.
Kriszta fotója
spanyol kiejtés: árreszife (https://youtu.be/XCFXvLDVesM)
Az arrecife szó spanyolul 'zátonyt', 'vizben lévő sziklát' jelent. A település elnevezése arra utal, hogy a város tengerpartjával szinte párhuzamosan, a vízben sziklák találhatók, amelyek úgy tűnnek, mintha korallzátonyok lennének. Néhol (pl. a Playa de El Reducton) olyan, mintha a tengeröblöt lezárnák, így valóban azt illúziót keltik, kvázi Óceánia egy apró szigetén vagyunk.
Lakosság (2023-ban): 61,600
Kevés turista választ itteni szálláshelyet, amúgy nincs is sok szálloda,; egyikük az 5 csillagos, 17 emeletes Grand Hotel, páratlan panorámával (főképp számos lakosztálya valamelyikéből) valamint három 3 csillagos közvetlen a tengerparti sétányon. Találunk még néhány aparthotelt és kisebb panziót, de a városban inkább az üzleti utazók szállnak meg. Van a városnak valamilyen nyers bája. Úgy tudni, hogy a helyi kormányzat szeretné Arrecifét a turisták számára vonzóbbá tenni, számos eseménynek ad otthont a város, és mindig találnak okot fiestára.
Egyelőre azonban inkább egy hétköznapi, nem üdülőtelepes jellegű város, ami arra mindenképpen jó, hogy megisimerkedjünk a helyiek mindennapi életvitelével.
Arrecife város nagy büszkesége, hogy itt született a sziget arculatát nagymértékben formáló, avantgárd művész, César Manrique. Manrique (1919-1992) jelentős hatással volt a város kulturális és építészeti fejlődésére, és sok ikonikus épületet illetve szobrot tervezett Lanzarote szigetén, ideértve a Jameos del Agua-t és a Cueva de los Verdest is.
Arrecife rendelkezik Lanzarote legnagyobb kikötőjével, ami a turizmus és a kereskedelem szempontjából is kulcsfontosságú. A kikötőbe érkező szállodahajók lehetővé teszik a látogatóknak, hogy felfedezzék a várost és a szigetet. Sok óceánjáró köt itt ki.
Arrecife építészeti jellegét tekintve erősen kontrasztos a hagyományos fehér, lapos tetős kanári-szigeteki épületei és a modern épületek együttlétével. A városközpontban a hagyományos épületek mellett találhatóak modern irodaházak és üzletközpontok is.
Arrecife városa híres a karneváljáról, amit minden évben február vagy március hónapban tartanak meg. Ez az egyik legnagyobb és legvonzóbb karnevál Lanzarote szigetén. Élénk színű jelmezek, sok zene és tánc jellemzi ezt a karnevált.
A város üde színfoltja az El Charco de San Ginés, ami tulajdonképp egy egészen különleges formájú, a városba mélyen benyúló tengeröböl, keskeny kijárattal az óceán felé. A környező sziklák és az apró, egykori halászházak igazán festőivé varázsolják a környezetet, színes csónakok élénkítik, teszik még hangulatosabbá.
A La Fermina szintén egy úgymond kötelező látnivaló, ami mindössze pár éve látogatható jelenlegi formájában. A Gran Hotel mögött található egy lakatlan, aprócska sziget (spanyolul: islote), amit néhány éve 'Manrique-stilusban' újragondoltak. Tulajdonképpen azt látjuk itt kicsiben, mint amiről maga Lanzarote is szól: a természet szépsége és az épített környezet szoros szimbiózisa, amely kellő alapossággal megkoreografálva együttesen már más minőséget képviselnek.
Cs. L. fotója
A szigetre egy stílusos fahid vezet, az építmények hófehérek, kontrasztot képezve a lávakövek, a sétányok és a talaj fekete/sötétszürke/barnás árnyalataival, miközben körös-körül az óceán, a szigetecske belsejében pedig egy müvészien kialakított medencerendszer kékje. A három uralkodó szín mély benyomást gyakorol a látogatókra, akik a szigeti séta fáradalmait a szintén fehérre festett bár teraszán pihenhetik ki. Jóllehet a bár az óceán partjára épült- meglepő módon - mégsem a víz felé, hanem a kis sziget belseje irányába néz. Van miben gyönyörködni: a kölcsönkapott természeti szépség és az emberi beavatkozás művészi elegye, ami - többek között - arra is figyelmeztet, ha kellő óvatossággal és tisztelettel nyúlunk természeti környezetünkhöz, nemcsak szép de élhető világot teremthetünk.
Cs. L. fotója
La Fermina a pihenni/sétálni vágyók kedvelt célpontja, de különféle rendezvények, komolyzenei koncertek, kisebb konferenciák helyszíne is. A sziget minden nap 10 és 17 óra között látogatható. A belépés ingyenes, azonban azonban érdemes fél 5-ig odaérni, ugyanis a hidat délután ötkor lezárják. Éjszaka viszont a szemközti partról gyönyörködhetünk az aprócska sziget megkapó díszkivilágításában.
Cs. L. fotói
Tetszett
1. Hangulatos utcarészek
Kriszta fotója
2. A parti sétány
Kriszta fotója
3. Érdekes a szigeten olyan helyen körülnézni, ahol nem turistákat, nyaralókat lát az ember, hanem helyi embereket. Jó velük egy helyen, egy kávézóban, bárban, vendéglőben időzni.
Nem tetszett
1. Lepukkant utcarészek
Kriszta fotója
2. A városi strandon (Playa del Reducto) újabban nem lehet napozóágyat bérelni. (Nem tudni miért)
3. Őszintén: Arrecife nem egy különösebben szép, nagyvilági város (de nyers egyszerűségében lehet találni rokonszenves dolgokat)
,, Építészete gyarmati stílusú, nagyrészt egy-kétemeletes házakkal, amik szinte egytől-egyig fehérre vannak meszelve, és kék vagy zöld ablakkeretek teszik őket bájossá. Szűk utcácskák kanyarognak, keskeny járdákkal az útszélen, amin egy ember alig fér el. Nappal, ha süt a nap, a párás levegőben óriási a hőség, éget a nap, bár trükkös, szinte mindig enyhíti valamilyen szél. Egyes részein omladozik a házak oldalán a fehér vakolat, míg a központban gyönyörűen rendben van tartva minden házikó." forrás
Arrecifében sétáljanak el este a Charco-hoz, nagyon hangulatos. Ez egy kis tószerű képződmény, ami az óceán vizével telítődik, ahogy váltakozik az árapály- jelenség. Apály idején nem túl szép látvány, de amint megtelik vízzel... (Orsi)
Kriszta fotója
Arrecifében négy nagyobb szálloda van: az 5 csillagos, kifejezetten színvonalas Arrecife Gran Hotel and Spa, a forgalmas főút mentén álló Hotel Diamar, a felújított Hotel Lancelot, a kitűnő elhelyezkedésű Hotel Miramar valamint működnek szép számban aparthotelek és hostelek. Létezik még egy 18+, minőségi, nem központi butikhotel is: Hotel Boutique Villa VIK,amely a szomszédos El Cable településen található, szerencsére oly közel Arreciféhez, mintha még mindig a városban lennénk.
A Gran Hotel - Kriszta fotója
Lanzarote apró mérete ellenére rendelkezik autópályával, sőt Arrecife sziget felőli oldalán egy 2 x 3 sávos, mélyépítésű elkerülő út teszi kényelmesebbé a közlekedést. A helyi autópálya legfőbb jellemzője, hogy nem ronditottak bele a tájba felüljárókkal, hanem a keresztirányú forgalmat az autópálya alatt vezették el, így az utazó zavartalanul tud gyönyörködni a sziget természeti szépségeiben.
Általánosságban elmondható, hogy az utak (nemcsak az autópálya) kifejezetten jó minőségűek, jól karbantartottak, kátyúktól, gödröktől, kirepedezett útfelületektől nem kell tartani. Szerencsére a forgalom nem nagy, némiképp talán a hatalmas méretű körforgalmak tűnnek meglehetősen furcsának.
A helyi buszos tömegközlekedés elég jó, megbízható és nagyon olcsó, rezidenseknek pedig ingyenes.
Lanzarote szigetén a felszíni parkolás sehol sem fizetős, részben emiatt Arrecife belső részein (különösen a vizparthoz közel) nem egyszerű feladat parkolóhelyet találni. A széles, sugárút-szerű parti utat néhány éve átépítették: a korábban gépkocsiforgalom számára biztosított felületet jelentősen leredukálták, az így felszabadult területet pedig megkapták a gyalogosok, széles és igencsak látványos sétányt kialakítva, úgy, hogy némi parkosításra is jutott hely.. A megmaradt útfelületen a tömegközlekedés, a megkülönböztetett jelzést használó gépjárművek haladhatnak, illetve személygépkocsik kizárólag egy irányban. (délről északra) Így aztán Arrecife belvárosában a szűk utcákon igencsak nehézkes az autókázás, főleg ha nagyobb/hosszabb kocsival tévedünk be.
A gyorsabb haladás érdekében javasoljuk a Rambla Medular igénybevételét. Ez egy elhelyezkedésében és formájában a pesti nagykörúthoz hasonló, annál azonban sokkal szélesebb és zavartalanul járható út, amelynek szélein, a parkolósávokban bármely napszakban rengeteg szabad parkolóhelyet találunk.
A város ' felfedezőinek ' is leginkább azt tanácsoljuk: hagyják a belvároson kívül a kocsit, és inkább gyalog sétáljanak be. Nem nagy a belváros, és túl sok látnivaló egyébként sincs, szóval kényelmesebb gyalogosan, mint araszolni az egyirányú, szűk utcákban.
Aki ragaszkodik ahhoz, hogy autóval hajtson be a belvárosba, annak parkolásra leginkább a Gran Hotel melletti Parque Islas Canarias tér hatalmas mélygarázsát ajánljuk. Gyakorlatilag az egész tér (és a szálloda) alatti terület egy óriási földalatti parkoló. Viszont ennek használata már fizetős!
Külön pontban érdemes megemlíteni a kerékpárt mint sport és közlekedési eszközt. Számtalan kölcsönző kínál a legegyszerűbbtől a legprofibbig bicikliket, meglepően alacsony bérleti díjért. A szigeten nemcsak infrastruktúrája, de kultúrája is van a kerékpározásnak. Arrecifében a nagyobb üzletek előtt rendre ott a kerékpártároló, de akár a strandra is le lehet kerekezni, a parti sétányon külön egység van kialakítva a bicikliknek. Az óceán partján az országútról a '90-es évek végén kitiltották a gépjárműveket, az utat viakolor díszburkolattal látták el sétányt és kerékpárutat kialakítva. Ezen az úton - végig az óceán partján - el lehet kerekezni egészen Puerto del Carmen túlsó végébe, a másik irányban pedig Costa Teguise széléig. A látvány igazán lenyűgöző: egyik oldalon az óceán, másikon Lanzarote holdbéli tájai. Érdemes kipróbálni! Felejthetetlen élmény!
Persze Arrecife sem maradt ki az e-roller divathullámból. Lépten-nyomon belebotlunk egy-egy példányba. Bár kissé borsosnak tűnik a bérleti díj, a turisták és a helyi fiatalok előszeretettel veszik igénybe.
Bár Arrecife viszonylag kis város, és még csak nem is kifejezetten turista célpont, mégis igencsak sok étterem közül választhat az utazó (is).
Az éttermek a város alábbi négy fő részen összpontosulnak:
1) Charco de San Ginés
A többször említett, egyedi hangulatú városrész, a tószerű öblével, apró csónakjaival, ódon épületeivel kifejezetten csábít egy különleges ebédre vagy kiváltképp vacsorára. Az éttermek leginkább a Charco északi részén koncentrálódnak, széles teraszaikon nemcsak a hétvégeken nagy a forgalom.
2) Kikötő
A kikötő - amely részben a yachtok és vitorlások, de a 15-20 emeletes szállodahajók (cruise) megállóhelye is - modern éttermeivel várja a vendégeket. A pandémia idején azonban igencsak lecsökkent a hajóforgalom, így számos itteni étterem bezárni kényszerült. Ujranyitásuk némiképp lassan halad, tehát ma még kicsit lézengős a környezet.
3) San Ginés de Clermont és a Calle Real közti rész
Kisebb, tipikusan spanyol éttermek és bárok találhatók itt. Nemcsak a turisták, de helyiek is előszeretettel látogatják, gyakran ünnepelnek baráti társaságok, de szívesen tartanak családi rendezvényeket is. Nem vetélkedhet a környék a Charco panorámájával, de kifejezetten hangulatos a környezet, és kiváló a konyha.
4) Parti sétány
A különböző szakaszok különféle neveket viselnek, közös azonban, hogy az óceán partján fut végig, és számtalan kisebb étteremnek, bárnak ad helyet. Azt azonban fontos hangsúlyozni, hogy ezek a kisebb éttermek és bárok leginkább igencsak egyszerű és gyorsan elkészíthető ételeket: pizzát, pastát, kebabot és ilyen - olyan wrapeket kínálnak, tehát aki valami különlegesebbre vágyik, annak inkább a Charcot vagy a kikötőt ajánljuk.
Természetesen a fenti négy területen kívül is találhatunk igazán jó éttermet, például a Castillo de San José erődben lévő Restaurante Qué Muac bizonyosan minden igényt kielégít.
Őszinte szó:
Bár némiképp hihetetlenül hangzik, de az egykor legnagyobb gyarmatbirodalommal rendelkező Spanyolország évszázadokig egyet jelentett a szegénységgel és a nyomorral. Ez kiváltképp igaz volt a Kanári-szigetekre. Erős polgárság híján nem alakult ki az az éttermi (és cukrászda) kultúra, amit mi Közép - Európában megszoktunk: itt nincsenek elegáns éttermek, stukkókkal és díszes aranyozással, nincs vendégtér süppedős szőnyeggel és faragott székekkel, ne számítsunk öltönyös - szmokingos felszolgálókra, de még az asztalterítő is ritkaságnak számít. Az étlapon (ha van egyáltalán) sokkal kisebb a választék mint otthon, és az adagok is általában kevésbé nagyvonalúak. Levest ne is keressünk, ami egyáltalán előfordulhat az krémleves, illetve egyfajta hideg paradicsom (és zöldség) leves, amit gazpachonak hívnak, és még az sem kizárt, hogy valójában nem is spanyol eredetű.
A legfurcsább azonban az, hogy nincsenek igazán helyi ételspecialitások. Míg Magyarországon minden vízparti településnek megvan a saját, tuti receptje a világ legfinomabb halászléjára, és a bajai kontra szegedi halászlé hívei ölre mennek, hogy szabad -e egyáltalán a halat passzirozni vagy éppenséggel tésztát tenni a lébe, addig itt nemigen találni sem tájjellegű, sem településspecifikus ételeket. A különböző halak és a tengeri herkentyűk rendkívül ízletesek, frissességük révén valóban elképesztően különlegesek a magyar izlelőbimbók számára, az azonban vitathatatlan, hogy elkészítésük (és olykor tálalásuk) módja általában igencsak egyszerű, és nélkülöz bárminemű hókusz-pókuszt.
Borok tekintetében azonban valóban szédületes a választék, kiváló minőségűek, és az egészen olcsótól a kifejezetten drágáig minden árfekvés megtalálható. A lanzarotei tájkép alapján nem gondolnánk, de léteznek helyi borok is. Érdemes megkóstolni, valóban különlegesek!
Arrecifében az általános bevásárlásra van Lidl, Aldi, Spar és HiperDino, de azért a legjobb - mint máshol Spanyolországban is - a Mercadona!!! A városban kettő található belőle.
Műszaki cikkeket a Media Markt, az Electron/Euronics, a Worten, a Milar illetve Visanta üzleteiben vásárolhatsz.
Ruházat tekintetében jelen vannak a nagy nemzetközi és nemzeti láncok egyaránt, de számos kisebb (leginkább kínai) üzlet is árul (főként kínai) ruhákat.
Cipőbolt valóban rengeteg van. Alapterületük valamivel kisebb mint a ruhaüzleteké, viszont igazán nagy választékot találunk: a leginkább különös, hogy december - januárban még csizmát is árulnak. (Leginkább azoknak akik a Félszigetre utaznak)
Az áruk a minőség és az ár - az élelmiszerek és vegyiáruk tekintetében mindenképp - azonosak a félszigetivel, tehát az arrecifei Lidl árai megegyeznek egy madridi Lidl áraival. Ezt úgy érik el, hogy a Kanári-szigeteken alacsonyabb az áfa kulcs (IGIC), így hiába magasabbak a szállítási költségek, a vásárló ugyanannyiért tudja megvenni a terméket, mint a Félszigeten.
Sőt... Bizonyos termékcsoportok esetén a fogyasztási adó is lényegesen alacsonyabb mint a Félszigeten, így az alkoholos italok, a dohánytermékek (cigaretta és szivar egyaránt), valamint a kozmetikumok (különösen a parfümök) kifejezetten olcsók. A turisták örömmel vásárolják ezeket a cikkeket, igy aztán számos bolt szakosodott kifejezetten ezekre a termékekre. Bár nem tudja az utazó hazavinni, de érdemes megjegyezni, hogy az üzemanyagok ára is jelentősen alacsonyabb a félszigetinél, ami nem esik rosszul, amikor autóbérlésben gondolkodunk.
A boltok jellemző nyitvatartási ideje: A kisebb boltok hétfőtől péntekig általában reggel 9:00 vagy 10:00 órakor nyitnak és délután 13:30 vagy 14:00 órakor zárnak. Ezután a boltok általában délután 16:30 vagy 17:00 órakor újra kinyitnak, és este 20:00 óráig tartanak nyitva.A nagyobb üzletek azonban egész napos nyitvatartással üzemelnek, több este 9 órai zárással.
A szombati nyitvatartás rövidebb lehet. A boltok reggel 9:00 vagy 10:00 órakor nyitnak, és délután 13:30 vagy 14:00 órakor zárnak. Néhány bolt azonban délután is nyitva lehet. A vasárnapi nyitvatartás korlátozott. A legtöbb bolt vasárnap zárva tart, kivéve a turisztikai területeken található ajándékboltokat és a nagyobb szupermarketet.
Érdemes megemlíteni Arrecife, és egyben a sziget legnagyobb bevásárló központját, az Open Mallt. A vadonatúj létesítmény a Rambla Medularon található, egész közel a kikötőhöz. Az egykori konzervgyár helyén épült központ legfőbb furcsasága, hogy nem fedett. Ahogy neve is jelzi: felülről nyitott a bevásárlóközpont, csupán árnyékvetők vannak, mivel eső szinte sosem esik, a nap viszont tűz. Persze ne egy WestEnd léptékű mallt várjunk, de helyi viszonylatban egész nagy, és számos nemzetközi lánc üzletét megtaláljuk itt. Nem titkoltan számítanak a kikötőbe érkező egyre több szállodahajó több ezer fős utasára, és sokszor hallani angol vagy német szót (olykor magyart is).
Open Mall - Cs. L. fotói
Arrecifében a legtöbb éjszakai szórakozóhely a város központjában, különösen a Charco de San Ginés környékén és a Calle José Antonio között található. Ezek a területek tele vannak bárokkal, kávézókkal, éttermekkel és éjszakai szórakozóhelyekkel.
Az El Charco de San Ginés környékén a bároknak, kávézóknak egyedi hangulatot biztosít a kikötőre és az öbölre nyíló szép kilátás.
A központban található Calle José Antonio ismert a vibráló éjszakai életéről. Itt több étterem, bár és diszkó található, amelyek különböző zenei stílusokat, táncmulatságokat kínálnak. Ez az környék főleg a fiatalabb korosztály körében népszerű.
1. Arrecifében egyértelműen jó a közbiztonság a turisták szempontjából (is). Azonban mindig ajánlott óvatosnak lenni, és megfontolni az alapvető biztonsági óvintézkedéseket, mint például vigyázni a személyes tárgyakra és értékekre, különösen zsúfolt helyeken vagy turisztikai területeken. Elvétve élhetnek a megfelelő alkalommal a zsebtolvajok. Az éjszakai órákban, különösen a nyüzsgőbb területeken, fontos odafigyelni a környezetedre és a társaságodra. Válaszd azokat a jól megvilágított, forgalmas területeket, és kerüld el a magányos, sötét területeket.
A tengerparton előfordulhatnak lopások, ezért ne hagyd őrizetlenül értékeidet, amikor fürödni mész. Hozz magaddal egy biztonságos vízálló táskát vagy zárható dobozt, hogy tárolhasd az értékeidet.
Figyelj az aktuális strandbiztonsági óvintézkedésekre, kövesd az útmutatókat és figyelmeztető jeleket, és ügyelj a személyes biztonságodra a vízben és a parton egyaránt.
2. Arrecife városában több turista információs iroda is található, amelyek segítenek eligazodni a városban és nyújtanak információt a látnivalókról, eseményekről és turisztikai szolgáltatásokról. Az alábbiakban felsorolok néhány ilyen irodát Arrecife-ben:
Arrecife Turisztikai Információs Iroda (Oficina de Turismo Arrecife): Ez az iroda a város központjában, az Arrecife városi tanács épületében található (Ayuntamiento de Arrecife). Címük: Calle León y Castillo, 6, 35500 Arrecife. Nyitvatartási időjük általában a következő: Hétfőtől péntekig: 9:00 - 14:00 óra. Szombatonként, vasárnaponként és ünnepnapokon zárva lehetnek.
Az Arrecife repülőtéren is található turisztikai információs iroda, amely szolgáltatásokat nyújt az érkező turistáknak. A repülőtéren való pontos helyüket érdemes megkérdezni vagy a repülőtéri térképen keresni. Nyitvatartásuk általában igazodik a repülőtér nyitvatartási idejéhez.
Castillo de San Gabriel
Ez a vár tulajdonképpen egy apró sziget, a város központi részén. Arrecife belvárosából felvonóhídon és egy kikövezett keskeny töltésen, egykori kocsiúton is megközelíthető. Az épület mára a város jelképévé vált. Jelenleg a várban múzeum működik. A kiállítások, tárlatok a történelemről, a tengerészetről és a helyi kultúráról szólnak. Külön érdekessége egy kiállított múmia, amely bizonyítja, hogy a halottak mumifikálása földrajzilag lényegesen elterjedtebb volt, mint azt korábban feltételezték.
Cs. L. fotói
El Charco de San Ginés
Ez egy gyönyörű kis halászfalu lenne ha - sajátos módon - nem egy város központjában helyezkedne el. A hófehér, hagyományos halászházak, a kis hídról nyíló kilátás és a szép kis kikötő (vakítóan fehér, modern házakkal) a látogatók körében igencsak népszerűek.
Cs. L. fotója
Fundación César Manrique (alapítvány)
A város közelében található ez a művészeti alapítvány, amely César Manrique ikonikus, helyi spanyol művész munkásságát mutatja be. Az alapítvány épülete a vulkáni kőbe épült. A létesítményben van egy múzeum és egy látványos műterem.
Az alapítványi komplexum a Taro de Tahíche településén található, Arrecife-től keletre, a városközponttól kb. 6 kilométer távolságra. Autóval körülbelül 10-15 perc alatt lehet odajutni.
San Ginés de Clermont templom
Ez a templom a városközpontban látható egy igazán szép, egyedi hangulatú téren, közel az El Charco de San Ginéshez. A San Ginés de Clermont templom Arrecife egyik legismertebb és legfontosabb temploma, harangtornya nagyon kiemelkedik ki a környékből. A névadó egy püspök, aki a városa patrónusa volt.
Kriszta fotója
Cs. L. fotója
A strandolással kapcsolatban a legfontosabb: védekezés a napégés ellen. Az érzet csalóka: a huszonegynéhány fokban nem érezni ugyanis forróságot, ráadásul a szél is enyhítőleg hat, viszont jóval közelebb vagyunk az Egyenlítőhöz mint bármely dél-európai vagy észak afrikai üdülőjely. Így aztán könnyen leéghet, aki óvatlanul megy ki a napra. Egyébként még a városi sétához is ajánlatos kalap vagy siltes sapka, mivel észrevétlenül le lehet égni. Télen is.
Playa del Reducto vagy Playa de El Reducto
Nagy strand tiszta vizzel és szőkés színű homokfövennyel. Kifejezetten jól felszerelt és kiváló fekvésű plázs, a város déli részén helyezkedik el, egy gyönyörű, pálmafákkal övezett öbölben. Gondozott strand, zuhanyzókkal, wc-vel, és még a mozgáskorlátozottakra is gondoltak: a kerekesszékeseknek rámpát alakítottal ki. Azonban nem igazán komfortos fürdés szempontjából.
Cs. L. fotója
A városi strandot kevésbé ajánlom, általában csak a helyiek rohamozzák meg hétvégén vagy ünnepnapon. Nagy kövek találhatók közvetlenül a víz szélén, apálykor jobban látni őket, át is lehet sétálni rajtuk, de dagálykor veszélyesebbek. (Orsi)
Cs. L. fotói
Playa de El Cable
Nem túl vonzó kinézetű strand, kevésbé gondozott, viszont előnye, hogy könnyű bemenni a vízbe, és nincs olyan tömeg, mint a főstrandon.
Playa Honda
Ez a városon kívül terül el, Puerto del Carmen irányában. Legalább két kilométer hosszú és 80 méter széles. Télen a víz itt is hideg. Kellemes viszont a strand mentén a promenád. Vannak akiket picit zavar, hogy errefelé szállnak fel és ereszkednek le a nemzetközi repülőtér forgalmához tartozó repülőgépek. Ettől eltekintve egy elég nyugis strand
Orsi fotója
Cs. L. fotója
Kriszta fotói
Cs. L. fotói
* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon
© Utikritika.hu. 2012.
Amerikai Egyesült Államok | Amszterdam | Argentína | Ausztrália | Ausztria | Bahama-szigetek | Balatonszéplak-felső | Bali | Barcelona | Berlin | Ciprus | Dominikai Köztársaság | Dubai | Egyiptom | Franciaország | Görögország | Hajóutak | Horvátország | Hongkong | India | Isztambul | Kanada | Kanári-szigetek | Kuba | Kvarner-öböl | London | Madrid | Malajzia | Maldív-szigetek | Mallorca | Mauritius | Málta | Mexikó | Nagy-Britannia | Németország | New York | Olaszország | Párizs | Portugália | Róma | Seychelle-szigetek | Sharm el-Sheik | Skócia | Spanyolország | Sri Lanka | Szingapúr | Thaiföld | Törökország | Toszkána | Tunézia | Vietnam | Zöld-foki Köztársaság
Még nem érkezett hozzászólás.