ÚTIKRITIKA.HU / Kanada







útikritikák


Kanada

Közlekedés | Egészség | Étkezés | Vásárlás | Szórakozás | Közbiztonság és kellemetlenségek | Magyar külképviselet | Egyéb hasznos információk

Közlekedés

A közúti közlekedés körülményei kiválóak. Fontos tudni, hogy a közlekedési és közlekedésbiztonsági szabályok területenként és tartományonként változ(hat)nak. A vidéki utakon fontos a sebesség-korlátozás betartása és a fokozott figyelem, mert nem kizárható különféle vadállatok (szarvas, jávorszarvas, stb.) felbukkanása az úton. Gépjármű bérlésekor a turistáknak teljes körű biztosítást kell kötniük.

A táblák a távolságokat és sebesség-határokat metrikus rendszerben közlik:

  • autópályákon általában 100 km/h
  • lakott területen 50 km/h

Az utakon kijelölt sebességhatárok betartását gyakran ellenőrzik. A megadott sebességhatár jelentős túllépése esetén, a helyszínen intézkedő rendőr jelentős büntetést szabhat ki, bevonhatja a jogosítványt, ráadásul a gépkocsit elveheti a vezetőtől.

Parkolni csak a kijelölt parkolóhelyeken, illetve parkolóházakban lehet. Mindig tiszteletben kell tartani a parkolási terület felfestett határait, s a parkolóórákba a megfelelő pénzmennyiséget be kell dobni, mert a parkolás-felügyelet Kanadában kifejezetten hatékonyan működik: sem a területi, sem az időbeli korlátok túllépését nem tolerálják, a kiszabott bírságok ráadásul meglehetősen magasak.

Autót könnyen és olcsón bérelhetünk erre a linkre kattintva. A bérlési szabályok megegyznek az általában használatos szabályokkal. Az autót kibérlőnek Kanadában is idősebbnek kell lennie 21 évesnél, 21 és 25 között, továbbá 70 felett pótdíjat szoktak felszámolni. Szükség van érvényes jogosítványra, dombornyomott bankkártyára és kérhetnek fényképes igazolványt is. A bankkártyán nagyobb összeget fognak zárolni esetleges büntetésekre, károkra. Ezt a zárolást csak a bérautó leadása után hetekkel fogják feloldani.Lehet vitatkozni az autókölcsönzőkkel ezen, csak minek? A készpénzes letét már nem divat.

A biztonsági öv használata mindig kötelező. Általános szabály, hogy piros jelzésnél - amennyiben ezt tábla/jelzés külön nem tiltja, és a zöld jelzésen áthaladó közúti és gyalogos forgalmat nem akadályozza - a jobbra kanyarodás engedélyezett, kivéve Québec tartomány egyes részein.

Vezetés közben a mobil-telefon kézi használata több tartomány területén büntetendő cselekedet, ezért azt közbiztonsági okok miatt is mindenütt ajánlott mellőzni.

Québec-ben az alkoholfogyasztás és vásárlás 18 évet betöltött személyeknek engedélyezett, Ontario-ban, New-Brunswick-ban és Brit Kolumbiában a korhatár 19 év. A vezetés közben megengedett alkoholszint 0.8 g/l, de 16 és 21 év közötti, valamint kezdő vezetőknek a tűréshatár 0 g/l. A szabályok be nem tartása pénzbüntetéssel, valamint a vezető jogosítványának 3 hónapra történő helyszíni bevonásával járhat. Québecben sokszor csak francia nyelvű feliratok vannak, fokozott figyelem ajánlott.

Egészség

A kanadai egészségügyi és kórházi ellátás magas színvonalú. Mivel Magyarország és Kanada között nincs kölcsönös egészségügyi ellátásra vonatkozó nemzetközi megállapodás, ezért a konkrét orvosi vagy kórházi ellátás során felmerülő igen magas költségeket helyben kell rendezni készpénzben vagy itt elfogadott biztosítás révén. Ezért a kiutazás előtt olyan egészségügyi biztosítás megkötése javasolt, amit Kanadában elfogadnak, így megelőzhető az, hogy előre ki kell fizetni a számlát, amit aztán csak utólag térítene meg a biztosító.

Sürgős orvosi ellátás szükségessége esetén olyan orvosi rendelőket lehet felkeresni, ahol nem kell előzetesen időpontot kérni (walk-in clinics). Azonnali ellátást vagy beavatkozást igénylő esetekben a kórházak ügyeleti ellátó részlegére lehet menni (hospital’s emergency room), ahol azonban az éppen jelentkező sürgősségi esetek számának függvényében jelentős is lehet a várakozási idő. Nagy hideg esetén, szabadtéren ajánlatos kerülni a megerőltető tevékenységeket. Ilyenkor ajánlott az orr- és szájnyílás befedése, hogy a tüdőt a hideg levegőtől és az esetlegesen fellépő tüdőgyulladástól meg lehessen óvni. A jó napszemüveg használata ajánlott a nagy és összefüggő hó felülettel rendelkező területeken.

Kanadában előfordulhat a veszettség, amit főleg vadon élő kis állatok – mosómedvék, borzok, denevérek, stb. – terjesztenek. Vadállat harapása esetén a lehető leghamarabb orvoshoz kell fordulni. Kanada tavakban és erdőkben gazdag ország, ennek következtében a nyári hónapokban – különösen júniusban és júliusban – jelentős rovarjelenséggel (főleg szúnyog-) kell számolni. A rovarcsípésre érzékeny személyek mindenképpen szerezzenek be hatékony rovarriasztó-krémet vagy spray-t.

Akárki is, csak mossad meg a kezed - V. M. fotója

Étkezés

Általánosságban elmondható, hogy a kanadai étkezési szokások megfelelnek az európai normáknak.

Az angol ajkú kanadaiak számára zavarba ejtő lehet, ha valaki kifejezetten kanadai ételeket keres, mivel a konyhájuk régiónként jelentősen eltér. Néhány jellegzetes ételük közé tartozik a juharszirup, a Nanaimo szelet (sütés nélküli édesség vaníliás krémmel és csokoládéval a tetején), a butter tart (vajas, cukros és tojásos töltelékkel készült pite), a beaver tails (porcukorral megszórt sült tészta), a fiddleheads (páfrányhajtások), a peameal bacon (kukoricalisztbe forgatott, pácolt sertéskaraj, amelyet reggelire tojással vagy szendvicsként fogyasztanak) és a Halifax donair (pita kenyérbe csomagolt, szeletelt marhahús, hagymával, paradicsommal és édes, sűrített tejes szósszal). Ezek az ételek fontos, bár szerény részét képezik a kanadai gasztronómiának. Egyébként az angol kanadai konyha hasonlít az Egyesült Államok északi részének ételeihez. Sok kanadai talán nincs is tudatában annak, hogy léteznek nemzeti ételeik, különösen a városi területeken; ugyanakkor egyre több kanadai séf és étterem törekszik helyi alapanyagok használatára, és a legtöbb nagyvárosban találhatók bisztrók, amelyek helyi és nemzeti ételekre specializálódtak. Ezek a specialitások akár vadételeket is tartalmazhatnak, mint például karibu, fajd, jávorszarvas, szarvas vagy vadpulyka, amelyeket különféle európai stílusban készítenek el.

A francia kanadai konyha sajátos, és olyan specialitásokat foglal magában, mint a tourtière, egy húsos pite, amelynek eredete Québec alapításáig, az 1600-as évekig nyúlik vissza; a cipaille (húsos-zöldséges pite); a cretons (sertészsírból készült pástétom); a ragoût de pattes (disznóláb pörkölt); a plorine (sertéspite); az oreilles de Christ (sült szalonna); a poutine, amely sült krumpliból, sajttúróból és mártásból áll (népszerűsége az egész országban elterjedt); a croquignoles (házi fánk, amelyet zsírban sütnek); a tarte à la farlouche (mazsolából, lisztből és melaszból készült pite); a tarte au sucre (cukorpite); valamint számos sajt- és juharszirup-alapú termék. Az akádiai régiókban a kínált ételek eltérőek, és olyan fogásokat tartalmaznak, mint a poulet tricot és a poutine râpée (húsos töltött krumpligombóc). Alapvető élelmiszereik közé tartozik a sült bab, a borsó és a sonka. A francia-kanadai konyha az angol nyelvű Észak-Amerika és Franciaország konyhájának elemeit is magában foglalja.

Kanada őslakos népeinek sajátos konyhájuk van, bár ezek nem terjedtek el széles körben a kanadai lakosság körében az egzotikus alapanyagok használata miatt (például bannock, bölény, szarvas, muktuk), és gyakran el kell utazni az adott területekre, hogy megkóstolhassuk ezeket. Ennek ellenére az őslakos éttermek egyre gyakoribbak a városokban.

Egy sajátos hagyomány, amely szinte minden kisvárosban megfigyelhető, a kínai-kanadai étterem. Ennek egyik oka a kínai bevándorlók történelmi szerepe Kanada korai betelepítésében, különösen a transzkontinentális vasút építésében. Ezek az éttermek a szokásos gyorséttermi kínai ételeket árulják. Az amerikai látogatók ismerősnek találhatják ezt a konyhát, mivel az Egyesült Államokban szinte azonos változata alakult ki. Torontóban és Vancouverben, a kínai bevándorlás két nagy központjában, autentikus kínai konyhát találhatunk, amely vetekszik Hongkongéval. Mindkét városban az eredeti kínai negyedeket felülmúlták az újabb külvárosi kínai negyedek, és a legtöbb kínai származású lakos azt mondja, hogy a legjobb autentikus kínai ételek a külvárosokban találhatók, Vancouver esetében Richmondban, ahol a lakosság többsége kínai származású, míg Torontóban Richmond Hill és Markham városrészekben.

Montreal jól ismert közép- és kelet-európai zsidó specialitásairól, beleértve a helyi bagel- és füstölt hús változatokat. A prériai tartományokban kiváló ukrán ételeket találhatunk, mint például borscsot és varenyky-t, a nagyszámú ukrán bevándorlónak köszönhetően.

Ha kalandvágyóbb vagy, különösen a nagyobb városokban, számos különböző európai, ázsiai és más nemzetközi ízt találhatsz. Gyakorlatilag bármilyen ízű és stílusú ételt megtalálhatsz Kanadában, a 20 unciás T-Bone steaktől a japán sushin át (valójában a Japánban használt lazac nagy része Kanadából származik).

Az amerikaiak sok, számukra ismerős ételt és márkát találnak itt, apró különbségekkel, valamint számos, Kanadára jellemző terméket, mint például különböző csokoládé márkákat és az autentikus juharszirup széles körű elérhetőségét. Az ismerős termékeknek néha más nevük

Vásárlás

Kanada hivatalos pénzneme a kanadai dollár (szimbóluma: $, ISO kódja: CAD), amelyet gyakran "buck"-ként emlegetnek szlengben, a $1-os érmét pedig "loonie"-nak nevezik. A kanadai dollár a világ egyik jelentős valutája, és széles körben elérhető bankokban és pénzváltóknál világszerte. Kanadában a "$" jel általában kanadai dollárt jelent, hacsak nincs másképp jelölve (például "US$" az amerikai dollár esetében).​

Egy dollár 100 centre oszlik. A kanadai érmék a következők: 5¢ (nickel), 10¢ (dime), 25¢ (quarter), $1 (loonie) és $2 (toonie). Az 1¢-es érmét már kivonták a forgalomból, de még mindig törvényes fizetőeszköz. Az 50¢-es érme ritkán fordul elő, de szintén érvényes. A nickel, dime és quarter ezüstszínűek; a loonie aranyszínű, míg a toonie középen arany-, kívül ezüstszínű. A méretük a következőképpen alakul: a dime a legkisebb, a többi érme mérete a névérték növekedésével arányosan nő. A kanadai bankjegyek polimer anyagból készülnek, és a következő címletekben érhetők el: $5 (kék), $10 (lila), $20 (zöld), $50 (piros) és $100 (barna). A régi papíralapú bankjegyeket a legtöbb üzlet már nem fogadja el, de bármely bankban díjmentesen becserélhetők.​

A nickel, dime és quarter mérete és színe hasonló az amerikai megfelelőikhez, ezért az amerikai érméket gyakran elfogadják Kanadában, bár az automaták kevésbé toleránsak ezzel szemben.​

Ami az árakat illeti, a kanadai termékek gyakran magasabb árúak, mint az Egyesült Államokban, ami a két valuta közötti árfolyamkülönbségből adódik.​

Borravalózás

Kanadában a borravalózás hasonló az Egyesült Államokban megszokotthoz, de általában valamivel alacsonyabb mértékű a magasabb minimálbérek miatt. Az éttermekben a felszolgálók általában a számla adózás előtti összegének 15–18%-át várják el borravalóként. Önkiszolgáló éttermekben, gyorséttermekben és elvitelre specializálódott helyeken nem szokás borravalót adni; a szállodai szobalányoknak sem feltétlenül szükséges. Figyelembe véve a kétszámjegyű forgalmi adót és a borravalót, egy éttermi étkezés végösszege gyakran 25–30%-kal is meghaladhatja az étlapon feltüntetett árat.​

Néhány tartomány (például Quebec és Ontario) lehetővé teszi a munkáltatók számára, hogy alacsonyabb minimálbért fizessenek azoknak a dolgozóknak, akik rendszeresen kapnak borravalót. Ezenkívül előfordulhat, hogy bárok vagy éttermek automatikusan 15–18%-os szervizdíjat számolnak fel, különösen nagyobb csoportok esetén vagy hitelkártyás fizetésnél, ezért érdemes ellenőrizni a számlát, hogy elkerüljük a dupla borravaló adását.​

Alkudozás

Kanadában a hétköznapi kiskereskedelmi vásárlások során az alkudozás rendkívül ritka, és az ilyen próbálkozások általában nem vezetnek eredményre, sőt, türelmetlenséget válthatnak ki az eladóból. Ez azonban ritkán okoz problémát, mivel a legtöbb kiskereskedő tisztességesen árazza be termékeit a versenyképes piac és a jólét miatt. Nagyobb értékű termékek, különösen csúcskategóriás elektronikai cikkek és járművek esetében, ahol az alkalmazottak gyakran jutalékos rendszerben dolgoznak, az alkudozás lehetséges, és az eladók már eleve alacsonyabb árat kínálhatnak a feltüntetettnél. Néhány nagyobb üzletlánc hajlandó árengedményt adni, ha bizonyítani tudjuk, hogy egy versenytársuk ugyanazt a terméket alacsonyabb áron kínálja. Ezenkívül bizonyos helyeken, mint például bolhapiacok, antikváriumok és termelői piacok, lehetséges az árak alkudozása. Etnikai bevásárlóközpontokban vagy üzletekben is előfordulhat alkudozás; erre példa a markhami Pacific Mall.​

Néhány nagyobb kiskereskedelmi lánc hajlandó versenytársaik árait is elfogadni, ha megfelelő bizonyítékot mutatunk be, bár ez a gyakorlat lassan visszaszorulóban van.

Szórakozás

Kanadában az alkoholfogyasztás alsó korhatára tartományonként eltér: Alberta, Manitoba és Québec tartományokban 18 év, míg a többi tartományban és területen 19 év. A megfelelő személyazonosító okmányok közé tartozik a kanadai jogosítvány, útlevél vagy tartományi nem vezetői igazolvány. Külföldi jogosítványokat, különösen az amerikaiakat, esetenként elfogadják, de célszerű az útlevelet is magunknál tartani, ha alkoholt szeretnénk vásárolni vagy fogyasztani.​

Számos kanadai tartományban az alkoholos italok értékesítése kizárólag engedéllyel rendelkező üzletekben történik. Egyes tartományokban a szupermarketek csak sört és bort árusíthatnak, míg másutt egyáltalán nem forgalmaznak alkoholt. Néhány szupermarket saját italbolttal rendelkezik a közelben. Az árak bizonyos amerikai államokhoz képest magasabbnak tűnhetnek; ezért érdemes lehet alkoholt behozni Kanadába, de csak a megengedett mennyiségig: legfeljebb 1 liter tömény szeszes ital, 1,5 liter bor vagy egy 24 darabos sör csomag. Az amerikai cigaretták szintén népszerű behozatali cikkek, mivel Kanadában nem kaphatók.​

Sör

A kanadai tömegpiaci sörök, mint például a Molson's és a Labatt's, általában világos aranyszínű lager típusúak, alkoholtartalmuk 4% és 6% között mozog. Ezek a sörök nem különösebben jellegzetesek, bár az amerikaiak észrevehetik, hogy egyes márkák csak Kanadában kaphatók. A kanadai sörfogyasztók támogatják a helyi sörfőzdéket is. Az utóbbi években jelentősen megnőtt a kisüzemi sörfőzdék száma és a termékeik minősége. Bár sok ilyen sör csak a gyártás helyének közelében érhető el, számos közép- és felső kategóriás bár kínál helyben főzött söröket. Sok városban találhatók olyan sörözők, amelyek saját söreiket főzik és szolgálják fel, gyakran teljes konyhai kínálattal. Ezek a helyek remek lehetőséget nyújtanak különböző sörök megkóstolására és az azokhoz illő ételek élvezetére.​

Halifax, Új-Skócia ad otthont Észak-Amerika legrégebbi folyamatosan gyártott sörének, az Alexander Keith's-nek. A város vízparti részén 1820 óta működő sörfőzdében történelmi túrák is elérhetők, amelyek bemutatják a létesítmény és maga Keith úr történetét, aki egy időben a város polgármestere is volt. A túrák végén a nagykorú látogatók ingyenes kóstolóban részesülnek.​
kanadakalauz.hu

Bor

Kanada két legnagyobb bortermelő régiója az Ontario állambeli Niagara vidék és a Brit Kolumbiában található Okanagan-völgy. További bortermelő területek közé tartozik az Erie-tó partvidéke, a Georgian-öböl (Beaver River-völgy) és Prince Edward megye Ontarióban, valamint a Similkameen-völgy, a Fraser folyó déli völgye, Vancouver-sziget déli része és a Gulf-szigetek Brit Kolumbiában. Kisebb mértékben Québec déli részén, Új-Skóciában és Saskatchewanban is folyik bortermelés.​
kanadakalauz.hu+2Utikritika.hu+2CanadaHun - Kanadai Magyarok Fóruma+2
kanadakalauz.hu

A jégbor, egy rendkívül édes desszertbor, amely fagyott szőlőből készül, kanadai specialitás, különösen a világ repülőtereinek vámmentes boltjaiban található meg. Ellentétben a legtöbb más bortermelő régióval, Kanada, különösen a Niagara vidék, télen rendszeresen fagypont alatti hőmérsékletet tapasztal, így a világ legnagyobb jégbor termelőjévé vált. Az alacsony hozam miatt (a normál borhoz képest 5-10%) viszonylag drága; félpalackok (375 ml) ára 50 dollártól kezdődik. A kanadai jégbor valamivel édesebb, mint a német változatok.​

Szeszes italok

Kanada híres a jellegzetes rozswhiskey-jéről, amelyet a helyiek is nagyra értékelnek. Népszerű márkák közé tartozik a Canadian Club, a Wiser's és a Crown Royal. Az olcsóbb kevert rozswhiskey-k mellett érdemes felfedezni a prémium kevert és tiszta rozswhiskey-ket is, amelyek a legtöbb italboltban elérhetők. Az egyik legismertebb tiszta rozswhiskey az Alberta Premium, amelyet a neves whiskey-szakíró, Jim Murray a "Kanadai Év Whiskey-jének" választott.​
Heinemann+1Mr. Alkohol Ital Webáruház+1

Kanada emellett néhány egyedi likőrt is készít. Az egyik legismertebb, és téli időszakban különösen kedvelt ital a Yukon Jack, egy whiskey-alapú likőr citrusos jegyekkel. Ez a kanadai megfelelője az amerikai Southern

Közbiztonság és kellemetlenségek

Kanadában jó a közbiztonság, az Egyesült Államokhoz képest mindenképpen jobb. A világ országainak többségéhez képest a bűnözési ráta alacsony. Toronto plédul Észak-Amerika legjobb közbiztonságú nagyvárosának számít. Az alapszabályokat azért a turistáknak Kanadában is tanácsos betartani. A bérautó ülésein ne hagyjunk értékeket. Amúgy rablásoktól, lopásoktól nem kell tartani.


Kanada általában biztonságos ország, ahol az alapvető óvatosság elegendő a legtöbb helyzetben. Még a legnagyobb városokban sem jelent komoly problémát az erőszakos bűnözés, és ritka, hogy valaki fegyvert viselne. Az erőszakos bűncselekmények többnyire bizonyos negyedekre korlátozódnak, és ritkán fordulnak elő véletlenszerűen. Összehasonlítva az Egyesült Államok hasonló méretű városaival, a kanadai városok bűnözési rátái alacsonyabbak, bár a nyugat-európai városokhoz képest valamivel magasabbak. A nyugati tartományokban általában magasabb a bűnözési arány, míg a legmagasabb értékek a Yukon, az Északnyugati Területek és Nunavut területén tapasztalhatók. Bár előfordultak nyilvános helyeken történt lövöldözések, ezek ritkaságuk miatt kapnak nagy médiavisszhangot.

Ha a kanadai-amerikai határ közelében utazik, ügyeljen arra, hogy ne lépje át véletlenül a határt olyan helyeken, ahol az nincs egyértelműen jelölve, mivel ez hosszadalmas kihallgatáshoz és akár börtönbüntetéshez is vezethet.

Rendfenntartás

Kanadában a rendőrök általában szorgalmas, becsületes és megbízható személyek. Ha problémája adódik, például eltéved, érdemes egy rendőrhöz fordulni segítségért.

Három fő rendőri szerv működik az országban: szövetségi, tartományi és önkormányzati rendőrségek. A szövetségi rendőrség a Royal Canadian Mounted Police (RCMP vagy "Mounties"), amely az egész országban jelen van, kivéve Quebec, Ontario és Új-Fundland és Labrador tartományokat, ahol saját tartományi rendőrségek működnek: Ontario Provincial Police (OPP), Sûreté du Québec (SQ) és Royal Newfoundland Constabulary. A többi tartomány és terület (valamint Új-Fundland egyes vidéki részei és Labrador) az RCMP-vel kötött szerződés alapján látja el a rendfenntartási feladatokat.

Az RCMP tagjai általában hagyományos rendőri egyenruhát viselnek és járőrkocsikkal végzik munkájukat. Az ikonikus vörös díszegyenruhát főként turisztikai területeken és hivatalos eseményeken, például parádékon viselik. Bár ebben az egyenruhában főként a kanadai imázst népszerűsítik, szükség esetén bármikor intézkedhetnek, mivel teljes jogkörű rendőrök.

A nagyobb városok és régiók saját rendőrségekkel rendelkeznek, például Toronto, Vancouver és Montreal. Egyes városokban külön közlekedési rendőrség is működik, teljes rendőri jogkörrel. Egyes félig állami szervezetek, mint például egyetemek és közüzemi vállalatok, saját különleges rendőrséget alkalmaznak. A Canadian National Railway és a Canadian Pacific Railway is saját rendőri erővel rendelkezik. Néhány őslakos rezervátum is fenntart saját rendőrséget. A Canadian Forces Military Police katonai bázisokon és egyéb védelmi létesítményekben teljesít szolgálatot.

Mindhárom rendőri szerv bármilyen típusú törvényt érvényesíthet, legyen az szövetségi, tartományi vagy önkormányzati. Joghatóságuk átfedésben van: az RCMP egész Kanadában, míg a tartományi és önkormányzati rendőrök saját tartományukon belül jogosultak intézkedni, akár szolgálaton kívül is.

Az ország fővárosában, Ottawa-Gatineau régióban több rendőri joghatóság is működik, mint bárhol máshol Kanadában. Itt találkozhatunk az RCMP-vel (mind hagyományos, mind díszegyenruhában), az OPP-vel, az ottawai rendőrséggel, az SQ-vel, a gatineau-i rendőrséggel, a katonai rendőrséggel és az OC Transpo különleges rendőreivel, mindegyik saját egyenruhával és járőrkocsival.

Semmilyen körülmények között ne próbáljon meg kenőpénzt ajánlani egy rendőrnek, mivel ez bűncselekménynek minősül, és a törvény teljes szigorával jár el ellene.

Lopás

Ha sajnálatos módon ellopják a táskáját vagy pénztárcáját, a helyi rendőrség mindent megtesz, hogy segítsen. Gyakran az ilyen lopások után a fontos iratok előkerülnek. A nagyvárosokban parkoló autókat néha célba vehetnek alkalmi betörők, ezért ne hagyjon értéktárgyakat látható helyen. Montrealban és más joghatóságokban a gépjármű ajtóinak nyitva hagyása vagy értékek látható helyen hagyása miatt bírságot is kiszabhatnak. Érdemes lefényképezni a rendszámtábláját, és indulás előtt ellenőrizni, hogy a helyén van-e, mivel egyes tolvajok lopott rendszámokat használnak, hogy elkerüljék a rendőri ellenőrzést. Montrealban az autólopások, beleértve a lakóautók és szabadidős járművek eltulajdonítását, még őrzött parkolókban is előfordulhatnak. A kerékpárlopás szintén gyakori kellemetlenség a nagyvárosi területeken.


Magyar külképviselet

Torontói magyar főkonzulátus címe:  175 Bloor St. East, Suite 1109, South Tower, Toronto, Ontario, M4W 3R8

Telefon:Országkód: 00-1 - Főkonzulátus elérhetősége: + 1 647-349-2550 - Konzuli iroda elérhetősége: + 1 647-349-2553

Ügyeleti telefonszám (sürgős, konzuli ügyekben, nyitvatartási időn kívül): + 1 416 427-5989

Főkonzul: Palkovits Valér, Konzul: Kiss Rita - E-mail: konzuli ügyekben: consulate.tor@mfa.gov.hu - egyéb ügyekben: mission.tor@mfa.gov.hu

Egyéb hasznos információk

Kanadában az elektromos hálózat 110 voltos, az amerikai típusú 3-pólusú dugaszolóaljzat használatos. Elektromos berendezéseket ennek figyelembe vételével érdemes behozni, illetve esetlegesen vásárolni magyarországi használatra.

Ünnepnapok Kanadában:

  • Január 1. - Újév
  • Május 20. - A királynő napja
  • Július 1. - Kanada nap
  • Szeptember 2. - A munka ünnepe
  • Október 14. - Hálaadás
  • November 11. - Megemlékezés napja (emlékezés az I. világháborút lezáró fegyverszünetre)
  • December 25. - Karácsony

Fotóegyveleg

Vissza az elejére


Kommentek

Még nem érkezett hozzászólás.


Új hozzászólás beküldése

Név:
E-mail cím:*
Hozzászólás:


* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon



Repülőjegyek Torontoba Repülőjegyek Torontoba
Olcsó repülőjegyek Torontoba a Vistánál



SZÁLLÁSFOGLALÁS