







útikritikák


Strandolás Montenegróban

Montenegró legszebb strandjai | Beszámolók | Fotóegyveleg

Dobra Voda strand - Mázsár Fanni fotója

​A 2025-ös nyári szezonra Montenegróban a napágyak és napernyők bérleti díjai jelentősen emelkedtek, különösen a népszerű üdülőhelyeken, mint Budva, Petrovac és Ulcinj.​
Napágyak és napernyők árai

Átlagos árak: A legtöbb tengerparton egy napágy és egy napernyő bérlése 15–30 euróba kerül naponta. ​

Prémium helyszínek: A luxusstrandokon, például Sveti Stefan és Milocer területén, a bérleti díjak akár 70–200 euróig is terjedhetnek. ​
Kedvezőbb árak: Ulcinjban és a kevésbé frekventált strandokon az árak alacsonyabbak lehetnek, például a Velika Plaža-n 5–10 euró körül mozognak. ​

Bár a montenegrói strandok hivatalosan közterületek, a gyakorlatban a legtöbb helyen a strandterület nagy részét bérlők üzemeltetik, akik napágyakat és napernyőket helyeznek el. Ezért korlátozott a szabadon használható terület, és gyakran nehéz találni olyan helyet, ahol ingyenesen le lehet teríteni a törölközőt. ​

Egyéb költségek: Egy palack ivóvíz ára elérheti a 4 eurót is a part menti bárokban és éttermekben.​ A strandokon található vendéglátóhelyeken az árak általában magasabbak, ezért érdemes előre tájékozódni vagy saját ellátmányt hozni.​

Tippek a költségek csökkentéséhez Ha ingyenes helyet szeretnél találni, érdemes korán érkezni, mivel a szabad területek gyorsan megtelnek.​

Keress kevésbé ismert vagy nehezebben megközelíthető strandokat, ahol kisebb a tömeg és alacsonyabbak az árak.​ Hozz magaddal napernyőt és strandtörölközőt, hogy ne kelljen bérleti díjat fizetni.​

Összességében, ha egy négytagú család tíz napot tölt Montenegróban, és naponta bérli a napágyakat és napernyőket, a költségek jelentősek lehetnek. Érdemes előre tervezni és alternatív megoldásokat keresni a költségek csökkentése érdekében.

Mi Budván voltunk a Jaz és Mogren strandokon, ahol 2 nyugágy+1 napernyő 15 euró volt. Mi vittünk saját napernyőt és törölközőt, azt használtuk. 4 főre az ebéd és 1-1 ital nem volt több mint 50 euró. (2022)


Plavi Horizont katasztrófális. Homokos strand, ez miatt zavaros a víz és olyan meleg mintha egy teában pancsolnál. 25 euró a napágy ernyővel. Žanjic beach a kék barlangnál nagy kavicsos, kristálytiszta víz, kitűnő étternekkel 15 eurós napágy. Herceg novi mellett Đenovićiben is nagy kavicsos a strand. Nekünk ez jött be. Sznorkelezni ez a jó, a zavaros homokos strandokon nem látsz semmit. Cipő mindenhova kell. Jaz beach-en is voltunk az megint csak homokos és kavicsos is. Gyerekeknek a homokozás miatt jó, de ennyi.

Montenegró legszebb strandjai

Montenegró egyik legszebb strandja a Blue Horizons (Plav Horizons Beach), a Przno-völgy végén, egy kis öbölbe. Elszigetelt, homokos, kb. 300 méter hosszú strand, amit mindkét oldalon sziklás platók szegélyeznek. Ez a strand nem túlzsúfolt, bár sokan látogatják, mert a mögötte lévő fenyőerdő kellemes menedéket biztosít, amikor nagyon erősen süt a nap. A tengervíz szuper tiszta, a víz sekély, lassan mélyülő.

Waikiki beach 

,, Kezdetektől fogva nagyon mozgatta a fantáziámat. Tivat nem a tengerpartjáról híres. A Waikiki beach is csak egy kis partszakasz, ahol tulajdonképpen apró fehér kaviccsal feltöltötték az öböl partját és próbáltak egy mondhatni exkluzív partszakaszt létrehozni. Két oldala van, az egyiken sűrűbben rakott műanyag napágyak vannak, míg a másik oldalon fából készült napágyak, amiket szellősebben tettek ki. A táj az öböl menti hegyek miatt nagyon szép, a mólókról pedig jókat lehet ugrani a mély vízbe. Ez a part nagyon gyorsan mélyül, pár lépés után egyből kb 6-8 méter mély a víz, ami a bójánál megkockáztatom, hogy ennek többszöröse is lehet, mert az ember csak a sötétséget látja maga alatt. Ételt és italt nem szabad bevinni, viszont nagyon jó bár/étterem van a parton észszerű árakkal.  (l.d., 2021)

l. n. fotója

Mogren Beach

,, Óriási csalódás. Hatalmas tömeg orosz/ukrán, konkrétan fél méter távolság sem volt a mi és a mellettünk levők cuccai között. Ezen kívül szemét itt-ott eldobálva a parton. A tengerpart Budvától távolabbi oldalára mentünk (keresztül mentünk a barlangon), mert a közelebbi partszakaszon még többen voltak és üvöltött a beach bárból az orosz pop. Egyszer bementünk úszni, utána eljöttünk a Mogrenről. (l.d., 2021)"


Nagyon szép, de augusztusban tömegnyomor már 10 óra után.


A Mogren strandok nagyon apró kavicsos (már majdnem homokos) strandok. A mogren 2 végében vannak olyan sziklák, ahonnan lehet ugrálni is. Kissé zátonyos a partszakasz, ami miatt érdekes is lehet, ha mondjuk búvárkodik az ember. Autóval nem lehet közel megállni a strandhoz. Kizárólag gyalog lehet a város felől megközelíteni. INGYENES STRAND (2021) forrás


A Mogren strandnak két elkülönülő része van, amelyeket egy sziklafalon átvezető alagútszerű átjáró köt össze – a Mogren II megközelítéséhez ezen keresztül kell áthaladni. Érdemes óvatosnak lenni, mert az út néhol csúszós lehet, különösen nedves időben vagy dagály idején. A strandon nemcsak napozni lehet: akik egy kis izgalomra vágynak, a kijelölt sziklákról fejest ugorhatnak a tengerbe, ami különösen népszerű a fiatalabb korosztály körében. A természeti környezet kifejezetten lenyűgöző – sziklás öblök, áttetsző víz és zöldellő háttér –, az összhatás alapján ez az egyik legszebb strand, ahol valaha jártam.

Ugyanakkor fontos tudni, hogy 2025-ben a nyári főszezonban a Mogren – akárcsak a környék legtöbb népszerű strandja – nagyon zsúfolt lehet. Ha valaki nyugodtabb élményre vágyik, érdemes korán reggel érkezni, vagy alternatív, kevésbé felkapott partszakaszokat keresni. A strandon napágy- és napernyőbérlés elérhető, de az árak meglehetősen magasak lehetnek, különösen júliusban és augusztusban. A környék infrastruktúrája fejlett, zuhanyzók, bárok és vendéglátóhelyek is rendelkezésre állnak, de ezeknél is gyakran sorba kell állni. Ha a praktikumot nézzük: jó cipő, naptej, víz és egy adag türelem erősen ajánlott.

p. k. fotója

Queen's Beach

Ez a strand Budva térségében található. Nagyon nagyon felkapott, elit beach, ide jön sok szerb celeb. Kb. 300 méter hosszú a strandszakasz, a homok finom, aranyló színű, a tengervíz türkizkék, szépek az olívafák és a ciprusfák.

A Queen's Beach (Kraljičina plaža) Budva közelében talán a montenegrói tengerpart egyik legtúlértékeltebb strandja, amely hírnevét főként exkluzivitásának köszönheti, nem pedig kiemelkedő minőségének. A lenyűgöző, meredek sziklák között megbúvó apró öböl valóban festői, de a strand maga meglepően kicsi és gyakran zsúfolt, különösen a főszezonban, amikor szinte lehetetlen kényelmes helyet találni. A víz tisztasága és színe kétségtelenül csodálatos, azonban a partszakasz kavicsos-köves jellege nem kedvez a kényelmes napozásnak vagy a könnyű vízbe jutásnak. A szolgáltatások minősége elmarad a premium ár által sugallt színvonaltól, miközben a vendéglátóhelyek kínálata korlátozott és túlárazott. A megközelíthetőség problémás, különösen csúcsidőszakban, amikor az egyetlen odavezető út súlyos dugókat produkál, ami órákat vehet el a pihenésre szánt időből. Összességében a Queen's Beach egy szép, de túlhajszolt turisztikai helyszín, amely nem nyújt annyit, mint amennyire a marketingje és árai alapján számítana az ember.

Ada Bojana

Ez egy 3 kilométer hosszú strand, az egyik legnépszerűbb Montenegróban. A szigetes helyen lévő strand egyik oldalán a Bojana folyó van, a másikon az Adria. A strand egy részét a nudisták foglalják le. A strandnál rendkívül jó tenger gyümölcsei (sea food) éttermek találhatók.

Ada Bojana egy egyedülálló, háromszög alakú sziget Montenegró déli részén, amely egyszerre nyújt vadregényes természeti környezetet és szabadabb hangulatú strandélményt. A Bojana folyó által formált sziget nyugati partján található végtelen hosszú homokos strand kellemes kontrasztot jelent a montenegrói partvidék tipikus kavicsos strandjaival szemben, bár a homok minősége helyenként kifogásolható lehet. A terület legfőbb vonzereje a naturista strand, amely Európa egyik legnagyobb és legrégebbi nudista üdülőhelyének ad otthont, ám a sziget többi része hagyományos strandként működik, így mindenki megtalálhatja a számára megfelelő partszakaszt. A gasztronómiai élmény kiemelkedő, különösen a folyó partján sorakozó autentikus haláséttermek, ahol frissen fogott folyami és tengeri halakat szolgálnak fel rusztikus környezetben. Az infrastruktúra fejletlensége és a helyenként tapasztalható rendezetlenség ugyanakkor csalódást okozhat azoknak, akik magas színvonalú szolgáltatásokat várnak. Az Adriai-tenger, a folyó és a Sasko-tó találkozásánál fekvő sziget különleges ökoszisztémának ad otthont, gazdag madárvilággal és változatos növényzettel, ami a természetkedvelők számára igazi kincs.

Puro Beach

A montenegrói Puro beach egyértelműen a luxusra és az exkluzivitásra épít, de az ár-érték arány sokak szerint messze nem igazolja a borsos árakat. A fekvése kétségtelenül látványos – a Tivat melletti Porto Montenegro kikötőjében található, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a tengerre és a hegyekre –, de a strandterület maga meglehetősen szűkös, és a medencés rész dominál a természetes partszakasz helyett. A napozóágyak bérlése extrém drága (akár 100 euró felett is lehet egy napra), a belépő önmagában nem tartalmaz sok mindent, és még egy üveg víz is több euróba kerül. A vendéglátás színvonala nem minden esetben üti meg az elvárt szintet: a kiszolgálás lassú lehet, és nem mindig barátságos, amit az árak alapján joggal várna el az ember. A hely inkább egy menő klub hangulatát árasztja, mintsem nyugodt tengerparti kikapcsolódást kínálna. A zene sokszor túl hangos, így aki relaxálni szeretne, jobb, ha máshol keres helyet. Összességében a Puro beach inkább a látvány és a státusz szimbóluma, mintsem valódi pihenésre alkalmas strand – élményt adhat, de nem mindenkinek éri meg.


d. zs. fotója

Jaz Beach

Ezt, a Budvától nem messze lévő strandot választotta Európa legjobbjává 2015-ben a híres Lonely Planet.

m. e. fotója

,, Budvában a buszállomáson mondtuk, hogy a Jaz beachre mennénk, kifizettük a jegy árát, melyen az állt az útvonalnál, hogy Budva - Radikovic(?), vagy valami hasonló nevű település. Felszálltunk, a sofőr kérdezte szerbül, hogy hova megyünk (ilyenkor jön jól az ember lengyel tudása, mert sokat megért a többi szláv nyelvből is), mire válaszoltunk, hogy a Jaz beachre, amit ő nyugtázott. Az első meglepetés akkor ért, amikor a busz megállt a főút szélén egy hotel-nightclub mellett és kiáltott a sofőr, hogy “Jaz beach!”. Nem láttunk sem napernyőket, sem tengert és mi voltunk az egyetlen leszálló utasok, úgyhogy kicsit bizonytalanul, de leszálltunk. Innen a Google Maps elnavigált minket és kb 1.2 km séta után meg is érkeztünk. Egyébként egyáltalán nem bántuk, nem volt egy nagy túra. Ezt csak azért írtam le, hogy érdemes egyeztetni a sofőrökkel az úti célunkat, mert akkor tudnak segíteni azzal, hogy szólnak, ha a közelében meg tudnak állni. No, de milyen is volt ez a Jaz beach? Már Budvából buszozva kinéztem, hogy a tengerpart keleti szakasza kevésbé tűnik zsúfoltnak, ezért egyből arra vettük az irányt. Ezt mindenkinek ajánlom amúgy, mert a parkoló közvetlen közelében sokkal többen vannak (igaz elviselhetőbb, mint a Mogrenen). Mi a Madeira Jaz bár előtt vertünk tanyát, ami remek döntés volt. Kulturált környezet, kényelmes fa napágyak, WC, öltöző, zuhanyzó és pont megfelelő mennyiségű ember volt ott. Nyugodtan a helyünkön mertük hagyni a holmijainkat, mindenkinek ajánlom a Jaznak ezt a szakaszát. 🙂 (l.d., 2021)

r. d. fotója

Plavi Horizonti (Radovici)

,, Lassan mélyülő, homokos strand, Lastva Grbjalska-i szállásainktól 20-25 perc autóútnyira. Nagy parkolóval (3EUR egész napra), 2 napágy + asztal 15EUR 1 napra, de van "szabadstrand" rész is, ahova vihetsz is napernyőt.
Az étterme is kellemes, a kis büfében a 2,5 eurós burger/pizzaszelet is teljesen laktató, friss.
Imádtuk!

Szeles időben a homokos fenéken elrejtett nagyobb kövek egész kellemetlen meglepetést tudnak okozni (amikor nincs szél, akkor teljesen tiszta a tenger, olyankor látszanak). A partmenti szikláknál jól lehet sznorkelezni. A pizza szelet csak 2 EUR azt hiszem:) korrekt a büfé árakban, minőségben is!

A tiszta vízbe kimerészkedtek apró halak is, szóval természetfilm volt a lábunknál.."

"(r.z., 2021)

v. l. fotója

Milocer Beach

A Milocer Beach Montenegró egyik legszebb és legexkluzívabb partszakasza, amely Budva közelében, a híres Sveti Stefan szomszédságában található. A strand egykor a jugoszláv királyi család nyári rezidenciája volt, ma pedig az Aman Sveti Stefan luxusresort része. A 380 méter hosszú, rózsaszínes kavicsokkal borított öböl kristálytiszta vizével és fenyőerdőkkel övezett környezetével nyújt nyugalmat kereső látogatóknak.​

A strand egy része nyilvánosan látogatható, azonban a napágyak és napernyők használata díjköteles, és az árak meglehetősen magasak lehetnek. A partszakaszhoz vezető sétaútvonalak jól karbantartottak, de a helyszínen kevés az étkezési lehetőség, így érdemes előre gondoskodni az ellátásról. A strand közelében található Villa Miločer, amely ma is megőrizte történelmi jellegét, és lenyűgöző kilátást kínál a tengerre.​

Milocer Beach ideális választás azok számára, akik csendes, természetközeli környezetben szeretnének pihenni, távol a zsúfolt turistacélpontoktól. Azonban fontos figyelembe venni, hogy a strand szolgáltatásai korlátozottak, és a luxus környezethez igazodó árakra kell számítani. Összességében Milocer Beach egy különleges élményt nyújt, amely ötvözi a természet szépségét és a történelmi hangulatot.​

Főszezonon kívül - v. a. fotója


Beszámolók

,, -Velika Plazan több strand: hosszú, homokos, ahogy írják is, de nekünk eléggé unalmas volt
-Mala Plaza: városi strand: zsúfolt, de ha kicsit szeles az idő szuper hullámok vannak és ez kárpótolt minket.
-Liman1: gyönyörű, sziklás- kavicsos strand. Viszonylag gyorsan mélyül, de remek hely snorkelezni, napozni- itt mindig volt hely kifeküdni.
-Valdanos: hatalmas, ingyenes parkolója van, maga a strand területe szuper, tele fákkal és nagy hellyel, köves a part itt is. (s.p., 2021)


Igaloban van homokos strand. a tengerfenék is folyami homok . igen sekély . a part mentin el lehet sétálni Herceg Novi-ból ( több település egybeépült igalo - herceg novi meljine sušćepan podi ) . De autóval is meg lehet állni. Teljesen sik terep teli üzletekkel vendéglőkkel észre sem lehet venni a távot ha gyalogoltok.


A Budva környéki strandokon, például a Slovenska Plaža vagy a Mogren strandokon a napágy és napernyő bérleti díja jelenleg általában 15–30 euró között mozog egy szettért, míg a prémium helyeken, mint például Sveti Stefan, az árak elérhetik az 50–60 eurót is a front sorokban. ​

A luxusstrandokon, például a Milocer Beachen, a napágy- és napernyőszettek ára akár 180–200 euró is lehet. Ezek az árak jelentősen meghaladják a korábbi éveket, és a strandolók számára fontos lehet előre tájékozódni a költségekről.​

Fontos megjegyezni, hogy Montenegróban törvény írja elő, hogy minden strandon legyen ingyenesen használható terület, ahol saját törölközővel le lehet telepedni. Azonban ezek a szabad területek gyakran korlátozottak, és a főszezonban gyorsan megtelnek. ​

Összességében elmondható, hogy a montenegrói strandokon a napágy- és napernyőbérlés költségei jelentősen emelkedtek az elmúlt években, és a látogatóknak érdemes előre tájékozódniuk a várható kiadásokról. (2025)


Budva és környéke nemcsak a pezsgő éjszakai életéről ismert, hanem változatos strandjairól is, amelyek többnyire sziklás vagy apró kavicsos parttal rendelkeznek. Mi is kipróbáltunk több partszakaszt, de a város központi strandja, a Slovenska Plaža nem hagyott jó benyomást: zsúfolt, gyakran szemetes, és kevéssé alkalmas a nyugodt pihenésre. Ha az óvárosból továbbhaladunk a part mentén, a sziklába vájt sétányon, hamar elérjük a Mogren strandot, amely már jóval rendezettebb és kellemesebb – bár teljes csendre és eldugottságra itt sem érdemes számítani, a tömeg jóval kisebb.

A Budva környéki strandok többsége könnyen megközelíthető a helyi menetrend szerinti buszokkal, amelyek sűrűn közlekednek és megfizethetőek. Emellett gyakori jelenség, hogy helyi sofőrök kínálnak fuvart a buszmegállókban várakozó turistáknak – a viteldíj általában hasonló, mint a buszé, de gyakran lehet alkudni is. Mi többek között így jutottunk el a népszerű Jaz és Ploče strandokra, valamint Petrovacba és a híres Sveti Stefanhoz is. Ez a megoldás kényelmes és rugalmas, főleg akkor, ha nem akarunk sokat várni a következő járatra, de azért nem árt elővigyázatosnak lenni és előre tisztázni a pontos árat.


Montenegró tengerpartja eltér a tőle északabbra fekvő dalmát partszakasztól: a partvonal kevésbé tagolt, és nincsenek hosszú, szigetláncokkal szegélyezett tengeri sávok. A montenegrói partvidék talán legismertebb természeti látványossága az Adria egyik legszebb öble, a Kotori-öböl. Ez a fjordszerű képződmény négy egységre tagolódik, és a hegyek között kanyargó, hol kiszélesedő, hol összeszűkülő víztükör páratlan látványt nyújt. A hatalmas, meredek hegyfalak szinte teljesen körbezárják az öblöt, így különösen nyáron lenyűgöző a kontraszt a zöld domboldalak és az élénk kék víz között. Az öböl partján egymást követik az apró, hangulatos települések – köztük olyanok is, amelyek UNESCO-védelem alatt állnak –, így akár egy fél napos autós vagy hajós kirándulásra is ideális úti cél. A strandok többnyire kavicsosak vagy betonozottak, és sok helyen kis stégek, mólók biztosítják a vízhez jutást. Aki csendesebb, természeti környezetben pihenne, itt biztosan talál magának megfelelő helyet.


,, A népszerű partok zsúfoltak, nehezen megközelíthetőek. Ha nem reggel 8-ra mész le, hanem kényelmesen felkelsz megreggelizel valahol már csak szerencsével lesz helyed a parton. A parti helyeken 2dl cola 2,5 EUR, csapolt sör 2-3EUR, 3dl koktél 6-8EUR, pizza 10, hambi 5, halas kaják 15-25. A szép partjaikat sajnos elcsúfítják hatalmas, színes ugrálóvárakkal, minden maradék helyre banánozás, fánkozás stb. szolgáltatókat tesznek. Elég egy pillantást vetni a népszerű Mogren 1-2re, ahol a képeslapon panorámás partot látni a "hawai" szigetre, gyakorlatban csak egy nagy kék ugrálóvárat a közepén. (Máté, 2021)


,, Budváról átmentünk a Hawaii szigetre. Egyszerűen meseszép volt.😍 Mindenkinek ajánlom. 2 napágyra 10 eurót fizettünk. A hajóút oda-vissza 2 főre 8 euró volt. Itt tudtunk sznorkelezni is kristálytiszta volt a víz, nekünk nagyon tetszett. Étterem árak kb ugyanaz mint Budván. A part nagy kavicsos, vízi cipő mindenképp ajánlott. (2021)


,, Megfordultunk jónéhány parton, némelyiken szó szerint csak megfordultunk... Mivel borzasztóan nagy volt a tömeg, vagy egyszerűen képtelenség volt leparkolni.

Őszinte leszek, a tipikus fürdőhelyek mint pl. Mogren beach, Jaz, Budvai Riviéra, Becici nekünk egyáltalán nem tetszett. Kamenovo viszont nagyon szépnek tűnik, azt majd újra megpróbáljuk. Przno beach is nagyon szép egy bájos kis halászfaluban, de ott meg nem volt kedvünk 80 eurót fizetni a napágyakért.
Sveti Stefan strandja viszont szuper, főleg a jobb oldalon lévő. Átsétáltunk a Milocer beachre, ott is nagyon szép a víz, tiszta a part, nincs túl nagy tömeg.
Az abszolút favorit pedig eddig Perazica Do, Gyalog mentünk Petrovacból, kb. 15-20 perc a kiépített sétányon, alagutakkal és végig gyönyörű kilátással. Autóval is meg lehet közelíteni a főútról, de a sétány miatt mindenképp érdemes gyalog menni, csodás!
Perazica Do-n kristálytiszta a tenger, mintha egy úszómedencében fürödtünk volna😍
Itt 10 euró a 2 napágy és napernyő. A hangulatos bárban ételek is kaphatók, a parton wc, tusoló és paravános öltöző is van. (g.a., 2021)


Sveti Nikola egy sziget, ami Budvával szemben található a tengerben. A városhoz legközelebb eső részén van egy strand kialakítva, aminek apróbb kavicsos partja van. 15 percenként induló hajójáratokkal lehet megközelíteni. Egy főnek 4 euróba kerül az oda vissza útja. Több hajótársaság is van, de mindegyik ugyan ezekkel az árakkal dolgozik. Az út oda kb. 10-15 percig tart. A jegyet meg kell tartani a visszafelé útra amikor megyünk vissza a szigetről. A szigeten egyetlen étterem található, ami nagyon drága az ottani árakhoz képest. Valamint 2-3 bár is van. Itt búvárkodni is lehet és szintén jó sziklák vannak, ha valaki ugrálni szeretne. Szerintem látványra ez volt a legkülönlegesebb. (2021)" forrás


Montenegró partvidékének nagy részén a tenger inkább a vadabb oldalát mutatja: a sziklás partokat szinte folyamatosan csapkodják a szeszélyes hullámok, ami nem mindenhol teszi ideálissá a fürdőzést. Mivel az úszástudásom nem éppen világbajnoki szintű – sőt, inkább mondjuk ki: nincs –, ez volt az a nyaralás, ahol a legkevesebbszer mentem be a vízbe. Ennek ellenére nem kell kétségbeesni akkor sem, ha valaki hozzám hasonlóan nem egy vízi ragadozó, vagy kisgyerekekkel érkezik: Montenegróban bőven akadnak nyugodtabb, barátságosabb partszakaszok is.

Az egyik legjobb választás ilyen szempontból a Velika Plaža Ulcinj mellett, ami egy több mint 13 kilométer hosszú, finomhomokos strand. A part lassan mélyül, így biztonságosabb a kevésbé rutinos úszók számára is. Időnként ugyan itt is megjelennek a hullámok, de ezek általában inkább játékosak, semmint veszélyesek – tökéletes egy jó kis pancsoláshoz vagy hullámlovagláshoz. A szél pedig kifejezetten kedvez a kite-osoknak: a víz fölött színes ernyők lebegnek, így a tengerpart látványa gyakran egészen festői. A környék infrastruktúrája fejlődőben van: egyre több a vízi sportlehetőség, kemping és családbarát szálláshely, így évről évre több látogatót vonz.

Fotóegyveleg

Susanjska strand - cs.l. (2022. július)

Vissza az elejére


Kommentek

Még nem érkezett hozzászólás.


Új hozzászólás beküldése

Név:
E-mail cím:*
Hozzászólás:


* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon