ÚTIKRITIKA.HU / Třeboň







útikritikák


Třeboň

Třeboň - bevezető| Tetszett&Nem tetszett |Vélemények| Odajutás| Helyi közlekedés&Parkolás| Étkezés| Vásárlás| Más praktikus információk|Kastély| Főtér| Más látnivalók | Fotóegyveleg

.

Pár nappal az itteni női jéghoki világbajnokság előtt nagy a felhajtás - K. Kriszta fotója

Třeboň - bevezető

cseh kiejtés: tsebony

Lakosság (2025-ben): 8260

Třeboň egy festői kisváros Dél-Csehországban. Itt található a híres Regent sörfőzde, és a város nevét viseli a Třeboňsko nevű védett természeti terület is. A település jól felkészült a turisták fogadására, az információk több nyelven – köztük angolul is – elérhetők. Třeboň különleges az építészete miatt, értékes a történelme okán, és csábító a természeti szépségeivel.

K. Kriszta fotója

Třeboň fejlődése szorosan összefügg a halgazdálkodás térségbeli kialakulásával. A környező vidéket számos mesterséges halastó tarkítja, amelyek közül sok több száz éves, és a mai napig használatban van. A legközelebbi a Svet nevű halastó, amely az 1570-es évekből származik.

Tetszett&Nem tetszett

Tetszett

A sgraffito technikával készült, díszes fekete-fehér homlokzat, a reneszánsz építészet

Elter Karcsi fotója

A város történelmi főtere lenyűgöző, a színes reneszánsz házak és a városháza harmonikus egységet alkotnak.
A Třeboň-i halastórendszer különleges természeti értéket képvisel, és kellemes sétalehetőséget biztosít a látogatóknak.
A helyi sörfőzde kiváló minőségű sörei tökéletes felfrissülést nyújtanak egy városnézés után.
A Schwarzenberg-kastély impozáns mérete és szépen gondozott kertje méltán a város egyik fő látványossága.
A helyi éttermekben kínált tradicionális cseh ételek, különösen a halételek, rendkívül ízletesek és autentikusak.
A város nyugodt, békés légköre ideális kikapcsolódást nyújt a zsúfolt turisztikai központok nyüzsgése után.

Nem tetszett

A parkolási lehetőségek korlátozottak a belvárosban, ami megnehezíti az autóval érkező turisták helyzetét.
Néhány turisztikai látványosság nyitvatartási ideje túl korlátozott, ami megnehezíti az összes érdekesség megtekintését egy nap alatt.
A főtéren található vendéglátóhelyek árai túlságosan magasak a kínált szolgáltatás minőségéhez képest.
Az angol nyelvű információs táblák és idegenvezetések hiánya megnehezíti a nem csehül beszélő turisták tájékozódását.
A tömegközlekedés ritkán jár a környező településekről, ami korlátozza a környék felfedezésének lehetőségeit.
A nyilvános mosdók állapota és száma nem felel meg egy népszerű turisztikai célpont elvárásaina

Vélemények

A város főterén, a Masaryk téren kezdtem sétámat, ahol a színes reneszánsz és barokk homlokzatok között haladva a helyi információs központban beszereztem egy térképet a legfontosabb látnivalókról. A Schwarzenberg-kastély impozáns épülete előtt elhaladva, a falakat körülölelő angolpark árnyékos útjain sétáltam tovább, ahol váratlanul a helyi sörfőzde teraszára bukkantam, és nem tudtam ellenállni egy gyors Regent kóstolásnak. A halastavak rendszere, amely UNESCO világörökségi helyszín, lenyűgöző méretével és több évszázados történelmével a rövid látogatás során is megérte a gyors kitérőt a városfalon kívülre. A Svět-tó partjáról visszafelé indulva betértem a helyi Apteka étterembe, ahol a tájegységre jellemző pontyételt kóstoltam villámgyorsan, hiszen az időm szorított. A város középkori falrendszerének egy részét a visszaút során fedeztem fel, melynek kapuin áthaladva újra a történelmi belvárosban találtam magam. A šípek-kapu közelében található régi zsidó negyedben még volt időm röviden megtekinteni a szépen felújított zsinagógát. Két órás třeboňi villámlátogatásom végén még sikerült beszereznem néhány helyi specialitást – halászléalapot és mézeskalácsot

Odajutás

A Český Krumlov és Třeboň közötti távolság körülbelül 47 km, amely autóval hozzávetőleg 44 perc alatt megtehető. ​
Rome2Rio+1Rome2Rio+1

Český Krumlovból: Kezdje az utazást északkeleti irányban a 39-es főúton.​

České Budějovicén keresztül: Haladjon tovább ezen az úton České Budějovicéig, amely körülbelül 25 km-re található Český Krumlovtól.​
FlixBus

Tovább Třeboň felé: České Budějovicét elhagyva folytassa az utat a 34-es főúton keleti irányban Třeboň felé, amely további 22 km-re található.

Szállásválasztás

K. Kriszta fotója

Helyi közlekedés&Parkolás 

Ha néhány órára látogatsz Třeboň városába, érdemes a központhoz közeli, de jól megközelíthető parkolókat választani. Az alábbi lehetőségek különösen alkalmasak rövidebb tartózkodásra:

1. Parkoviště Na Valech (ul. Dukelská)
Ez egy nagy, fizetős parkoló a városfalon kívül, de mindössze 3-5 perces sétára van a történelmi központtól. Kényelmes hely, gyakran használják a turisták.
Cím: Dukelská ulice, Třeboň

20 CZK/óra
Fizetés: automatánál, cseh koronában vagy kártyával

2. Parkoviště u autobusového nádraží (Buszpályaudvar melletti parkoló)
Ez is közel van a központhoz, különösen akkor hasznos, ha valaki busszal is utazna tovább, de autóval érkezőknek is jó választás.

3. Parkoviště Na Kopečku
Kissé távolabb esik (kb. 10 perc séta a főtérig), viszont általában van szabad hely, és olcsóbb is lehet.

A történelmi központban (Masarykovo náměstí) autóval nem lehet csak úgy megállni – ott csak engedéllyel lehet behajtani, így a fenti külsőbb, de közeli parkolók a legjobb választások.

Étkezés 

A helyi éttermek többsége az óvárosi főtér környékén található. Nem meglepő módon – figyelembe véve a régió halászati hagyományait – a halételek bőségesek és rendkívül ízletesek!

Vásárlás 

A helyi mézeskalács-készítő műhelyben többféle ízesítésű és formájú süteményt szereztem be, amelyeket díszes csomagolásban kínáltak ajándéknak. A városi könyvesboltban ráleltem egy angol nyelvű útikönyvre Dél-Csehországról, ami hasznos információkkal szolgál a régió további felfedezéséhez. A Schwarzenberg-kastély ajándékboltjában kézzel festett kerámiatárgyakat és a helyi sörfőzde logójával ellátott poharakat találtam, amelyek tökéletes emlékek a látogatásról. A város szélén működő kézműves sörfőzde boltjában különleges, limitált kiadású Regent söröket csomagoltak útra, amelyeket csak helyben lehet beszerezni. A régi gyógyszertár épületében működő bioboltban helyi méhészek mézeit és gyógynövényes tinktúrákat vásároltam, amelyeket a környék halastavainak növényeiből készítenek.

Más praktikus információk

Kastély

A Třeboň-i kastély Dél-Csehország egyik legjelentősebb reneszánsz műemléke, amely a 16. században nyerte el mai formáját a Rožmberk család idején. A kastély 1660-tól a Schwarzenberg család tulajdonába került, akik 1947-ig birtokolták az épületegyüttest. A látogatók két túraútvonal közül választhatnak: az első a kastély történelmi tereit, míg a második a Schwarzenberg család magánlakrészeit mutatja be. A kastély teljes áru belépőjegye 180 cseh korona (körülbelül 7 euró), míg kedvezményes jegy diákoknak, nyugdíjasoknak és 6-18 év közötti gyermekeknek 140 korona. Hat év alatti gyermekek, valamint fogyatékkal élők kísérői ingyenesen látogathatják a kastélyt. A kastély április 1-től október 31-ig tart nyitva, keddtől vasárnapig 9:00-től 16:30-ig, hétfőnként zárva van. A főszezont jelentő július-augusztusi időszakban hétfőn is nyitva tart a létesítmény 9:00-től 16:30-ig. A kastélylátogatás csak vezetett túra keretében lehetséges, az utolsó túra minden nap 15:30-kor indul. Az idegen nyelvű vezetések felára 50 korona személyenként, és előzetes foglalás szükséges legalább egy nappal a látogatás előtt. A kastély területén található a Schwarzenberg kripta, amelyet külön belépőjeggyel lehet megtekinteni 60 korona értékben. Fényképezés a kastély belsejében külön fotójegy megvásárlásával lehetséges, melynek ára 50 korona. A komplexum része egy 22 hektáros angolpark is, amely ingyenesen látogatható reggel 6 órától este 8 óráig. A kastélyban múzeumpedagógiai foglalkozásokat is tartanak iskolai csoportok számára, ezekre előzetes bejelentkezés szükséges.

K. Kriszta fotói

Főtér

azaz a Masaryk tér (Masarykovo náměstí)

A Třeboň-i főtér (Masarykovo náměstí) a város történelmi központja, amely megőrizte eredeti középkori elrendezését. A tér területe körülbelül 1,1 hektár, hosszúkás alakja a város középkori kereskedelmi útvonaláról tanúskodik. A főteret reneszánsz és barokk polgárházak szegélyezik, amelyek többségét színes sgrafittós homlokzattal díszítették. A téren található a városháza impozáns épülete, amely 1566-ban épült reneszánsz stílusban, 48 méter magas tornya a város egyik jelképe. A városháza óratornyából naponta kétszer, 12:00-kor és 15:00-kor trombita-előadás hallható, amely régi helyi hagyományt őriz. A főtér közepén áll a Mária-oszlop, amelyet 1721-ben emeltek a pestisjárvány elmúltának emlékére. A tér délkeleti sarkában található a Szent Ágota templom, amely a 13. században épült gótikus stílusban, majd a 18. században barokk elemekkel bővítették. A főtér keleti oldalán működik a helyi információs központ, amely naponta 9:00-től 17:00-ig tart nyitva, ahol ingyenes térképeket és többnyelvű tájékoztatókat kínálnak. A teret szegélyező árkádok alatt számos kávézó, étterem és ajándékbolt található, amelyek egész évben várják a látogatókat. A főtéren minden szombaton délelőtt 8:00-tól 12:00-ig termelői piacot tartanak, ahol helyi termékeket lehet vásárolni. A főtér és környéke gyalogos övezet, gépjárművel csak külön engedéllyel lehet behajtani. A tér alatt középkori pincék kiterjedt rendszere található, amelyek közül néhány látogatható előzetes bejelentkezéssel a városi múzeumban. A főtéren minden év júliusában rendezik meg a Halász Fesztivált, amely Třeboň legjelentősebb kulturális eseménye.

K. Kriszta fotói

Más látnivalók 

Schwarzenberg mauzóleum

A Schwarzenberg-mauzóleum Třeboň egyik legjelentősebb történelmi és építészeti emléke, amely 1874 és 1877 között épült neogótikus stílusban. Az impozáns családi sírbolt Třeboň városától mintegy 1,5 kilométerre található, a Svět-tó partján, festői környezetben. A mauzóleumot Josef Schaffer tervei alapján építették a Schwarzenberg hercegi család temetkezési helyeként, miután a witlingaui (třeboňi) ág utolsó férfi tagja, József Ádám herceg 1872-ben elhunyt. Az épület nyolcszögletű alaprajzú, központi kupolával és két oldalsó kápolnával, amelyeket gazdag neogótikus díszítőelemek ékesítenek. A mauzóleum belsejében 26 családtag földi maradványai nyugszanak, köztük a Schwarzenberg család számos jelentős tagja, akik a 17. századtól a 20. század közepéig Csehország történelmében fontos szerepet játszottak. A sírbolt belső terét magas, színes üvegablakok világítják meg, amelyek bibliai jeleneteket ábrázolnak és különleges fényjátékot teremtenek a belső térben. A mauzóleum teljes áru belépőjegye 80 cseh korona, kedvezményes jegy (diákok, nyugdíjasok, 6-18 év közötti gyermekek) 60 korona. A létesítmény április 1-től október 31-ig látogatható, keddtől vasárnapig 10:00-től 16:00 óráig, hétfőnként zárva tart. A mauzóleum kizárólag vezetett túra keretében tekinthető meg, amelyek minden egész órakor indulnak, az utolsó túra 15:00 órakor kezdődik. A komplexumot körülvevő park szabadon látogatható, ahol több évszázados tölgyfák és különleges növények találhatók.

Třeboň-i halastórendszer 

A Třeboň-i halastórendszer Csehország legkiterjedtebb mesterséges vízi ökoszisztémája, amely több mint 500 éves történelemmel rendelkezik. A teljes rendszer területe meghaladja a 7000 hektárt, több mint 500 különböző méretű halastavat foglal magába, amelyek a környező mocsarakkal és csatornákkal együtt egyedülálló vizes élőhelyet alkotnak. A halastórendszer létrehozása a 15-16. században kezdődött a Rožmberk (Rosenberg) család kezdeményezésére, kiemelkedő mérnökök – Štěpánek Netolický és Jakub Krčín – tervei alapján. A rendszer legnagyobb tagja a Rožmberk-halastó, amelyet 1590-ben fejeztek be, 489 hektáros területével Közép-Európa legnagyobb halastava. A halastórendszer elsődleges funkciója a pontytermelés, évente körülbelül 3000 tonna halat – főként pontyot, amurt, csukát és harcsát – tenyésztenek itt a hagyományos módszerek alkalmazásával. 1979-ben a Třeboň-i halastórendszer területét bioszféra-rezervátummá nyilvánították az UNESCO Ember és Bioszféra programja keretében, majd 1994-ben felkerült a Ramsari Egyezmény nemzetközi jelentőségű vizes élőhelyeinek listájára. A halastavak körül 22 tanösvény található, amelyek a látogatók számára bemutatják a terület természeti értékeit, ezek hossza összesen több mint 130 kilométer. A térség több mint 300 madárfajnak ad otthont, köztük számos ritka és veszélyeztetett fajnak, mint például a rétisas, a fekete gólya és a nyári lúd. A halastavak lehalászása, amely hagyományosan október-november folyamán zajlik, turisztikai látványosság, amely során a halászok évszázados technikákat alkalmaznak az árusításra szánt halak kifogására. A Třeboň-i halastórendszer a cseh kulturális örökség része, és 2018 óta szerepel az UNESCO világörökségi javaslati listáján, várhatóan hamarosan teljes világörökségi státuszt kap.

Augustinus kolostor és templom 

A Třeboň-i Ágoston-rendi kolostor és Szent Egyed templom együttese a város egyik legrégebbi és legjelentősebb építészeti emléke, amely 1367-ben létesült IV. Károly császár támogatásával. A kolostor alapítója Rožmberk János volt, aki az Ágoston-rendi kanonokokat hívta a városba, és a rendház 1566-ig eredeti formájában működött, amikor is a várost sújtó tűzvész jelentősen megrongálta. A későgótikus Szent Egyed templom jelenlegi formáját a 15-16. századi átépítések során nyerte el, különleges hálóboltozattal és szárnyas oltárral, amely a cseh gotikus művészet kiemelkedő alkotása. A kolostori templom belső terének legértékesebb eleme az 1492-ben készült Szent Egyed-oltár, amely a késő gótikus cseh táblafestészet egyik legkiemelkedőbb műve. Az Ágoston-rendi kolostor könyvtárterme több mint 8000 kötetet tartalmaz, köztük számos középkori kéziratot és ősnyomtatványt, amelyek a cseh kulturális örökség fontos részét képezik. A kolostorkomplexum 1631-től a jezsuita rend tulajdonába került, akik barokk stílusban átépítették és kibővítették az épületegyüttest, ekkor készült a templom új főoltára és szószéke is. A kolostor teljes áru belépőjegye 120 cseh korona, kedvezményes jegy (diákok, nyugdíjasok) 80 korona, 6 év alatti gyermekek számára a belépés ingyenes. A létesítmény április 15-től október 15-ig látogatható, keddtől vasárnapig 9:00-től 16:30-ig, hétfőnként zárva tart. A kolostorban vezetett túrák 60 percesek, és minden egész órakor indulnak, az utolsó túra 15:00 órakor kezdődik. A kolostor belső kertje – a középkori gyógynövénykert rekonstrukciója – külön belépőjeggyel látogatható, amely 50 cseh koronába kerül.

Třeboň-i gyógyfürdő (Lázně Třeboň) 

A Třeboň-i gyógyfürdő (Lázně Třeboň) Dél-Csehország egyik legjelentősebb balneológiai központja, amely két fő létesítményből áll: az Aurora gyógyfürdőből és a Bertiny Lázně komplexumból. A fürdő terápiás alapját a helyi tőzegláp adja, amelynek gyógyító hatását már a 19. században felismerték, de a modern fürdőkomplexum csak 1883-ban nyílt meg Bertiny Lázně néven. Az újabb Aurora gyógyfürdő-komplexum 1975-ben épült, és ma a város déli részén, a Svět-tó partján helyezkedik el, míg a hagyományosabb Bertiny Lázně a történelmi belváros közelében található. A gyógyfürdő elsősorban mozgásszervi problémák, reumás megbetegedések, ízületi gyulladások, gerincbetegségek és neurológiai panaszok kezelésére specializálódott. A terápiás kínálat része a tőzegpakolás, iszapfürdő, gyógyvizes kezelések, elektroterápias eljárások, gyógytorna és különféle masszázsok. A standard gyógykezelési program általában 1-3 hetes, teljes gyógykúra esetén orvosi beutaló szükséges, de wellness-hétvégék és rövidebb programok orvosi javaslat nélkül is igénybe vehetők. Az Aurora komplexum termálvizes medencéi 36-38°C-os hőmérsékletűek, belépőjegy ára felnőtteknek 320 cseh korona (2 órás jegy), 420 korona (félnapos jegy), gyermekeknek és nyugdíjasoknak kedvezményes áron. A fürdőközpont egész évben nyitva tart, hétfőtől vasárnapig 8:00-tól 21:00 óráig, a szaunák és wellness részleg 10:00-től 21:00 óráig látogatható. A gyógyfürdő területén található szállodák – Hotel Aurora és Bertiny Lázně Hotel – speciális fürdőcsomagokat kínálnak, amelyek tartalmazzák a kezeléseket és a szállást. A Třeboň-i gyógyfürdő vendégeinek jelentős része külföldi, elsősorban osztrák, német és orosz turisták látogatják a létesítményt.

Városi erődítmények

A Třeboň-i városi erődítményrendszer a dél-csehországi városvédelem egyik legjobb állapotban fennmaradt példája, amely a 14. században kezdett kiépülni Rožmberk Péter uralkodása alatt. A város védőfalai eredetileg 1,6 kilométer hosszúságban övezték a település történelmi központját, napjainkban ebből körülbelül 1,2 kilométernyi szakasz látható eredeti formájában. A városfal átlagos magassága 6 méter, szélessége a talpnál 2-2,5 méter között változik, gótikus stílusban épült mészkőből és helyi homokkőből. Az erődítményrendszer négy főkapuval rendelkezett, amelyek közül mára csak kettő maradt fenn teljes egészében: a Budějovicei kapu (északi bejárat) és a Novohradská kapu (déli bejárat), mindkettő jellegzetes gótikus stílusjegyeket visel. A várfalakat 12 félköríves bástya erősítette, amelyek közül öt ma is eredeti formájában látható, ezek egy részében kiállítótermek és művészeti galériák kaptak helyet. A várárok, amely egykor teljesen körülvette a várost, ma már csak a keleti oldalon látható eredeti formájában, ahol összeköttetésben áll a közeli halastórendszerrel. A védműrendszert a husziták elleni védekezés céljából a 15. században jelentősen megerősítették, ekkor épült a kettős falrendszer és mélyült ki a várárok. A városi erődítmények megtekintése ingyenes, a látogatók szabadon sétálhatnak a falak mentén kialakított sétányon, amely teljes hosszában körbeöleli a történelmi belvárost. A Budějovicei kapu tornyába április 1-től október 31-ig lehet felmenni naponta 10:00-től 16:00 óráig, a belépőjegy ára 50 cseh korona. A városi múzeum szervezésében minden hónap első szombatján 14:00 órakor ingyenes vezetett séta indul a Masaryk térről, amely során szakképzett idegenvezető mutatja be az erődítményrendszer történetét.

A Svět-tó (csehül: Rybník Svět) Třeboň város közvetlen szomszédságában fekvő mesterséges állóvíz, amely a híres Třeboň-i halastórendszer egyik legjelentősebb tagja. A tavat 1571 és 1574 között építette Jakub Krčín, a Rožmberk család neves vízépítő mérnöke, eredeti funkciója a haltenyésztés volt, amely szerepét a mai napig betölti. A tó területe 214,6 hektár, ezzel Csehország tíz legnagyobb mesterséges tava közé tartozik, átlagos mélysége 3 méter, legmélyebb pontján eléri a 6 métert. A Svět-tó gátja 1500 méter hosszú, amelyen keresztül sétaút vezet, kedvelt pihenő- és kilátóhely a helyi lakosok és turisták körében. A tó partján található a Schwarzenberg-mauzóleum, a hercegi család neogótikus temetkezési helye, amely a 19. század második felében épült. A Svět-tó különleges madárvilágnak ad otthont, több mint 150 madárfaj figyelhető meg itt, köztük számos ritka vízimadár, mint a szürke gém, bakcsó és nagykócsag. Nyáron a tó kijelölt részein engedélyezett a fürdőzés, a város felőli oldalon homokos strand és kölcsönző működik, ahol csónakok, vízibiciklik bérelhetők április 15-től szeptember 30-ig. A tó körül 7,2 kilométeres, jól kiépített kerékpárút és gyalogösvény halad, amely része a nagyobb třeboňi kerékpárút-hálózatnak, és könnyen megközelíthető a város bármely pontjáról.

Třeboň sörfőzde

A Třeboň-i sörfőzde (Pivovar Regent) Csehország egyik legrégebbi, folyamatosan működő sörfőzdéje, amely 1379-ben kezdte meg működését a Rožmberk család támogatásával. A mai főzde épületegyüttese 1698-ban épült barokk stílusban, és azóta minimális módosításokkal őrzi eredeti karakterét, így nemcsak ipari létesítmény, hanem jelentős műemlék is. A sörfőzde a mai napig követi a hagyományos cseh sörfőzési eljárásokat, amelyek során kizárólag természetes alapanyagokat – malátát, komlót, élesztőt és helyi forrásvizet – használnak. A Regent márkanéven forgalmazott sör fő típusai a világos Světlý Ležák (4,4% alkoholtartalom), a félbarna Polotmavý Ležák (4,8%), a barna Tmavý Ležák (4,4%) és a Premium sör (5,3%), valamint szezonális különlegességek. A sörfőzde a látogatók számára egész évben előzetes bejelentkezéssel látogatható, a túra ára felnőtteknek 150 cseh korona, amely tartalmaz egy kóstoló pohár sört is, gyermekeknek és alkoholt nem fogyasztó felnőtteknek 80 korona. A látogatások április 1-től október 31-ig naponta 10:00, 13:00 és 15:00 órakor, november 1-től március 31-ig csak szombaton és vasárnap 13:00 órakor indulnak. A sörfőzde udvarán található Regent sörözőben lehetőség van a sörök kóstolására és helyi jellegű ételek fogyasztására, a terasz a nyári szezonban 11:00-től 22:00 óráig várja a vendégeket. A főzde saját üzletet is működtet a történelmi belvárosban, a Masaryk téren, ahol a különböző sörtípusok mellett ajándéktárgyak és sörkészítéshez kapcsolódó termékek is kaphatók.

R. Gyuri fotója

Třeboň Régió Természetvédelmi Terület 

A Třeboň Régió Természetvédelmi Terület (Chráněná krajinná oblast Třeboňsko) Csehország délkeleti részén, a cseh-osztrák határ közelében található védett ökoszisztéma, amely 1979-ben nyert hivatalos természetvédelmi státuszt. A rezervátum teljes területe 700 négyzetkilométer, ezzel az ország harmadik legnagyobb természetvédelmi területe, amely a halastavak, mocsarak, lápos területek, erdők és rétek egyedülálló kombinációját foglalja magába. A terület központi elemét a több mint 500 mesterséges halastó képezi, amelyek létrehozása a 14. században kezdődött, és együttesen Közép-Európa legnagyobb mesterséges vizes élőhelyrendszerét alkotják. A Třeboň Régió Természetvédelmi Terület 1977 óta UNESCO bioszféra-rezervátum is, 1994-ben pedig felkerült a nemzetközi jelentőségű vizes élőhelyek Ramsari listájára, elismerve kivételes biológiai sokféleségét. A rezervátum területén több mint 300 madárfaj fordul elő, köztük számos ritka és veszélyeztetett faj, mint a fekete gólya, a rétisas és a nagy kócsag, amelyek a terület fő ornitológiai értékét jelentik. A természetvédelmi területen 31 jelzett turistaútvonal és 10 tematikus tanösvény található, összesen több mint 700 kilométer hosszúságban, amelyek gyalogosan és kerékpárral is bejárhatók. A terület látogatóközpontja Třeboň városában, a történelmi belváros közelében található, ahol interaktív kiállítás mutatja be a régió természeti értékeit és történelmét, nyitvatartás: április 1-től október 31-ig naponta 9:00-től 17:00 óráig, belépőjegy: felnőtteknek 80 korona, kedvezményes jegy 50 korona. A természetvédelmi terület programjairól, vezetett túráiról a třeboňi információs központban vagy a www.trebonsko.ochranaprirody.cz weboldalon lehet tájékozódni.

Fotóegyveleg

Áldott állapotban - K. Kriszta fotója

K. Kriszta fotói

Középen egy Karel Gott-os párna - K. Kriszta fotója


Kommentek

Még nem érkezett hozzászólás.


Új hozzászólás beküldése

Név:
E-mail cím:*
Hozzászólás:


* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon