.
k.t. fotója
Közvetlen charterjáratok indulnak Salalah-ba 2023. november 24-től, heti rotációban, a Smartwings légitársasággal egészen 2024 áprilisáig. Érdemes A Vistánál érdeklődni, mert az ajánlatokban szereplő szállodákról az irodáiban lehet részletes, kritikai értékeléseket kérni.
"A legnagyobb élmény az volt, hogy szinte néptelen, hosszú tengerparton sétálgattunk és gyakran a távolban még delfinrajt is láttunk. Az új hotelzóna partszakaszánál a fürdési körülmények kellemesek a hullámtörőknek köszönhetően. Ha valaki nem csak fürdeni akar, hanem nagyot úszni, annak a hullámtörőkön túl, a nyílt tengerig ki kell úsznia. Erre azonban a hullámok miatt csak olyan jó úszók vállalkozhatnak, mint amilyen én vagyok... A strand homokja nagyon finom, de azért itt-ott vigyázni kell az éles kagylótörmelékekre, kövekre. Februárban voltunk Salalahban. 27-30 fok körüli meleg volt, amit csaknem mindig enyhe szél varázsolt kifejezetten kellemessé. Salalah közvetlen környéke természeti téren nem érdekes, viszont a régióban vannak szép tájak, ahová érdemes kirándulni. Már elegünk volt a méregdrága taxizásból, amikor rájöttünk arra, hogy helyi lakosok teljesen elfogadható áron elvisznek minket ide-oda. Nem stoppoltunk, csak leszólítottunk embereket. Nem derült ki, hogy ez egy elterjedt dolog-e, vagy mi voltunk szerencsések (és kellően pofátlanok)." (Robi, 2015)
,, Allah ma kegyes volt Ománhoz:)
Péntek délután 1 óra van, nagyon éhes vagyok és szomjas de minden zárva és egy lélek sincs az utcákon. Az éjjel-nappali bolton is lakat, vagy elhúzott függöny...Salalahban még tartják a hagyományokat. A pénteki délutáni imáig nem nyit ki semmi, az egész környék imától hangos.
Legalább négy mecset van kétszáz méteren belül. Hangosbemondón át ordít az ima...
Majd pontban 13.10-kor kiáramlik a tömeg a mecsetekből és végre lehet enni 🙂 🙂
Csirkés Biryani a mai menü desszertnek Payasam édesség, a mi zabkásánkhoz hasonlít.
Utána leöntöm ománi kvasszal amit itt Moussynak hívnak...na most végre jó a közérzetem.
Közben elkezdett esni az eső, az idei monszun megérkezett. A helyiek szemmel láthatólag nagyon örülnek neki. Én ma a semmittevés napján a strandra készültem de akkor holnapra halasztva...(Ata, 2022. július eleje)
,,Csodás napokat töltöttünk Ománban, ezt szeretném megosztani veletek.
Mivel csak pár napunk volt, nem autós túrára indultunk. Abu Dhabiban élünk, innen Wizz Airrel 1.5 óra az út Salalahba (50dhs volt a repülőjegy).
Tökéletes 33 fok, napsütés, este döglesztő pára (nekünk felüdülés volt Abu Dhabi után 😃).
Július és augusztus a turistaszezon. Ekkor a napi nem túl sok esőtől zöldbe borulnak a hegyek-dombok.
Autóbérlés a reptéren lehetséges. A taxi olcsó és fix áras. A legtöbb szálloda ingyen transzfert biztosít.
A mi szállásunk: Salalah Crowne Plaza Resort(3 éjszaka, félpanzió 1200 dhs/2 gyerek, 2 felnőtt)
4 órás városnéző túra Mohameddel 650 dhs. Egy élmény, vétek kihagyni. Elérhetősége a képeknél.
Bankkártyát szinte mindenhol elfogadnak. Maszk beltéren kötelező (senki nem hordja, nem büntetnek).
Segítőkész, kedves emberek. A végtelen tenger. Isteni ételek." 🙂 (t.d., 2022)
Városnézés nyugaton (West Salalah):
Az Óratornyot az Al Hafaf stranddal összekötő merőleges sugárút választja Omán harmadik legnagyobb városát ketté keleti és nyugati részre. Most a kissé szellősebb beépítésű nyugat a cél...
Mint minden nagy ománi városban, a szultánnak van egy helyi palotája. Nincs ez másképp Szalálában sem. Az Al Hosn viszont csak kívülről tekinthető meg, azért nem teljesen eldugva a kíváncsi szemek elől:) szép a tengerpart felőli bejárat, a kert, az Óratorony és a Kék Mecset. A Palota épülete nem hivalkodó, belül azonban pazar minden bizonnyal.
Megnéztem nappali fényben is Szalála jelképet, a Városkapu Óratornyot, és a gyönyörű pálmaligetes sétányt a repülőtér felé.
Itt a közelben van Nabi Umran kegyhelye. Sajnos azt az omániaknak mai napig nem sikerült kideríteni valójában kinek is a sírja a szent hely de arról híres inkább hogy ez a világ leghosszabb sírja, 12 méter hosszúságú. Ez mindenképp szakít a muszlim hagyományokkal miszerint az elhunyt fejétől a lábáig ér a sír.
Nyugaton több szép hagyományos ománi stílusú ház van. Sajnos a legtöbb pusztulóban mert valahogy Arábia minden országában nincs nagy jelentősége a múlt értékeit megmenteni.
Viszont egy gazdag magánszemély megvette Szalála legnagyobb patricius házát és saját maga költözik be a teljes felújítás után. (Ata, 2022)
Ata fotója
Salalah maga egyelőre nem az a tipikus nyaralóváros, ahol esténként szuvenír árusokkal és kávézókkal szegélyezett sétálóutcákon hömpölyög a nyaralók tömege. Ez viszont egyáltalán nem hátrány, sokunk számára talán izgalmasabb, autentikusabb így a város, utcáin sétálva bepillantást nyerhetünk a helyiek igazi életébe. (2020) forrás
Repülés
Országúton
Muscatból országúton Salalahba eljutni legalább 12 órát vesz igénybe!
Június és szeptember között Salalah régióját érinti az indiai térség monszunesőzése (Ománban khareef-nek nevezik). Ilyenkor a pokolian meleg öböl menti országokból (Szaud-Arábia, Kuvait, Egyesült Arab Emírségek) rengeteg turista menekül ide. Ők kifejezetten élvezik a nyári csapadékosságot. Elég délen van Salalah ahhoz, hogy csalóka legyen a napsütés, szóval rendszeresen kell használni napvédő krémeket. Ebből érdemes sokat vinni itthonról. Salalahban sokba kerül.
Van egy keskeny parti sáv aminek szubtrópusi klímája van - kb 15 km utána jönnek a hegyek és a hegyeken túl csak a homoksivatag eső nélkül. (Ata)
Dhofar éghajla is eltér Omán más tájaitól. Nagyon érdekes, hogy az Arab-félsziget e kis részét éri csak el a keletről érkező monszun, így Dhofarban több eső esik és sokkal kiegyensúlyozottabb a hőmérséklet egész évben. A nyári hónapokra esik az un. khareef, a monszun időszak ( a khareef szó arabul őszt jelent ).
Ekkor - míg az ország egyéb része szó szerint izzik (nem ritka nappal a 45-48C ) - lent délen javában zajlik a Salalah fesztivál, és főleg az öböl menti országokból érkező turisták töltik meg a tengerparti szállodákat, hogy élvezzék egy kicsit az enyhébb, hűvösebb, nedvesebb klímát. A Salalah-ba látogatók mély zöld trópusi vegetációval, buja folyóvölgyekkel, zöldellő hegyekkel és hatalmas tevecsordákkal találkozhatnak monszun után. Míg északon a datolya pálma jellemző, mely jobban bírja a szárazságot és a hőt, Salalah-ban a kókuszpálma dominál. Trópusi gyümölcsök - banán, mangó, papaja, kókusz - mind megterem errefelé. (2020) forrás
Június és szeptember között a szomszédos olajállamokból és Omán nyáron forróbb északi részéről olyan sokan jönnek, hogy gyorsan megtelnek a szállodák, apartmanházak. Szóval ilyenkor magasak a szállodai árak. Az új hotelövezeteknél a tengerpartok szépek, de a szárazföldi háttér speciel nem olyan szép zöld, mint, amilyenek a tájak a tágabb térségben. A nyaralós hotelövezetben a strandokon egyelőre még nincs sok vízi sport lehetőség. Ez előny is, mert nincs tele a tenger zajos jetskikkel, meg egyebekkel. Érdemes all inclusive ellátásra befizetni (ott ahol van), mert az italárak, sőt még az üdítőitalok és az ásványvíz is, extra elképesztően drágák. Hétvégéken (péntek-szombat) számítani kell arra, hogy a hotelek és a strandok megtelnek belföldi nyaralókkal.
Ajánlott szállodák (2023)
------------------------------------------------------------
Nem ajánlott: Millenium Resort ,
A térségben az országutak elég jó állapotban vannak. Az üzemanyag baromi olcsó.
Autóbérlés
Érdemes autót bérelni, már csak azért is, mert a nyaralós szállodák többnyire eléggé elszigetelt helyeken vannak. Az autóbérlés nem túl drága.
2023: A Dollar cégnél 45 USD-ért lehet autót bérelni.
Taxi
Például a Juweira Boutique Hotel kb. 20 kilométerre van Salalah városközpontjától és a taxi kb. 6300 forintba kerül.
A taxisok nagy többsége kész városnézést is felajánlani, extra költség felszámolása nélkül. Egy 3 órás hivatalos városnéző túra fejenként kb. 11 ezer forintba kerül!
Reggeli - Ata fotója
,, Egy népszerű halas étteremben ebédeltem. Pakisztán után nehéz lesz újra megszokni hogy kézzel kell enni mindent. Balkezes vagyok, ráadásul figyelni arra is hogy csak jobb kézzel tehetem.
Máris dupla ebédet kaptam. Evés közben talpig zsíros a kezem amikor megszólal a telefonom. Besietek hogy megmossam a kezem addigra eltakarították az asztalom. Bosszús lettem ezért a főnöktől kaptam másik ebédet. Nagyon finom friss a hal, hajnalban még úsztak a tengerben 🙂
Ma is tanultam valamit. Ománban ha feláll az ember az asztaltól, akkor végzett." (Ata, 2022)
Kávézó és györsbüfé - Ata fotója
Az európai reggelik után vasárnap egy ünnepi trópusi reggeli jár nekem.
Az ültetvény két utcára van tőlem. Előttem szedtek le mindent a fáról és került a tányérra.
Papaya, földi cseresznye, banán és egy trópusi mandula 🙂 az eledel én.
Én nem tudtam hogy egy gyönyörű sárga virágból lesz a papaya csak mindig csodálkoztam rajta hogy ez a kis fa hogy bír el ekkora terhet. (Ata, 2022)
A várostól távolabb eső hotelekben kínálnak 5 órás bevásárló kirándulásokat Salalah bevásárlóközpontjaiba. Az alkohol Ománban is nagyon drága.
Egy hipermarket - Ata fotója
Ata fotója
Sallangmentes (no-frills) pékség - Ata fotója
Aranypiac - bejárat - Ata fotója
Al Hafah szuk (bazár)
Al Hafah szuk Salalah városában egy hagyományos, nyitott piactér, ahol számos kis bolt és árus kínálja portékáit. A szuk a városközpontban található, és egy fontos turisztikai látnivaló Salalahban.
Az Al Hafah szuk környékén számos árnyas, függőleges, zsaluzatokkal fedett bolt található, amelyekben az arab kultúrára jellemző színes és illatos fűszereket, textíliákat, édességeket, ékszereket, kerámia- és faárut, fűszereket és parfümöket lehet vásárolni. Az árusok barátságosak és lelkesek, és szívesen mutatják be termékeiket a látogatóknak.
Az Al Hafah szuk egész évben nyitva áll, és a látogatók számára kínálja az arab kultúra számos vonását, beleértve a hagyományos ételeket, a helyi kulturális örökséget és a helyi életformákat is. A piac látogatása kiváló lehetőség arra, hogy közelebbről megismerjük a helyi kultúrát és vásároljunk néhány ajándékot vagy emléktárgyat.
Fontos megjegyezni, hogy az Al Hafah szukban az alkudozás része a vásárlási folyamatnak, és a boltosok általában nyitottak a tárgyalásra az árakról.
----------------------------------------
Ata fotója
,, Friday night fever...vacsora Salalah legfelkapottabb esti helyén a TeaTime-ban...csak itt csak most iráni sáfrányos Karak tea és echte ománi szendvics 🙂
Olyan hogy európai típusú beülős étterem olyan itt nem létezik vagy elbújt előlem.
A vacsora 1 egység azaz 1 ománi riál volt, amely a kuvaiti dinár után a világ második legértékesebb valutája.
Valaki árulja elmiért indult a Forint megint romlásnak indult..nem tették hűtőbe és a kánikulában megromlott? 🙂
Ma átlépte ugyanis az ománi riál a bűvös 1000 Ft-os küszöböt
Jó bulizást mindenkinek! Én tovább teázom, Allah ma ezt engedélyezte 🙂" (Ata, 2022)
Salalah város és környéke teljesen békés, a közbiztonság tökéletes. Semmiféle terrorveszély nincs. Semmiféle.
Mindig legyen nálunk vagy útlevél, vagy annak másolata, mert gyakoriak a rendőrség által végzett igazoltatások.
Aji fotója
Nem a közbiztonságra, hanem a közerkölcsre vigyáznak - Ata fotója
A férfi kíséret nélküli európai turista nőnek számítani kell arra, hogy az ománi pasik nyomulnak (szerencsére azért nem testi erőszak szintjén).
k.t. fotója
A térségben a legszebb part a Rotana hotelek előtti partszakaszon van, de éppen ez az egyedüli strand, ahol túl sok a nyaraló, nem nyugis, főleg, mert zenét bömböltetnek. A nőknek csak a szállodák strandjain lehet kétrészes fürdőruhát hordani, a közstrandokon csak az egyrészes fürdőruha engedélyezett, sőt ajánlatos vállat fedő trikót is rávenni.
Vamos a la playa 🙂 csodás az Arab-tenger és a strand Szalálában...széles homokos part, pálmafák és a hangosan morajló nyílt tenger.
Használati útmutatót azonban érdemes mellékelni 🙂 csak fürdőruhában tilos a szabadstrandon lenni. Férfiaknak is csak pólóban lehet a vallásos Ománban a vízbe menni. A parton sem lehet napozni, illik törülközővel eltakarni a fedetlen testrészeket. Csak térden alul lehet az ember meztelen 🙂A helyiek nem tudnak úszni így a tenger közelébe sem merészkednek. Általában az a strandolás az omániaknak hogy jeeppel fel és alá cikáznak a parton. Sokan pedig kempingeznek piknikeznek a parton datolyát esznek hozzá arab kávét isznak.
Ilyenkor nyáron állandóan egyfajta pára ül rá a városra de tegnap kiváló strandidő volt 🙂 (Ata, 2022. július)
Ata fotói
,, Én az Oasis Beach-re jártam a kikötő mögé,mert ott senki nem szólt semmit, hogy nincs rajtam póló. (m.g.),"
Szép, porcukor finomságú, fehér homok - tényleg van némi karibi feeling
Strandok szempontjából Salalah és környéke tagadhatatlanul különleges, nem véletlenül nevezik a Kelet Karibjának is – aminek persze része az is, hogy a lenyűgözően természetes, puha fehér homokos strandokon tevék felbukkanása sem kizárt. Bár a strandokkal itt nem könnyű betelni, a környék felfedezésére mindenképpen érdemes időt szánni. forrás
,, Szalálai kirándulásom első állomása nem is vezethetne máshova mint a város legszebb épületébe a Kábusz szultán mecsetbe.
Allah által két éve magához szólított ománi szultánról elnevezett Nagymecset érdekessége a húsz tonnás szőnyeg amelyet egyben varrtak meg.
Az egész arab világ által mélyen tisztelt Kábusz szultán volt az muszlim világ leghosszabb ideig trónon ülő uralkodója, 1970-es beiktatása óta fél évszázadon át irányította nemzetét. Úgy kötődik Szalálához a szultán hogy 1940-ben itt született Dhofarban.A mecset mellett gyönyörű régi temető van akár százéves sírkövekkel. (Ata, 2022)
Ata fotója
,, Salalah óvárosban jártam. Itt van az Aqeel mecset amely a város egyik legrégebbi épülete 1779-ből.
Hatalmas tér az imaház körül, itt volt hajdanán az állatvásár. Az óváros szélén van a termelői piac. Az árusok bodejai mögött rögtön ott vannak az ültetvények. 🙂 (Ata, 2022)
Itt Szalálában a legízletesebb fogások az óriáshalak. Külön helyiség van a piacon ahol a vevők saját szemükkel nézik végig ahogy a profi munkások feldolgozzák a megvásárolt árut.
(Ata, 2022)
Ata fotói
Shanfari mecset
az egyik legnagyobb és legismertebb mecset a városban. A mecset modern és impozáns épület, amely két szinten helyezkedik el, és nagy teret foglal el. A Shanfari mecset belső területei nagyon tágasak, és nagy számban tudnak befogadni hívőket az imádkozásra. Az épület magas, fehér kúp alakú kupolái és minaretjei az egész környékről láthatóak
Szultáni palota
A Szultáni palota Salalahban az Omán Szultánjának egyik hivatalos rezidenciája. Az épület hatalmas és impozáns, és egy gyönyörű parkkal körülvett területen található. A palota területére való belépés korlátozott, és a külső falak mögött nem lehet bemenni. Azonban, az épület külső része is nagyon látványos, és megtekinthető a távolból is. Az épület homlokzata kőből készült, és a tradicionális ománi építészetre utal. Az épület díszítése egyszerű, de elegáns, és az Omán zászlaja lengedez a tetőn. A palota parkja szépen gondozott,
Taqah vár
A Taqah vár egy régi erődített épület, amely Salalah városának déli részén található. Az épület Omán történelmének fontos részét képezte, és ma múzeumként szolgál, ahol a látogatók megismerhetik az Omán történelmével és kultúrájával kapcsolatos dolgokat. Az erőd építési stílusa a hagyományos ománi építészetet tükrözi, és nagyon érdekes elemeket tartalmaz, például ágyúkat és várfalakat. A Taqah várban számos kiállítás található, amelyek az Omán történelmével és kultúrájával foglalkoznak, mint például régiségek, ékszerek, ruhák, fegyverek és festmények. A vár udvara és belső terei is gyönyörűek, és a látogatók lehetőséget kapnak arra, hogy felfedezzék az épületet, és megismerjék az Omán történelmének fontos részét.
k.t. fotója
Al Baleed régészeti park
,, Al Baleed a korai iszlám kalifátus idején az Arab-félsziget egyik legjelentősebb kereskedővárosa és kikötője volt. A világ akkori elsőszámú tömjén exportőre volt, az ománi hajósok fejlett navigációs képességekkel és gyors hajóikkal Európáig és Kínáig is eljutottak.
Al Baleed -amelynek gazdagságáról két világutazó Marco Polo és Ibn Battuta is beszámolt - egy védett tengerparti félszigeten feküdt közvetlenül az Arab-tenger partján.
Gyönyörűen megmaradt a város nyugati és déli fala a több tucat őrtoronnyal. A városi palota a Husn és a Nagymecset amelyek a IX.században épültek még így romjaikban is lenyűgözőek. A régészeti lelőhelyen ma csak a mecset tartóoszlopainak replikái vannak kitéve, a megmaradt öt, csodás faragott oszlop a múzeumban van kiállítva.
A mai Omán területe olyan gazdag volt Mohammed idején hogy maga a próféta levelében kérte a környék lakóit térjenek be az iszlám hitre. Mohammed levelét is a múzeum őrzi.
Hosszú évszázadokon át Omán déli részét Frankicense landnak, azaz a tömjén hazájának nevezték. Az igénytelen cserjés fa nagyon száraz körülmények között is megél. A fa törzsét háromszor is megvágják és abból nyerik a ragadós gumiszerű folyadékot amely megkövesülve tömjén lesz. (Ata, 2022)
Egy dzsip szafari akár 110 euróba is fájhat, per fő.
Wadi Darbat
A hegyekbe föl 🙂
Ha valaki az alábbi üde zöld képek, vízesések és legelésző tehenek láttán azt hiszi visszatértem Európába, az téved.
Csak 35 kilométert kell autózni a kietlen, sivatagos Sa-la-la-laból hogy az ember a monszun idején ilyen természetet lásson.
A Darbat folyó völgye, vízesései, a 220 méter mély víznyelő szakadék mind mind az omániak legkedveltebb kirándulóhelyei. A családok kiülnek a fűre piknikezni, majd utána csónakáznak egyet a folyón vagy megisznak egy arab kávét egy barlangban.
Kicsit giccses minden, de az araboknak ez kell!
Egész nap borult az ég és szitáló eső. A hőmérséklet is kellemesebb, csak 25c van 🙂 (Ata, 2022)
Dhofar West túra
A Dhofar West túra egy nagyszerű lehetőség, hogy felfedezze az Omán déli régiójának természeti szépségeit és kulturális értékeit. A túra során felfedezheti a régió tengerpartjait, hegyeit és sivatagjait, valamint látogathatja a helyi falvakat, ahol megismerheti az Omán népének életét és kultúráját.
A túra során látogathatja Salalah városát, ahol felfedezheti az Omán történelmének és kultúrájának fontos helyszíneit, például a Taqah várát, az Ománi Múzeumot és a Shanfari mecsetet. Továbbá, megtekintheti az Al Mughsayl Beach-t, ahol a tenger hullámai sziklák között csapódnak össze, és a közelben található Marneef Cave-t, amely egy érdekes természeti látnivaló.
A túra során lehetőség nyílik az Omán sivatagjainak felfedezésére is, ahol a látogatók lovagolhatnak tevekkel, és megismerhetik a nomádok életmódját. A hegyvidéki falvakban megismerheti az Omán népének életmódját és kultúráját, és megkóstolhatja a helyi ételeket és italokat.
Jebel szafari
A Jebel szafari Salalahnál egy nagyszerű lehetőség arra, hogy felfedezze Omán déli régiójának hegyvidéki tájait és lenyűgöző természeti szépségeit. A szafari során 4x4 járművekkel utaznak a látogatók a hegyek között, hogy megismerjék az Omán természeti kincseit és lenyűgöző kilátásait.
A szafari során megállókat tartanak a kilátópontoknál, hogy élvezhessék a gyönyörű kilátást a hegyvidékre és a környező tájra. Az utazás során megállnak a kis falvakban, ahol a látogatók megismerhetik az Omán népének életmódját és kultúráját. Az utazás során meg lehet látogatni a helyi piacokat és boltokat, ahol a látogatók megvásárolhatják az Omán különleges termékeit és ajándéktárgyait.
A Jebel szafari során a látogatók megismerhetik az Omán hegyvidéki állat- és növényvilágát is, és élvezhetik a lenyűgöző természeti szépségeket, például a vízeséseket, a hegyi tavakat és a vadon élő állatokat. A szafari során lehetőség nyílik arra is, hogy a látogatók megkóstolják az Omán tradicionális ételeit és italait.
Khor Salala (madár rezervátum)
A Khor Salala madárrezervátum egy gyönyörű és fontos természeti terület Omán déli részén. A rezervátum kiterjedt területe a tenger és a szárazföld találkozásánál található, és lenyűgöző látványt nyújt az Oman-öbölre. A terület egyedülálló ökoszisztémája különleges élővilágot hívott életre, több mint 100 különböző madárfajjal, köztük flamingókkal, sirályokkal, sirályokkal, például az ezüst és a sötét farkasokkal.
A Khor Salala madárrezervátumot egy könnyen járható sétányon lehet felfedezni, amely körülveszi a régiót, és lehetőséget nyújt arra, hogy megcsodálja a látványos természetet és a madarakat. A rezervátumban különböző madárfajok élnek, és számos látványos madárfajnak otthont ad. A látogatók megismerhetik a madarak életmódját és szokásait, és megismerhetik a területen található növény- és állatvilágot is.
Khor Rori régészeti terület
A kora középkori tömjén kereskedelem legjelentősebb kikötővárosát fedeztem fel.
Csodás környezetben -a tenger és a Darbat folyó torkolatának találkozásánál egy sziklaszirten fekszik a település. Így romjaiban is elég jól kivehetők a szentély, a kereskedőházak és az áruraktárak megmaradt alapjai.
A tengerre nyíló városkapu szinte épen megmaradt.
Negyven kilométer ide az út Szalálából. Többször megbénult a forgalom az autópályán is amikor épp egy tevecsorda kelt át az úttesten.
Az utolsó pár kilométeren mindkét oldalon beduin családok élnek. Roppant eredeti az egész látvány. Teljesen vissza az időbe érzés (Ata, 2022).
Delfinnéző hajós túrák
Taqah Dhofar
Ha már egyszer annyi erre a teve, meg is kellett kóstolni:)
Taqah Dhofarban az a város amely a legközelebb van a hegyekhez és hajdanán nagy egypúpú piac volt. Fiatal város, egy utazó leírása szerint még a múlt század elején is pár tucat vályog ház volt itt.
Fejlődését a szultáni családnak köszönheti. A megboldogult Kábusz édesanyja egy taqah közeli hegyi törzsből származik. Házassága sem volt zökkenőmentes. A leányt ugyanis apja elrabolta a menyegzőn mert szerinte Kábusz apja Said szultán nem fizetett elég hozományt.A szultáni család imádta a környéket, Taqah belvárosában van az a gyönyörű mecset is ahol Kábusz édesanyja Mazooni sírja van.
Nemcsak az alsóvárosi kicsiny vár érdekes, de a fellegvárból remek kilátás nyílik az óvárosra.
Naplementére a helyiek kiülnek a város végén található sziklaszirtre és onnan nézik a gyönyörű Arab-tengert. (Ata, 2022)
Salalah Omán legdélebbi - Dhofar régiójának fővárosa, az ország második legfontosabb városa, 1000 km-re a fővárostól. Dhofart a "tömjén országának" is nevezik, mivel a tömjén az ókorban fontos kereskedelmi árucikke volt ennek a vidéknek. A tömjénfa kristályosodott gyantája maga tömjén rög, mely parázsra dobva intenzív és nagyon erős füstölésbe kezd és már az ókori többistenhívő vallások szertartásaiban is fontos szerepet töltött be. Tömjén illatot errefelé szinte mindenhol érez az ember - szállodákban, mecsetben, üzletekben, bazárban - szóval mindenhol füstölik.
Dhofar történelme, és kulturális hagyományai inkább kötődnek a közeli Jemenhez mint Omán egyéb régióihoz - ez talán azzal is magyarázható, hogy Omán északi - termékenyebb, gazdagabb, sűrűbben lakott területei hatalmas távolságra vannak innen, és a két térség közötti óriási rész szinte teljesen lakatlan ma is.
Dél-Jemen és Dhofar is a titokzatos Hadramut Birodalom része volt az ókorban.
Ebből a korból számos emléket őriz Salalah. forrás
Ata fotója
Ata fotói
k.t. fotója
* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon
© Utikritika.hu. 2012.
Amerikai Egyesült Államok | Amszterdam | Argentína | Ausztrália | Ausztria | Bahama-szigetek | Balatonszéplak-felső | Bali | Barcelona | Berlin | Ciprus | Dominikai Köztársaság | Dubai | Egyiptom | Franciaország | Görögország | Hajóutak | Horvátország | Hongkong | India | Isztambul | Kanada | Kanári-szigetek | Kuba | Kvarner-öböl | London | Madrid | Malajzia | Maldív-szigetek | Mallorca | Mauritius | Málta | Mexikó | Nagy-Britannia | Németország | New York | Olaszország | Párizs | Portugália | Róma | Seychelle-szigetek | Sharm el-Sheik | Skócia | Spanyolország | Sri Lanka | Szingapúr | Thaiföld | Törökország | Toszkána | Tunézia | Vietnam | Zöld-foki Köztársaság
Boinitzer Krisztina, 2023. 09. 24. 13:06
Barbara elérhetőségét szeretném megtudni
Novemberbe utazunk
Köszönettel
J.Ildi, 2023. 08. 22. 13:34
Szia, én is Barbara elérhetőséget szeretném elkérni. Köszönöm.
Tamás Orosz, 2023. 03. 06. 10:53
Szia, én is az elérhetőséget szeretném elkérni. Köszönöm.
Császár Andrea, 2022. 02. 08. 23:35
Barbara elérhetőségét szeretném elkérni. Márciusban megyünk Ománba, és privát szervezésű programokon szeretnénk résztvenni.
Köszönettel!
Csáki Melinda, 2019. 11. 11. 09:37
Barbara elérhetőségét szeretném megtudni. Salalahba megyünk, s onnan tud-e segíteni kirándulás szervezésben.
Köszönettel,
Melinda