Montréal két nap alatt tökéletesen felfedezhető, ha okosan osztod be az idődet és nem próbálsz mindent egyszerre meglátni. Az első napodat érdemes a történelmi óvárosban (Vieux-Montréal) kezdeni, ahol a Place Jacques-Cartier, a Notre-Dame-bazilika és a régi kikötő mind gyalogosan elérhető egymástól. Innen könnyedén felsétálhatsz a Mont-Royal lábához, vagy egy rövid metrózással elérheted a belváros szívét, a Sainte-Catherine utcát a bevásárlással és éttermi élményekkel.
A második napon koncentrálj a Mont-Royal parkra és környékére, ami ugyan kicsit távolabb van a központtól, de a kilátás és a természet élménye megéri a rövid utazást. A park után érdemes lenéznie a Plateau Mont-Royal negyedbe, ahol a színes házak és a helyi kávézók autentikus montréali hangulatot kínálnak. A Mile End negyed is közel van innen, híres a bagel-üzleteiről és a kreatív légköréről.
Ami kimaradhat a gyaloglási körből, az a Biodôme, az Olimpiai Stadion és a Jean-Talon piac, ezek mind távolabb esnek és külön utazást igényelnek. A Schwartz's híres füstölt húsos szendvicse és a La Banquise poutine-ja viszont könnyen beilleszthető a központi sétákba. Végül ne felejtsd el, hogy Montréal gyalogosbarát város, és a legtöbb látnivaló a belvárosban vagy az óvárosban koncentrálódik, így nyugodt tempóban is átélheted a város varázsát anélkül, hogy rohannod kellene.
A város történelmi szíve, macskaköves utcákkal, régi épületekkel, templomokkal, elegáns butikokkal és teraszos éttermekkel. Este különösen varázslatos, amikor a Notre-Dame-bazilika és a Régi kikötő fényei megvilágítják a környéket. Itt érezhető leginkább Montréal európai hangulata.
A Régi Montréal (Vieux-Montréal) a város legrégebbi és egyik leglátogatottabb része, közvetlenül a Szent Lőrinc-folyó partján fekszik. Ez a negyed megőrizte történelmi hangulatát macskaköves utcáival és 17-18. századi épületeivel. Itt található a híres Notre-Dame-bazilika, amely lenyűgöző belső terével vonzza a látogatókat. A Régi kikötő (Vieux-Port) sétányai, a Bonsecours piac és a Pointe-à-Callière Régészeti Múzeum szintén a negyed nevezetességei közé tartoznak. Sok kis galéria, ajándékbolt, kávézó és étterem várja az idelátogatókat. Nappal a negyed nyüzsgő, tele turistákkal, utcai zenészekkel és árusokkal, vidám és élénk hangulatú. Kora estére a forgalom kicsit csillapodik, a macskaköves utcák és a kivilágított épületek romantikusabb, meghittebb arculatot adnak a helynek. A folyóparton ilyenkor kellemes sétákat lehet tenni, gyönyörködve a naplementében vagy a város fényeiben. Nyáron gyakran tartanak szabadtéri koncerteket és kisebb fesztiválokat is. A negyedben számos teraszos étterem és bár működik, így könnyű beülni egy italra vagy vacsorára. A Régi Montréal igazi különlegessége, hogy modern városi élet és évszázados történelem találkozik benne. Ez a városrész kihagyhatatlan célpont minden Montréalba látogatónak.
A Régi Montréal tele van boltokkal és éttermekkel. Remek hely, ha valaki szeret a macskaköves utcákon sétálni, és gyönyörködni a régi történelmi épületekben.
Mi is élveztük barátságos Montréal hangulatát. Ugyanakkor frusztrálónak találtuk, hogy nemzetközi, angolul beszélő látogatóként minden francia nyelven van kiírva, és néha ugyan szerepel angolul is, de feleakkora betűkkel, így nehezen olvasható. Rá kellene ébredniük, hogy a világ angolul beszél, és ez a makacs ragaszkodásuk ehhez a gyakorlatukhoz korlátozza a turizmusukat.
Az óváros nagyon szép. Bár igazából nem is olyan régi, hiszen a város csak körülbelül 150 éves, így azért viszonylag modern... de mindenesetre nagyon szép. A szürke homlokzatok elég zordak, de az épületek mégis pompásak.
A Régi Montréal kétségtelenül a város egyik fénypontja. Rengeteg hely van, ahol meg lehet állni enni, remek a hangulat az emberek megfigyeléséhez, és nagyon történelmi jellegű a környék. A macskaköves utcák igazán hangulatosak. Ugyanakkor sok volt az építkezés, és egy ilyen liberális szemléletű városban nem értem, miért nem segítenek többet a hajléktalan lakosságukon.
Rue St-Paul
A Rue Saint-Paul Montréal legrégebbi utcája, amely a város történelmi magját, a Régi Montréal szívét szeli át. Az utca 1673-ban alakult ki, és máig megőrizte macskaköves burkolatát, valamint az ódon hangulatot árasztó, 17–18. századi épületeit. Sétálva a Rue Saint-Paulon az ember valóban úgy érzi, mintha évszázadokat lépne vissza az időben: az utat történelmi házak, elegáns butikok, kézműves boltok, galériák és hangulatos kávézók szegélyezik. Az utca egyik legismertebb nevezetessége a Bonsecours piac, amely egykor Montréal kereskedelmi központja volt, ma pedig butikoknak és galériáknak ad otthont. A Notre-Dame-de-Bon-Secours kápolna és a hozzá tartozó Marguerite Bourgeoys Múzeum is itt található, bemutatva a város korai történelmét.
Nappal a Rue Saint-Paul pezseg az élettől: turisták, utcai művészek és helyiek töltik meg, a teraszok zsúfolásig megtelnek, és az egész környék vibráló, vidám hangulatot áraszt. Kora este azonban az utca arca megváltozik: a gázlámpás világítás és a díszkivilágítás romantikus, meghitt hangulatot varázsol a macskakövek közé, ideálissá téve egy nyugodt vacsorához vagy esti sétához. Nyáron gyakran lezárják az autóforgalom elől, így az utca gyalogos paradicsommá alakul, ahol szabadon lehet bóklászni. A „Les chuchoteuses” (A suttogó asszonyok)” bronzszoborcsoport kedvelt fotópont, amely tovább gazdagítja a művészeti élményt. A Rue Saint-Paul nem csupán egy utcája Montréalnak, hanem a város múltjának és jelenének találkozási pontja, ahol a történelem, a kultúra és a modern élet harmonikusan keveredik. Ha valaki át akarja érezni Montréal egyedi hangulatát, itt biztosan megtalálja.
A Boulangerie Le Marquis-ban fantasztikus palacsintákat ettünk!
Ez valóban a legforgalmasabb utca a Régi Montréalban, sok bárjával és üzletével, amelyek többnyire szuveníreket árulnak. Érdekes épületek sorakoznak egészen a Notre-Dame-de-Bon-Secours kápolnáig és a Bonsecours piacig.
Place d'Armes
A Place d’Armes Montréal egyik legrégebbi és legfontosabb tere, a város óvárosának szívében található. A teret a híres Notre-Dame-bazilika uralja, amely lenyűgöző látványt nyújt. A tér közepén George-Étienne Cartier emlékműve áll, amely Québec történelmének egyik jelentős alakját idézi meg. A környező épületek között több történelmi jelentőségű ház is van, például a New York Life Building, amely Montréal első felhőkarcolója volt. A Place d’Armes nappal nyüzsgő, turisták, utcai zenészek és sétálók töltik meg. Este a tér csendesebb és meghittebb hangulatot áraszt, különösen a díszkivilágításnak köszönhetően. Ez a tér a város történelmi és kulturális múltjának egyik legszebb szimbóluma.
Az európai stílusú terekhez képest ez nem nagy durranás. Nincsenek kávézók közvetlenül a téren, csak néhány pad és utcai zenész. Inkább amolyan méltóságteljes bejárat a lenyűgöző Notre-Dame-bazilikához.
A téren kiemelt helyet foglal el Paul de Chomedey, a város alapítója emlékműve. A teret kétségtelenül építészeti remekművek övezik, köztük a lenyűgöző Notre-Dame-bazilika, a Saint-Sulpice szeminárium, az ikonikus New York Life Building és a történelmi Montréali Bank, valamint az 500 Place d’Armes épülete. A Place d’Armes a Régi Montréal egyik legszebb tere, ahol számos szobor és köztéri műalkotás látható. Ezt a nyitott teret a város legszebb épületei keretezik, köztük a legrégebbi bank, az első felhőkarcoló és a lélegzetelállító Notre-Dame-bazilika.
(Basilique Notre-Dame de Montréal)
A montreali Notre-Dame-bazilika a város óvárosában, a Place d’Armes téren található. A templom 1824 és 1829 között épült neogótikus stílusban, és Kanada egyik legszebb templomának tartják. Belseje lenyűgöző kék-arany színvilágával, faragott díszeivel és hatalmas orgonájával különleges látványt nyújt. A látogatóknak belépődíjat kell fizetni,
2025-ben 15 kanadai dollár körüli az ár egy felnőtt számára. A jegyet érdemes előre, online megvásárolni, mert gyakran hosszú sorok alakulnak ki. A bazilika különleges esti fény- és hangshow-val is várja az érdeklődőket. Nyitvatartása általában reggeltől késő délutánig tart, de ünnepnapokon változhat. A templom még ma is működő imahely, ezért néhány időpontban a turisták előtt zárva lehet.
V. Jancsi fotója
Reggelente nyugodtabb a hely. Erősen érződik a sok meggyújtott gyertya illata. A rendkívül magas mennyezeteket látnod kell (és próbáld meg felfedezni a hátborzongató arcokat a mennyezeten 🤭).
A hét közepén, napközben elég hangos volt az építkezés. A templom külseje nem adja vissza azt a csodát, ami belül várja az embert. A rengeteg aprólékos részlet egyszerűen hihetetlen! Minden fából készült.
A főoltár mögött ne hagyjad ki a gyönyörű arany kápolnát. Itt tartotta Celine Dion az esküvőjét.
A magasba nyúló mennyezetek, a gyönyörű üvegablakok és a pompás főoltár olyan békés, lenyűgöző hangulatot teremtettek. Ez nem csupán egy történelmi helyszín – igazi mestermű. Akár vallásos vagy , akár nem, a bazilika szépsége és történelme garantáltan lenyűgöz. Kötelező látnivaló Montréalban!
(Vieux-Port de Montréal) (Old Port of Montreal)
A Régi kikötő (Vieux-Port) Montréal egyik legnépszerűbb és legélvezetesebb városrésze, amely a Szent Lőrinc-folyó partján húzódik. Ez a terület egykor a város kereskedelmi központja volt, ma pedig a szabadidős tevékenységek és a pihenés helyszíne. A folyóparton hosszú sétányok és kerékpárutak futnak, amelyek ideálisak egy kellemes délutáni sétához vagy biciklizéshez. A kikötő mentén több park, pad és zöld terület kínál lehetőséget a pihenésre. Itt található a híres La Grande Roue, az óriáskerék, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a városra és a folyóra. A környéken számos kávézó, fagylaltozó és street food árus várja a látogatókat. Nyáron gyakoriak a szabadtéri koncertek, fesztiválok és különféle események, amelyek még hangulatosabbá teszik a területet. A Régi kikötő egyik kedvelt programja a folyón tett hajókirándulás, amely során Montréal látképe más szemszögből tárul fel. Télen korcsolyapályát alakítanak ki, így egész évben kínál élményeket. A Science Centre (Tudományos Központ) és az IMAX mozi is itt található, családoknak is jó választás. Esténként a kikötő különösen romantikus, amikor a lámpák fényei megcsillannak a vízen. A macskaköves utak és a történelmi hangulat megőrizték a régi idők emlékét. A környék könnyen megközelíthető gyalogosan az óvárosból vagy tömegközlekedéssel. A Régi kikötő tökéletes hely arra, hogy az ember kikapcsolódjon, élvezze a város pezsgését és a természet közelségét egyszerre.
Biztonságos, festői séta a vízpart mentén, rengeteg a látnivaló és a program, egyszerűen nagyszerű hely, ahol jólesik barangolni az üzletek, árusok között. Van egy kalandpark is, ahol az emberek lengő fadarabokon egyensúlyoznak, ami igazán szórakoztató látvány. Minden mólónál más és más élmény várja a látogatót. Jó volt tudni, hogy a Régi Montréal milyen közel van a hajóterminálhoz – gyalog pár perc, és ott van az ember.
Csodálatos kilátás és hangulat jellemzi az egész környéket, és nagyszerűen éreztük magunkat itt. Nagyon meleg volt, ezért pihenőt tartottunk a sétában, és béreltünk egy négyfős biciklit az Eco Récreótól, fél órára fizettünk be, és körbejártuk a területet. Eljutottunk a fehér óratoronyhoz is, ami igazán szép volt.
A macskaköves utcákon való közlekedés nem volt egyszerű, főleg a kátyúk és az utcák, járdák általánosan rossz állapota miatt. Ennek ellenére a környéken látható szobrok és szoborcsoportok lenyűgözőek voltak – tele karakterrel és történelemmel.
Nagyon kellemes sétákat lehet tenni a folyó mentén, napos időben sok a sétáló, de van elég hely. Rengeteg hangulatos bár és jó étterem található a környéken, különösen a Saint-Paul utcában.
T. J. fotója
(Parc du Mont-Royal)|
A Mont-Royal park Montréal zöld szíve, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a városra és a Szent Lőrinc-folyóra. A parkot Frederick Law Olmsted tervezte, aki a New York-i Central Park megálmodója is volt. Egy kellemes séta vagy könnyű túra során fel lehet jutni a Kondiaronk kilátóhoz, ami az egyik legszebb panorámát kínálja. A parkban erdős ösvények, sétautak és piknikező helyek váltják egymást. Nyáron a helyiek gyakran jönnek ide futni, kerékpározni vagy csak élvezni a friss levegőt. Ősszel a színes lombkorona különösen varázslatos hangulatot áraszt. Télen a park szánkózásra, korcsolyázásra és sífutásra is remek lehetőségeket nyújt. A park területén egy kis tó, a Beaver Lake (Castor-tó) is található, amely körül kellemes sétákat tehetünk. A parkban gyakran látni mókusokat és madarakat, ami a gyerekek számára is izgalmas. Könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel, de autóval is vannak parkolóhelyek a közelben. A Mont-Royal park ideális hely, ha az ember ki akar szakadni a város nyüzsgéséből és feltöltődni a természetben.
Számos sétaút indul a park keleti oldaláról, de a belváros felől is van néhány lépcsősor, amelyeken fel lehet jutni. A túraútvonalak elején nagy térkép segít a tájékozódásban, és útközben is sok tábla és kisebb térkép van elhelyezve. A kilátás a csúcsnál, a kilátó mellől valóban lenyűgöző, és egy hatalmas tér nyújt lehetőséget arra, hogy kiélvezd a látványt. Van itt egy kis kávézó, Montréal alapítását bemutató történelmi falfestmények, valamint egy kis ajándékbolt is.
Úgy döntöttem, hogy a McGill Egyetem kampuszától gyalog túrázom fel a Mont Royal csúcsáig. Bár az út nagy részén lépcsők vezetnek, ezekből bizony elég sok van. A szintemelkedés körülbelül 150 méter. Teljesen megérte a fáradságot a fent nyíló kilátás miatt. A kilátó mellett hatalmas tér található, ivókutakkal. A kilátóépületben van mosdó és egy kávézó is.
A park nagyon szép volt, enyhén hullámzó dombjaival és piknikező helyeivel, és a tavak szélén még a halakat is látni lehetett. Aszfaltozott sétányok vezettek fel a dombtetőre, bár sok volt az emelkedő, útközben néhány pad segítette a pihenést. Fent gyönyörű kilátás nyílt Montréalra a fák fölött. A lépcsőkön felérve egy nagy épület áll, amelyben lefelé vezető lépcsőn érhetők el a mosdók. Mi a lépcsőkön mentünk le egészen a McGill Egyetemig, majd további dombokon keresztül a város belsejében lévő szállodánkig. 339 és 525 lépcsőfok között van az útvonal választásától függően, és teljesen megdöbbentett, amikor befordultunk egy kanyarban, hogy mennyi újabb lépcsősor következett. Semmiképp nem bírtam volna felmenni azon a lépcsőn.
A fa lépcsőfokok egyforma színűek voltak, nem volt színes csík az élek megjelölésére, így progresszív lencsés szemüveggel nehéz volt látni, hol ér véget az egyik fok és kezdődik a másik. Inkább a szélek körvonalát figyeltem, hogy eligazodjak. Szürkületkor vagy borús időben nagyon nem szívesen mentem volna ott le.
Városnézéskor általában 20 000–25 000 lépést megteszek naponta, de ennyi lépcső és a dombok a McGill Egyetemtől a szállodánkig bizony alaposan megviselték a lábaimat aznap estére. Másnap a vádlim nagyon begörcsölt és több napig fájt, így örültem, hogy az utazás végére időzítettük ezt a programot, nem az elejére. Öt nap kellett, mire fájdalom nélkül tudtam újra sétálni. Ha valaki úgy dönt, hogy felmegy, érdemes az út végére hagyni, vagy nagyon felkészíteni a vádli- és lábizmait erre a kihívásra.
A Mont Royal a város szívében emelkedik, és az első helyek egyike, ami eszembe jut, ha turistaprogramokat ajánlanék. Csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a felhőkarcolókkal szegélyezett városra, a Szent Lőrinc-folyóra és a távolabbi tájakra. Érdemes naplemente előtt érkezni a kilátóhoz, így alkonyatkor és sötétedés után is megcsodálhatjuk, ahogy a fények életre keltik a várost. Ráadásul ez az egyik legjobb hely, ha valaki igazán emlékezetes profilképet szeretne készíteni.
(Jardin botanique de Montréal)
Az egyik legnagyobb botanikus kert a világon, csodálatos tematikus kertekkel.
A Montréal botanikus kert (franciául Jardin botanique de Montréal) a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb botanikus kertje. A kert 1931-ben nyílt meg, és ma több mint 75 hektáron terül el. Több mint 20 tematikus kertet és tíz üvegházat foglal magában, melyek változatos növényvilágot mutatnak be. A legismertebb részei közé tartozik a Kínai kert, a Japán kert és az Első Nemzetek kertje. Tavasszal és nyáron a virágzó növények káprázatos látványt nyújtanak, ősszel pedig a színes falevelek teszik különlegessé a parkot. A kert tudományos kutatóhely is, és nagy hangsúlyt fektet a környezeti nevelésre. A helyszínen van látogatóközpont, ajándékbolt és kávézó is. A kert egész évben látogatható, de a legszebb arcát a melegebb hónapokban mutatja. A belépőjegy ára felnőtteknek 2025-ben körülbelül 24 kanadai dollár. Könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel, például metróval vagy busszal. A Montréal botanikus kert ideális hely egy nyugodt, természetközeli sétához a város zajától távol.
Nem a legjobb botanikus kert, ahol valaha jártunk, de mindenképpen benne van a legjobb ötben. A kert területe szép és tágas. A kedvenc részünk talán a kínai kert volt. Legalább két órára van szükség, mi időszűkében voltunk, és a kert felét sajnos ki kellett hagynunk.
Szuper kert, nagyon szép és kellemes bejárni. Különböző részekre van osztva (Kína, Japán, hegyvidék, tavak, egy rész a fáknak szentelve stb.), és teljes egészében bejárható 2-3 óra alatt azok számára, akik eltökéltek.
Ez a kert viszonylag fiatal, a 1976-os olimpiai játékok örökségeként jött létre. Az egyik legnagyobb élményt már a kert hivatalos bejárata előtt megtapasztalhatjuk: a hatalmas üvegházban a világ minden tájáról származó trópusi és meleg égövi növények gyűjteménye lenyűgöző látványt nyújt. A kert belsejében a kínai és japán részek a legkiemelkedőbbek. Ez persze nem jelenti azt, hogy a többi tematikus terület kevésbé lenne érdekes.
Bár a kertek lenyűgözőek, a személyzet láthatóan ki nem állhatja a látogatókat. Minden mondatuk csöpög a szarkazmustól, mintha már eleve mindent tudnunk kellene a kertről. Isten segítsen, ha kérdésed van, vagy rossz irányba fordulsz, és segítségre lenne szükséged. A jegypénztáros, a büfé dolgozói és a bejáratnál lévők mind ugyanolyanok. Ha ennyire utálják a munkájukat, tehetnének nekünk egy szívességet, és felmondhatnának.
(Biodôme de Montréal)
A Biodóm (Biodôme de Montréal) Montréal egyik legkülönlegesebb és legnépszerűbb látványossága. Az épület eredetileg az 1976-os olimpia kerékpáros csarnoka volt, később alakították át természettudományi látogatóközponttá. A Biodóm belsejében öt különböző ökoszisztémát fedezhetnek fel a látogatók. Bejárható például az esőerdő, a kanadai erdők vidéke, a Szent Lőrinc-folyó környezete, a Labrador-part és az Antarktisz jeges világa. Az élővilág valós környezetben látható: madarak, halak, hódok, pingvinek és más állatok élnek itt. A Biodóm nemcsak látványosság, hanem oktatási központ is, ahol a természet védelmére hívják fel a figyelmet. A kiállítások interaktívak és élményszerűek, így gyerekek és felnőttek számára egyaránt izgalmasak. A helyszínen ajándékbolt és kávézó is működik. A Biodóm 2025-ben körülbelül 25 kanadai dolláros belépővel látogatható. A komplexum része a Space for Life (Espace pour la vie) nevű városi természetközpontnak. Könnyen elérhető metróval, mivel az olimpiai park közelében található. A Biodóm tökéletes program egy esős napra vagy ha valaki közelebbről ismerné meg a kanadai tájakat és élővilágot.
Valami egy kicsit nagyobbra és több látnivalóra számítottunk. Ennek ellenére örültünk, hogy elmentünk – igazán egyedi, állatkert-szerű élmény volt.
Mekkora csalódás! Csak néhány ritka állat volt látható, ráadásul kevesebb, mint amit a tájékoztató ígért. Nem voltak kihelyezve információs táblák az egyes fajokról, és legfeljebb 30 perc alatt körbe lehetett járni mindent. Ami a mellékhelyiségeket illeti, piszkosak voltak, és víz sem volt… el tudjátok képzelni. Ezért az árért egyértelműen nem érte meg! (2025)
Nagyon kellemes hely a látogatásra, különösen egy esős napon, mint amilyen napon mi voltunk ott. Nagyon közel van egy metrómegállóhoz, így igazán könnyű megközelíteni. A planetárium, az inszektárium és a gyönyörű botanikus kert is közvetlenül a Biodóm mellett található, így egy nap alatt több látnivalót is egyszerűen meg lehet nézni.
A Parc Jean-Drapeau két szigeten terül el a Szent Lőrinc-folyóban: az Île Sainte-Hélène-en és az ember által létrehozott Île Notre-Dame-on. A park a természet és a városi élet különleges ötvözete, amelyet sok helyi lakos és turista keres fel. Ez volt az 1967-es világkiállítás helyszíne, és később Jean Drapeau polgármesterről nevezték el. A parkban található a híres Bioszféra, egy látványos geodézikus kupola, amely ma környezetvédelmi múzeumként működik. Szintén itt van a La Ronde vidámpark, amely a gyerekek és családok kedvelt célpontja. A Montreal Kaszinó is a park területén áll, modern építészeti megjelenésével. A parkban számos futó-, kerékpár- és sétány, valamint piknikezőhely várja a látogatókat. A Circuit Gilles Villeneuve versenypályán minden évben Forma–1-es futamot rendeznek. Nyáron a park nagy fesztiválok helyszíne, például az Osheaga és a Piknic Électronik. Télen korcsolyázásra, sífutásra és egyéb szabadtéri programokra is lehetőség van. A park metróval és busszal könnyen megközelíthető a városközpontból. Egész évben ideális célpont a természet és a kultúra iránt érdeklődőknek.
Ez a bohém, fiatalos városrész Montréal egyik legjellegzetesebb része. Színes sorházak, jellegzetes külső csigalépcsők, falfestmények, kis kávézók, könyvesboltok és bárok határozzák meg. Az utcák, mint a Rue Saint-Denis és a Avenue Mont-Royal, tele vannak élettel. Nagyon zöld is, sok park és fa tarkítja az utcákat.
A Plateau Mont-Royal Montréal egyik legjellegzetesebb és legélénkebb negyede. Színes sorházai, külső csigalépcsői és falfestményei egyedi hangulatot kölcsönöznek az utcáknak. A negyedet gyakran a város bohém központjaként emlegetik, ahol művészek, diákok és fiatal szakemberek élnek. A Saint-Laurent sugárút és a Saint-Denis utca tele van kávézókkal, éttermekkel, bárokkal és kis galériákkal. A negyedben található parkok, mint a La Fontaine Park és a Jeanne-Mance Park, kedvelt találkozóhelyek. A Plateau híres a pezsgő kulturális életéről és az utcáit díszítő látványos muráljairól. A környék kiváló hely sétára vagy kerékpározásra, hiszen sok a zöld terület és a forgalomcsillapított utca. Az ingatlanárak az utóbbi évtizedekben emelkedtek, de a negyed megőrizte barátságos, nyitott hangulatát. Télen és nyáron is élettel teli, a kávézók és teraszok egész évben megtelnek emberekkel. A Plateau Mont-Royal metróval és busszal is könnyen megközelíthető. Éjszaka különösen élénk a negyed, tele élőzenei helyszínekkel és hangulatos borbárokkal. A Plateau Mont-Royal tökéletes hely arra, hogy az ember átélje Montréal igazi városi életérzését.
A Rue Sainte-Catherine Montréal leghosszabb és legélénkebb bevásárló- és főutcája, amely több mint 11 kilométeren át húzódik. Az utca a város kereskedelmi és kulturális központjának szíve. Számtalan üzlet, étterem, bár és szórakozóhely sorakozik végig rajta. Itt találhatók a város legnagyobb áruházai és divatüzletei, valamint a híres Place des Arts kulturális negyed. Az utca mentén színházak, mozik és koncerttermek is várják a látogatókat. A Rue Sainte-Catherine keleti szakasza ad otthont a Gay Village-nek, amely nyáron különösen élettel teli. A nyári hónapokban több szakaszát sétálóutcává alakítják, ahol fesztiválok, koncertek és utcai árusok teremtik meg a nyüzsgő hangulatot. A föld alatti várossal összeköttetésben áll, így télen is kényelmesen bejárható. Az utca keleti és nyugati szakasza eltérő hangulatú, az egyik inkább a szórakozás, a másik inkább a vásárlás fellegvára. A modern üzletek mellett több régi, történelmi épület is megmaradt, amelyek különleges karaktert adnak a környéknek. Az utca tömegközlekedéssel jól elérhető, metróvonalak és buszok is keresztezik. A Rue Sainte-Catherine tökéletes hely, ha valaki Montréal lüktető városi életét szeretné megtapasztalni.
A Place Jacques-Cartier Régi Montréal egyik legnépszerűbb és legforgalmasabb tere. A macskaköves tér enyhén lejt a Szent Lőrinc-folyó felé, így kellemes sétára csábít. A tér két oldalán kávézók, éttermek és teraszos bárok sorakoznak, amelyek nyáron megtelnek emberekkel. A közepén álló oszlop Lord Nelson emlékműve, amely történelmi jelentőségű szobor a városban. Nappal a tér nyüzsgő: utcai zenészek, árusok és portrérajzolók teremtik meg a hangulatot. Este a tér lámpafényei romantikus, meghitt atmoszférát adnak a környéknek. A téli hónapokban a díszkivilágítás és a karácsonyi dekoráció teszi különlegessé. A tér gyakran ad otthont kisebb szabadtéri előadásoknak és ünnepségeknek. Innen néhány perc séta a Régi kikötő és a Bonsecours piac. A tér közelében van Montréal városházája is, amely szintén szép látnivaló. A Place Jacques-Cartier könnyen megközelíthető gyalogosan az óváros többi részéből. Ez a tér valódi központja a Régi Montréal pezsgő városi életének.
(Marché Bonsecours)
Történelmi vásárcsarnok, ma kézműves boltok és kiállítások helyszíne.
A Bonsecours piac (Marché Bonsecours) a Régi Montréal egyik legjellegzetesebb és legismertebb épülete. A piaccsarnok 1847-ben nyílt meg, és hosszú ideig Montréal legfontosabb vásárcsarnoka volt. Impozáns neoklasszicista stílusú épülete a város egyik jelképévé vált. Fényes ezüstkupolája messziről is jól látható, és meghatározza a környék látképét. A piacon egykor friss terményeket, húsokat és halakat árultak, ma már elsősorban kézműves boltok, galériák és dizájnüzletek működnek benne. A belső tér elegáns és tágas, megőrizve a történelmi hangulatot. A Bonsecours piacban gyakran rendeznek művészeti és kézműves kiállításokat is. Az épület több funkciót is betölt: helyet ad rendezvényeknek, konferenciáknak és ünnepségeknek. Nyáron a piaccsarnok környéke tele van teraszokkal és utcai árusokkal. A piac a Place Jacques-Cartier tér közelében áll, így könnyen beilleszthető egy óvárosi séta programjába. Az épület külseje esti kivilágításban különösen hangulatos. A piacon található üzletek remek helyek ajándékok, helyi termékek vagy kézműves tárgyak vásárlására. A közelben található a Notre-Dame-de-Bon-Secours kápolna is, így a környék bővelkedik látnivalókban. A Bonsecours piac egy olyan hely, ahol a történelem és a modern kézművesség különleges egységet alkot.
A Marché Atwater Montréal egyik legismertebb és legkedveltebb piacai közé tartozik. A piac 1933-ban nyílt meg, és art deco stílusú tornya azonnal felismerhetővé teszi az épületet. A csarnok belsejében számos hentes, sajtkereskedő és pék kínál friss és minőségi helyi termékeket. A Marché Atwater különösen híres a kézműves sajtokról, a füstölt húsokról és a péksüteményekről. A piacon helyi termelők zöldségei és gyümölcsei is megtalálhatók, a szezonális kínálat különösen gazdag. A csarnok körül nyáron szabadtéri standok is sorakoznak, ahol friss virágokat, palántákat és mézet árulnak. A piac melletti csatorna mentén kellemes sétákat lehet tenni, és sokan piknikezni is ide járnak. Az Atwater piac környékén számos kávézó és kis étterem található, így a látogatás könnyen kombinálható egy kiadós reggelivel vagy ebéddel. A piac egész évben nyitva tart, és ünnepi időszakokban különösen hangulatos a díszítése. Az épület tágas és világos, így kényelmesen lehet benne nézelődni. A Marché Atwater-t nemcsak a helyiek, hanem a turisták is szívesen keresik fel a kiváló minőségű áru és a barátságos hangulat miatt. A piac tömegközlekedéssel jól megközelíthető, metró- és buszmegállók is vannak a közelben. Ez a hely ideális választás, ha valaki autentikus montreali gasztronómiai élményekre vágyik. A Marché Atwater a város egyik legélőbb és legízletesebb arca.
A Mile End negyed a Plateau Mont-Royal szomszédságában található, és Montréal egyik legkarakteresebb városrésze. Az elmúlt években vált a város egyik legtrendibb, legpezsgőbb részévé. A negyed híres a világszerte ismert zsidó bagelüzleteiről, ahol frissen sült bagelt kóstolhatunk. Számos vintage bolt, használt könyvesbolt és alternatív művészeti galéria ad különleges hangulatot az utcáknak. A Mile End utcái tele vannak hangulatos kávézókkal, zenés bárokkal és kreatív éttermekkel. Az itt élők és dolgozók között sok a művész, zenész, író és fiatal vállalkozó. A negyed kozmopolita légkörét az itt élő különböző kulturális közösségek adják. Sétálva változatos épületekkel, graffitikkel és falfestményekkel találkozhatunk. A Mile End egyaránt ideális hely egy nyugodt délutáni sétához vagy egy esti kikapcsolódáshoz. Az utcaképet a régi ipari épületek és az újonnan nyílt modern üzletek izgalmas keveréke határozza meg. Nyáron utcai koncertek és kisebb fesztiválok színesítik a hangulatot. A környék könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel vagy kerékpárral. A Mile End igazi felfedeznivaló mindazoknak, akik Montréal autentikus, sokszínű arcát szeretnék megismerni.
(Quartier chinois)
A Kínai negyed (Chinatown) Montréal belvárosának közelében található, és a város egyik legszínesebb, legélénkebb része. A negyed a 19. század végén alakult ki, amikor kínai bevándorlók telepedtek le a városban. Ma a terület tele van kínai éttermekkel, ázsiai boltokkal, teaházakkal és gyógynövényüzletekkel. Az utcákat hagyományos vörös lámpások, pagodastílusú kapuk és színes díszek teszik különlegessé. A Kínai negyed legforgalmasabb utcái között van a De La Gauchetière utca, ahol napközben és este is pezseg az élet. Itt kapható Montréal legjobb dim sum-ja és autentikus kínai ételei. A negyed hangulata különösen ünnepélyes a kínai újév idején, amikor lampionokkal, felvonulásokkal és táncokkal telik meg az utca. A környék kis üzleteiben ajándéktárgyakat, kézműves termékeket és egzotikus hozzávalókat lehet vásárolni. A negyed könnyen bejárható gyalog, és jól megközelíthető tömegközlekedéssel is. A városrész napközben nyüzsgő, este pedig kicsit csendesebb, de mindig megőrzi különleges, ázsiai hangulatát. A Kínai negyedben gyakran tartanak kulturális eseményeket és vásárokat is. Ez a terület igazi gasztronómiai és kulturális élményt kínál mindenkinek, aki Montréal sokszínű világát szeretné felfedezni.
V. Jancsi fotója
A montréali Underground City, hivatalosan RÉSO néven ismert, a világ egyik legkiterjedtebb földalatti gyalogosövezete, amely több mint 33 kilométernyi folyosót és átjárót foglal magában. A rendszer a hatvanas években kezdett kialakulni, amikor a fejlesztők rájöttek, hogy a zord téli időjárás miatt szükség van egy alternatív közlekedési módra a belvárosban. Ma már több mint 120 külső kijárattal rendelkezik, és körülbelül 60 különböző épületet köt össze, beleértve a szállodákat, irodaházakat, bevásárlóközpontokat és lakóépületeket.
A földalatti város szíve a Place Ville Marie körül található, innen ágazik ki a legtöbb főútvonal a különböző irányokba. A rendszer magában foglalja a metrómegállókat is, így a földalatti közlekedés még könnyebbé válik, és télen akár egy egész napot is el lehet tölteni a föld alatt anélkül, hogy ki kellene menni a hidegbe. A legnagyobb bevásárlóközpontok, mint a Complexe Desjardins, az Eaton Centre és a Place des Arts mind részei ennek a hálózatnak.
Az Underground City nem csupán praktikus megoldás a téli hónapokra, hanem kulturális és üzleti központ is egyben. Itt található számos étterem, kávézó, művészeti galéria és még egy része a Place des Arts kulturális negyednek is. A navigáció eleinte bonyolultnak tűnhet, de jól kiépített jelzőrendszer és térképek segítik az eligazodást. A földalatti város használata ingyenes, bár természetesen a boltok, éttermek és szolgáltatások már fizetősek.
A RÉSO különlegessége, hogy organikusan nőtte ki magát évtizedek alatt, nem egy központi terv alapján épült fel, ezért van az, hogy néhol labirintusszerű lehet. A rendszer télen a legforgalmasabb, amikor a külső hőmérséklet mínusz 20-30 Celsius-fok körül mozog, de nyáron is sokan használják a légkondicionált terek miatt. Az Underground City több mint félmillió ember napi munkába járását segíti elő, és becslések szerint évente mintegy 500 millió látogató használja. A földalatti hálózat folyamatosan bővül, új épületek csatlakoznak hozzá, és a városvezetés hosszú távú tervei között szerepel további szakaszok kiépítése is.
A Quartier des Spectacles Montréal kulturális szívének tekinthető, egy kompakt negyed a belváros keleti részén, amely a Place des Arts körül alakult ki. Ez a terület koncentrálja magában a város legfontosabb kulturális intézményeit, színházait, koncerttermeit és fesztiválhelyszíneit, körülbelül 80 különböző kulturális létesítményt foglalva magában. A negyed neve, amely magyarul "Előadások negyede" jelentést hordoz, tökéletesen visszaadja a terület funkcióját és jellegét.
A Place des Arts komplexum képezi a negyed gerincét, amely hat különböző előadótermet tartalmaz, beleértve a Salle Wilfrid-Pelletier operaházat és a Théâtre Maisonneuve-t. A környező utcákat interaktív fényjátékok és digitális művészeti installációk díszítik, amelyek különösen lenyűgözőek este és télen. A Monument-National, Montréal legrégebbi színháza szintén itt található, amely 1893 óta szolgálja a város kulturális életét.
A Quartier des Spectacles évente több mint 40 fesztivált és kulturális eseményt ad otthont, köztük a világhírű Montréal Nemzetközi Jazzfesztivált és a Just for Laughs komédiafesztivált. A nyári hónapokban a negyed utcái életre kelnek, szabadtéri színpadok épülnek fel, és a Place des Festivals téren hatalmas koncertek zajlanak. A téli időszakban a Luminothérapie fényfesztivál varázsolja el a területet, interaktív fényinstallációkkal és multimédiás előadásokkal.
A negyed architekturája is figyelemre méltó, modern üveg- és acélépületek keverednek történelmi struktúrákkal. A Saint-Laurent Boulevard és a Saint-Denis utca mentén számos étterem, bár és kávézó található, amelyek a kulturális programok előtt és után népszerű találkozóhelyek. A Quartier des Spectacles könnyen megközelíthető a metrón keresztül, a Place-des-Arts és Saint-Laurent megállóknál. A negyed közvilágítása és utcabútorzata is különleges figyelmet kapott, hogy az esti órákban is biztonságos és hangulatos legyen a séta a kulturális létesítmények között.
(Musée des beaux-arts de Montréal)
A Musée des beaux-arts de Montréal Kanada legrégebbi művészeti múzeuma, amely 1860-ban nyílt meg és mára Észak-Amerika egyik legjelentősebb kulturális intézményévé nőtte ki magát. A múzeum a Sherbrooke utca mentén terül el, több épületben foglal helyet, amelyek közül a legimpozánsabb a klasszikus homlokzatú főépület és a modern Claire és Marc Bourgie pavilon. A gyűjtemény több mint 45 000 műtárgyat számlál, amely az ókorból a kortárs művészetig íveli át az emberiség művészeti hagyatékát.
A múzeum kanadai és quebeci művészeti gyűjteménye különösen kiemelkedő, bemutatva a helyi alkotók munkáit a gyarmati időktől napjainkig. Az európai és amerikai festészet részlege is impozáns, Picasso, Renoir és Monet műveitől a kortárs alkotásokig. A múzeum rendszeresen szervez időszaki kiállításokat, amelyek gyakran világviszonylatban is figyelmet keltenek. Az intézmény különlegessége a díszítőművészeti és design kollekciója, amely bútoroktól kezdve ékszerekig és textíliákig terjedő tárgyakat tartalmaz.
A múzeum építészete maga is műalkotás, a történelmi épületek és az ultramodern kiegészítések harmonikus egységet alkotnak. A Jean-Noël Desmarais pavilon földalatti termei és a felújított Michal és Renata Hornstein pavilon egyaránt lenyűgöző kiállítási tereket kínálnak. A múzeum oktatási programjai és workshopjai minden korosztály számára elérhetők, míg a múzeumshop és a kávézó kellemes pihenől ehetőséget nyújtanak a látogatás során. A Musée des beaux-arts nemcsak Montréal, hanem egész Kanada kulturális életének meghatározó intézménye, amely évente több százezer látogatót vonz a világ minden tájáról.
Oratoire Saint-Joseph du Mont-Royal)
A Szent József oratórium Montréal egyik legimpozánsabb vallási épülete és zarándokhelye. A Mont Royal nyugati lejtőjén áll, és már messziről látható hatalmas kupolája. Az oratórium 1904-ben épült, Szent József tiszteletére, aki Québec védőszentje. A kupola a világ egyik legnagyobb templomi kupolája, és lenyűgöző látványt nyújt. A hely híres arról, hogy évente zarándokok ezrei keresik fel. A hosszú lépcsősor előtt gyakran látni hívőket, akik imádkozva térdelve másznak fel rajta. Az oratórium belső tere tágas, egyszerre fenséges és letisztult. A templom mellett múzeum, ajándékbolt és kert is található. A helyszín ingyenesen látogatható, de bizonyos részei belépőjeggyel tekinthetők meg. Az oratórium kilátóteraszáról gyönyörű panoráma nyílik Montréalra. Az épületet körülölelő parkok és kertek kellemes sétára csábítanak. A Szent József oratórium spirituális élményt és csodás látványt kínál minden látogatónak.
Olimpiai Stadion
(Stade olympique)
A Stade olympique Montréal egyik legikonikusabb építménye, amely az 1976-os nyári olimpiai játékok főhelyszíneként épült fel a Hochelaga-Maisonneuve negyedben. A stadion a francia építész Roger Taillibert tervei alapján készült, aki egy futurisztikus, organikus formájú létesítményt álmodott meg, amelynek jellegzetes ferde tornya 165 méter magasságban emelkedik az ég felé. A "Big O" becenéven ismert stadion nemcsak sportesemények helyszíne volt, hanem Montréal modern építészeti ambícióinak szimbóluma is.
A stadion építése azonban számos kihívással járt, és csak az olimpia után évekkel készült el teljesen a jellegzetes toronnyal és a kihúzható tetővel. A torony, amely a világ legmagasabb ferde építménye, eredetileg a stadion tetejének kinyitására és becsukására szolgált, bár a mechanizmus gyakran meghibásodott. Ma a torony tetején kilátó működik, ahonnan páratlan panoráma nyílik Montréalra és a környező tájra.
Az olimpiai stadion kapacitása több mint 60 000 fő, és évtizedekig otthont adott a Montreal Expos baseball csapatnak, mielőtt azok Washington D.C.-be költöztek. A létesítmény ma is ad helyet különböző sporteseményeknek, koncerteknek és nagyrendezvényeknek. A stadion mellett található a Biodôme, a Planétarium és a Jardin botanique, amelyek együttesen az Olympic Park komplexumot alkotják. A terület a Pie-IX metróállomásról könnyen megközelíthető, és a látogatók gyakran kombinálják a stadion megtekintését a környező attrakciókcal.
A Stade olympique története szorosan összefonódik Montréal önképével és ambícióival, bár az építési költségek és a műszaki problémák miatt gyakran kritizák is érték. Mégis, az évek során a város büszkeségévé vált, és ma már a montréali skyline elválaszthatatlan részének tekinthető.
Pointe-à-Callière Régészeti és Történeti Múzeum
(Musée Pointe-à-Callière)
Interaktív múzeum Montréal történetéről és alapításáról.
A Pointe-à-Callière múzeum Montréal szívében, az óváros déli részén található, pontosan azon a helyen, ahol a város 1642-ben megalapult. Ez a régészeti és történeti múzeum egyedülálló módon kombinálja a múlt maradványait a modern múzeumi technológiával, mivel az épület alatt húzódó ásatások valódi történelmi rétegeket tárnak fel. A múzeum neve a földnyelvről származik, amely a Szent Lőrinc-folyó és a Kis Szent Péter-folyó találkozásánál alakult ki, és amely Montréal első telepeseit vonzotta ide.
A múzeum fő attrakciója az underground régészeti túra, ahol a látogatók a város alapjaiig sétálhatnak le és megtekinthetik az eredeti 18. és 19. századi épületek maradványait. A multimédiás előadások és holografikus vetítések életre keltik a múltat, bemutatva hogyan alakult ki Montréal a kis francia telepből a mai kozmopolita várossá. A múzeum különleges hangsúlyt fektet az őslakos népek történetére és a francia gyarmatosítás folyamatára.
Az épület maga is építészeti érdekesség, modern üveg- és acélszerkezet, amely harmonikusan illeszkedik a történelmi környezetbe. A múzeum állandó kiállítása kronológiai sorrendben mutatja be Montréal fejlődését, a prékolumbiánus időktől a modern nagyváros kialakulásáig. A gyerekek számára interaktív játékok és kézzel fogható programok teszik érdekessé a történelem megismerését. Az épület tetején lévő kilátó csodálatos panorámát nyújt az óvárosra és a Szent Lőrinc-folyóra, ugyanarról a helyről, ahol négy évszázaddal ezelőtt az első telepesek megpillantották új otthonukat.
La Ronde vidámpark
A város nagy vidámparkja, a Six Flags lánchoz tartozik.
A La Ronde vidámpark Montréal Sainte-Hélène-szigetén található, amely eredetileg az 1967-es világkiállítás, az Expo 67 szórakoztatási központjaként nyílt meg. A park a Six Flags hálózat része, amely garancia a világszínvonalú hullámvasutakra és izgalmas játékokra, miközben megőrizte eredeti francia-kanadai karakterét és a Szent Lőrinc-folyó parti elhelyezkedésének különleges varázsát. A sziget elhelyezkedése egyedülálló panorámát biztosít a játékok közben, mivel a látogatók a város és a folyó felett száguldanak.
A park több mint 40 különböző játékot kínál, a családbarát körhintáktól a szédítő magasságú hullámvasutakig, amelyek közül a Goliath és a Monster a legkeresetebbek az adrenalinmániások körében. A vízi játékok különösen népszerűek a nyári melegben, míg a gyerekek számára külön tematikus terület áll rendelkezésre biztonságos és szórakoztató programokkal. A park minden évben megújul új attrakciókkal és szezonális eseményekkel, beleértve a halloweeni horror-tematikájú programokat és a téli ünnepek idején szervezett családi rendezvényeket.
A La Ronde nem csupán vidámpark, hanem kulturális helyszín is, ahol rendszeresen tartanak koncerteket és fesztiválokat, köztük a híres tűzijáték-versenyt. A park a Jacques Cartier hídon vagy a metróval könnyen megközelíthető, és a belépőjegy általában egész napos szórakozást biztosít. A sziget természeti környezete és a történelmi Expo 67 emlékei különleges hangulatot adnak a vidámparknak, amely így nem csupán játszótér, hanem Montréal kulturális örökségének része is.
McGill University
A McGill University Montréal belvárosában, a Mont-Royal lábánál található, és Kanada egyik legrangosabb és legrégebbi egyetemeként tartják számon, amelyet 1821-ben alapítottak. Az egyetem főkampusza a Sherbrooke utca és a McGill College Avenue kereszteződésénél terül el, ahol a történelmi vörös téglából épült épületek harmonikusan keverednek a modern oktatási létesítményekkel. A campus szíve a Roddick Gates bejárat és a Lower Field zöld területe, ahol a diákok tanulnak, pihennek és sportolnak a város nyüzsgése ellenére is békés környezetben.
A McGill világszerte elismert kutatóegyetem, amely számos Nobel-díjas tudóst és jelentős közéleti személyiséget nevelt ki, beleértve Justin Trudeau kanadai miniszterelnököt és Leonard Cohen énekest. Az egyetem orvosi kara, mérnöki fakultása és természettudományi osztálya nemzetközi hírű, míg a McGill kórház az egyik legjelentősebb egészségügyi intézmény Kanadában. A campus angol nyelvű oktatást folytat, ami különlegessé teszi a frankofón Quebecben, és évente több mint 40 000 hallgatót vonz a világ minden tájáról.
Az egyetem épületei között kiemelkedik a Redpath múzeum természetrajzi gyűjteményével és a McLennan Library impozáns könyvtárépülete. A McGill nem csupán oktatási intézmény, hanem Montréal kulturális életének meghatározó része is, koncerteket, előadásokat és kiállításokat rendezve a nagyközönség számára. A campus nyitott a látogatók előtt, és a történelmi épületek, valamint a gyönyörű parkosított területek miatt sokan sétálnak végig rajta turistaként is. Az egyetem környéke tele van diákbárokkal, kávézókkal és könyvesboltokkal, amelyek a McGill Ghetto nevet kapták és a város ifjúsági kultúrájának központját alkotják.
Montréal Insectarium
A Montréal Insectarium a világ egyik legnagyobb és legváltozatosabb rovargyűjteményének ad otthont, több mint 250 000 különböző fajt bemutató egyedülálló létesítményként. Az intézmény a Botanical Garden komplexumban található, az Olympic Park területén, és 1990-ben nyílt meg a híres rovarász Georges Brossard kezdeményezésére. A múzeum épülete maga is egy hatalmas rovarhoz hasonlít, amely már messziről jelzi a látogatóknak, hogy milyen kalandok várnak rájuk bent.
Az Insectarium interaktív kiállításai nemcsak bemutatják a rovarvilág csodáit, hanem élő példányokat is láthatnak a látogatók, beleértve a színpompás trópusi lepkéket, az egzotikus bogarakat és a furcsán szép pókokat. A múzeum egyik legkedveltebb attrakciója a pillangókert, ahol szabadon repkednek a látogatók között a világ különböző tájairól származó lepkefajok. Az intézmény oktatási programjai és workshopjai különösen népszerűek a gyerekek körében, akik kézzel foghatják és megfigyelhetik a rovarokat szakképzett biológusok vezetésével.
Az Insectarium nem csupán szórakoztatni akar, hanem tudományos kutatómunkát is folytat, és fontos szerepet játszik a rovarvilág megőrzésében és a biodiverzitás védelmében. A múzeum rendszeresen szervez időszaki kiállításokat, amelyek bemutatják a rovarok szerepét az ökoszisztémában és az ember életében. A látogatók megismerhetik a rovarok jelentőségét a beporzásban, a tápláléklánc fenntartásában, sőt még a gasztronómiában is, hiszen a múzeum időnként rovar-kóstolókat is szervez a bátrabbak számára.
* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon
© Utikritika.hu. 2012.
Amerikai Egyesült Államok | Amszterdam | Argentína | Ausztrália | Ausztria | Bahama-szigetek | Balatonszéplak-felső | Bali | Barcelona | Berlin | Ciprus | Dominikai Köztársaság | Dubai | Egyiptom | Franciaország | Görögország | Hajóutak | Horvátország | Hongkong | India | Isztambul | Kanada | Kanári-szigetek | Kuba | Kvarner-öböl | London | Madrid | Malajzia | Maldív-szigetek | Mallorca | Mauritius | Málta | Mexikó | Nagy-Britannia | Németország | New York | Olaszország | Párizs | Portugália | Róma | Seychelle-szigetek | Sharm el-Sheik | Skócia | Spanyolország | Sri Lanka | Szingapúr | Thaiföld | Törökország | Toszkána | Tunézia | Vietnam | Zöld-foki Köztársaság
Még nem érkezett hozzászólás.