ÚTIKRITIKA.HU / Madridi templomok






hirdetes

útikritikák


Madridi templomok

Madrid templomok

Katedrális| Iglesia De San Manuel Y San Benito | Parroquia de la Santa Cruz | Iglesia De San Jerónimo El Real Basílica de la Concepción de Nuestra Señora |   Oratorio Del Caballero De Gracia |Basilica de San Francisco El Grande |Iglesia de San Gines de Arles | Santa María la Blanca | Debod-templom|

Szerkesztés folyamatában.

Katedrális

Catedral de la Almudena

Kriszta fotója

Madrid katedrálisát úgy hívják, hogy Catedral de la Almudena, és csupán 1,- euró a belépő, (azt is csak becsületkassza alapon). Nem véletlen a kedvező árfekvés, ezt a templomot csak 1993-ban szentelték fel, bár a terveket már a XVI. században elkezdték rajzolni. Az utolsó munkálatokkal az ezredfordulóra végeztek. Nem is értem, hova ez a nagy kapkodás. A kupolába 6,- euróért mehetünk fel, állítólag csodás panorámát kapunk cserébe. forrás

Kriszta fotói

Kupola kilátó

7.- euró/fő és nagyon megéri. Modern kilátó, alig kell lépcsőzni, liftes. Kényelmes, tiszta, nem veszélyes kicsit sem. Szép időben remekül messzire ellátni, jól fotózható mnden innen.

Kriszta fotói

Iglesia De San Manuel Y San Benito

1902 és 1910 között épült neobizánci stílusban.

m. p. fotója

Parroquia de la Santa Cruz

Vöröstéglásak a falai.

Iglesia De San Jerónimo El Real

Nyitvatartás: 10 - 13 és 18 - 20

k. vera fotója

Basílica de la Concepción de Nuestra Señora

Neogótikus stílusban épült 1912 és 1914 között. A Calle Goyán található, és ami a legszembetűnőbb, az a 44 méter magas tornya.

Oratorio Del Caballero De Gracia

Ha a Gran Vián sétálunk, akkor talán megtalálhatjuk.

f. r. fotója

Basilica de San Francisco El Grande

Grandiózus templom Goya-freskóval.

Mindenképp érdemes bemenni: ez a világ negyedik legnagyobb átmérőjű kupolája. Eléggé hatásos ez az óriási méret, 8 elemből álló mennyezeti freskója paneljeit Szűz Máriának szentelték.

Érdekesség még, hogy a San Bernardino oldalkápolnában egy korai Goya festmény látható, melynek különlegessége, hogy a művész saját magát is belefestette a képbe. forrás

l. a. fotója

Iglesia de San Gines de Arles

Az egyik legrégebbi madridi templom. 17. századi.

m. s. fotója

Santa María la Blanca

Parroquia de Santa Bárbara

Kriszta fotója

Ermita de San Antonio de la Florida

A Debod templomtól kell még kifelé sétálni egy kicsit, hogy eljussunk az Ermita de San Antonio de la Florida-ba, melynek különlegessége, hogy a kupolát Goya freskói borítják. Egyedülálló lehetőség ez, hogy olyan helyen lássuk Goya alkotásait, ahol a művész létrehozta őket. Olyannyira nagy becsben tartják, hogy a tér túloldalán megépítették a templom pontos mását – ez szolgál ma templomként, míg az eredeti épületet múzeummá alakították, hogy megőrizhessék a csodás mennyezeti freskót.

A festmény egyébként Szent Antal csodatételét ábrázolja: a szent éppen Észak-Itáliában tartózkodott, amikor megtudta, hogy igaztalanul gyilkossággal vádolják az édesapját. Azonnal hazatért Lisszabonba, ahol követelte, hogy a gyilkosság áldozatának holttestét vigyék a bírók elé: a freskó azt a jelenetet ábrázolja, amikor a szent életre kelti a holtat, hogy az igazolni tudja apja ártatlanságát.

Érdekes, hogy itt nem nagyon fogunk turistákkal találkozni, ugyanis mivel a városban egyébként minden annyira egy helyen van, ide kevesen sétálnak ki. Pedig érdemes, különleges élmény.

A belépés ingyenes. forrás

Debod-templom


Kommentek

Még nem érkezett hozzászólás.


Új hozzászólás beküldése

Név:
E-mail cím:*
Hozzászólás:


* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon