ÚTIKRITIKA.HU / Fidzsi-szigetek






hirdetes
Fidzsi-szigetek


útikritikák


Fidzsi-szigetek

Általános tanácsok | Búvárkodás | Suva | Viti Levu | Sigatoka | Nadi | Pacific Harbour | Denarau Island | Vanua Levu | Fotóegyveleg

Általános tanácsok

Mindenki beszél angolul
Nyelvi akadályok miatt nem kell aggódni az országban. Az szolgáltatókkal való kapcsolattartás, utazásszervezés a Fidzsi-szigeteken nem is lehetne könnyebb, hiszen mindenki beszél angolul. Még a piacozás sem jelent gondot, mert az idősebb korosztály is perfekt angolból. Csakúgy, mint a falusi gyerekek. Ez igazán megkönnyíti az utazást.

Ha a strandolás mellett kulturális élményeket is gyűjtenél, akkor egy falulátogatás neked való program lehet. Mi ezt végül kihagytuk, de azt mesélték más utazók, hogy a kifejezetten turistáknak szervezett túrák elég mű élményt adnak, ezeket érdemes kerülni.  (2023) forrás

Búvárkodás

Egyetlen Fidzsi-szigeteki utazás sem lehet teljes sznorkelezés vagy búvárkodás nélkül. A vízalatti élet fantasztikus a világnak ezen a részén, a Csendes-óceán pedig nagyon kellemes hőmérsékletű. A sznorkelezés sok helyen az árapály függvénye: apálykor túl sekély lehet a víz, ami nem biztonságos a korallok miatt. De az egyik szállásunk partjánál apálykor például félő volt, hogy a homokban megbújó tüskésrájára lépünk, ott csak dagály idején mentünk vízbe 😐
Mi vittünk magunkkal békatalpat, szemüveget és pipát, ha befér a csomagba, akkor ajánljuk. Vannak szállások, ahol adnak kölcsön ingyen, de nekünk így sokkal kényelmesebb volt.

A mantarája szezon májustól októberig tart, ekkor van esély megpillantani őket. Vannak erre specializálódott resortok, akik ilyenkor snorkeltúrákat szerveznek a manták által látogatott helyekre. (2023) forrás

Suva

Suva a Fidzsi-szigetek fővárosa, egy nagy kikötőváros és egyben fürdőhely is. A kb. 87 ezres lakosságú városban élők többsége a turizmusból él. Suvában rengeteg a hotel és étterem. Suva strandjai szépek. A legszebb közülük tán a Pacific Harbour nevű. A tengeri fürdőzésen kívül jót lehet búvárkodni, vizisíelni, sőt horgászni is. A városban sok szórakozóhely közül lehet választani. A legismertebbek ezek: Urban Jungle, Golden Dragon, Lucky Eddie és a Birdland. A város fő nevezetességei azonban a csodás parkok.

Üvegablak nélküli buszok - e.g. fotója 

Suvában az árak óceániai viszonylatban visszafogottak - l. j. fotói

Viti Levu

Ez a fősziget és itt van a főváros, Suva. A Fidzsi-szigetek lakosságának háromnegyede itt él.Suván kívül van ezen a szigeten két másik nagy város: Nadi és Lautoka. A Fidzsi-szigetekre közlekedő nemzetközi járatok nagy többsége Nadi repülőterére érkezik.

Viti Levu strandjai Fidzsi viszonylatban nem a legszebbek.

Sigatoka

Sokak szerint a Sigatoka szigeten lévő Natadola Beach a Fidzsi-szigetek legszebb strandja. Jó hosszú, szuper finom a homokos fövenye, jól lehet vizében sznorkelezni, a tengervíz csodás átlásztó. Helyi nőcik vehemensen hivogatják a strandolókat masszázsra. Ritkán van tömeg. Júniusban és júliusban a legkellemesebb arrafelé. 

Nadi

Pacific Harbour

Denarau Island

Vanua Levu

Yasawa-szigetek

A Yasawa-szigetek teljesen jó döntésnek bizonyult, könnyű megközelíteni és gyönyörű. A Yasawa-szigetcsoport kb. 20 szigete északnyugat irányban terül el Fidzsi főszigetétől, Viti Levutól. Hosszan, keskenyen nyúlik el északkelet irányba.


A szigeteken többféle szállás közül lehet válogatni, nagyjából minden pénztárcának megfelelő a választék az egyszerű homestayektől kezdve a luxus resortokig. A Yasawa-szigetek sajátossága, hogy nincsenek boltok és éttermek, így a szállásokhoz kötelező teljes ellátásra befizetni. Ez resortoknál büféreggeli és -ebéd, valamint többfogásos vacsora, míg a homestayekben egyszerű házi koszt. Az étkezések közötti időszakra érdemes rágcsálnivalóval készülni. Ivóvizet tapasztalatunk szerint díjmentesen biztosítanak a szállások, azt felesleges cipelni.

A Yasawa-szigetek megközelítése
Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, valójában azonban viszonylag egyszerűen megszervezhető a közlekedés a fősziget és a Yasawa-szigetek között. Mivel Fidzsinek ez a része szinte kizárólag turizmusra van berendezkedve, ezért napi hajójárat segíti a turistákat a kiválasztott szállás megközelítésében. Eleinte azt hittük, hogy csak az ún. Yasawa Flyer gyorshajó köti össze a szigetcsoportot a fősziget kikötőjével, visszafele azonban egy másik hajóval jöttünk, de erről kicsit később.

A Yasawa Flyer egy gyorshajó, ami naponta közlekedik Denarau és a Yasawa-szigetcsoport között. Hogy néz ez ki? Reggel 8.45-kor elhagyja Denarau kikötőjét, és elindul ‘felfele’ a szigetek mentén. Szép lassan (órák alatt) eléri a szigetek felső csúcsát, ahol megfordul és visszaindul, majd délután 6-kor befut Denarauba. Közben a megállóknál utasok szállnak fel és le, akiket a szállások képviselői csónakokkal szállítanak a hajóhoz/hajóról a szállásra. Tulajdonképpen egyfajta óceáni hop-on/hop-off szolgáltatás.

Az árban benne van, hogy a nagyobb hotelekből Nadiból kisbusszal elvisznek a kikötőbe.

Jegyet venni vagy irányonként lehet egyesével, tehát Denarau -> adott szállás/ szállás és szállás között, vagy többnapos bérletre (amit kreatívan Bula Pass-nak hívnak) is van lehetőség. Érdemes azonban kiszámolni, hogy melyik éri meg jobban. A mi esetünkben a külön-külön megvett jegyek kedvezőbb árúak voltak, mintha a bérletet vettük volna.

A szállást értesíteni kell, hogy mikorra van jegyed, északról, vagy délről érkezel, ennek megfelelően szervezik a transzfert. (2023) forrás

Fotóegyveleg

Suva - a Szent Szív székesegyház (római katolikus) - Ohotin Viktor fotója

Suva - A Thurston óratorony - Viktor fotója

Suva - metodista templom (The Centenary Methodist Church) - m.o. fotója

Vissza az elejére


Kommentek

Még nem érkezett hozzászólás.


Új hozzászólás beküldése

Név:
E-mail cím:*
Hozzászólás:


* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon






SZÁLLÁSFOGLALÁS

hirdetes