Yucatan
Valladolid - La Candelaria negyed - K. Kriszta fotója
Legjobb áron úgy tudunk repülőjegyet foglalni Mexikóba, ha időben megvesszük. Érdemes figyelembe venni, hogy a legtöbb esetben a szállással együtt foglalt repülőjegyes ajánlatok olcsóbbak. A szállással együtt érvényes árakból is létezik több, tehát ha a legjobb el is fogyott, még mindig kereshetünk a következőre helyeket. A másik, amit az út tervezése során érdemes kihasználni, hogy az alább említett légitársaságok keverhetőek, azaz átszállhatunk egyik irányban Hollandiában, visszafelé Párizsban, vagy akár fordítva is. Az Iberia Madridon kereszetül elég kellemes csatlakozásokkal repül. Vigyázat. Annak, aki az USÁn keresztül repülne Mexikóba mindenképpen szüksége lesz estára.
Ha a Yukatánra Mexikóvároson keresztül utazunk, mindenképpen álljunk meg 3-4 napra ott is. Mexikóváros hatalmas, érdekes, izgalmas.
Íme a részletes információ a 2025-ös repülési lehetőségekről Budapestről és Bécsből Cancúnba:
Budapest - Cancún járatok
Árak és időtartam
Az egyirányú jegyek ára 646 dollártól (kb. 240.000 Ft), míg a visszaútra 689 dollártól (kb. 255.000 Ft)
A Lufthansa árainak megfelelően 267.600 Ft-tól indulnak a repülőjegyek
A repülési idő átlagosan 14 óra 15 perc - 16 óra 55 perc között alakul
A leggyorsabb átszállásos járat körülbelül 18 óra, de egyes légitársaságoknál akár 38 óráig is tarthat
Járatok és légitársaságok
Nincsenek közvetlen járatok - minden repülés átszállással történik
A népszerű légitársaságok: Turkish Airlines (21 járat/hét), SWISS (12 járat/hét), Air France (6 járat/hét)
További opciók: Air Canada, American Airlines, British Airways
Bécs - Cancún járatok
Árak és időtartam
Az egyirányú jegyek 418 dollártól (kb. 155.000 Ft), visszaútra 648 dollártól (kb. 240.000 Ft)
Az Austrian Airlines közvetlen járatai 581 eurótól (kb. 230.000 Ft) oda-vissza
A repülési idő 12 óra 30 perc - 16 óra 45 perc között alakul
A leggyorsabb átszállásos járat körülbelül 16 óra
Járatok és légitársaságok
Nincsenek közvetlen járatok a legtöbb esetben
Népszerű légitársaságok: Turkish Airlines (21 járat/hét), Condor (14 járat/hét), Air Canada (10 járat/hét)
További opciók: Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines
Általános tippek
Legjobb időszakok
A legolcsóbb hónap általában január, a legdrágább július
Cancún száraz évszaka november-áprilisig tart, ez a legjobb látogatási idő
Átszállások
A legnépszerűbb átszálló repülőtér Frankfurt
További átszálló helyek: Párizs (CDG), Zürich, Toronto
Távolság
Budapest-Cancún: 9.491 km
Bécs-Cancún: 9.236 km
A bécsiek némileg előnyösebb helyzetben vannak, mivel több közvetlen opció áll rendelkezésre, és általában rövidebb a repülési idő. Mindkét esetben érdemes előre foglalni a jobb árak érdekében.
All inclusive resort – élménycsomag egy helyen
Előnyök:
Az all inclusive szállás kétségtelenül a legkényelmesebb megoldás: nem kell naponta döntéseket hozni, hiszen a szoba, az étkezések és az italok mind benne vannak az árban. Általában tengerparthoz közeli, jól felszerelt komplexumokról van szó, ahol a kiszolgálás figyelmes, a környezet pedig valóban pazar: rendezett trópusi kertek, ikonikus pálmafák, látványos medencék és hófehér napágyak a tengerparton.
A reggelik bőségesek – kontinentális klasszikusoktól kezdve a trópusi gyümölcsökön át egészen a lazacos különlegességekig bármi megtalálható. A választék általában nehezen kifogásolható, és a svédasztal nyújtotta szabadság miatt a reggeli szinte mindig kellemes élmény.
A resortok saját szórakoztató programokat kínálnak: napközben sport, animáció, vízi torna, este pedig koncertek, showműsorok vagy táncos rendezvények. Akinek fontos a szervezettség és a biztonság, annak ideális: 24 órás portaszolgálat, beléptetőrendszer, és általánosan elzárt, nyugodt környezet. A legtöbb vendég szinte ki sem lép a szálloda területéről, mert minden adott a pihenéshez.
Hátrányok:
Ugyanakkor pont ez a „mindent egy helyen” élmény lehet egyben korlát is. A resortok gyakran városon kívül épülnek, így a helyi életből sokszor kimaradsz. Playa del Carmen térségében például gyakori, hogy a szállás 10–30 perc autózásra van a központtól, a hotel saját taxiszolgáltatása pedig nem mindig kedvező árú.
Az étkezések minősége változó: bár a választék bőséges, nagyüzemi jellegük miatt sokszor kevésbé személyesek. Egy idő után unalmassá is válhat, főleg ha ugyanazok az ételek térnek vissza. Kellemes kivétel, ha élő grillezőállomás van, ahol frissen készítik el a húsokat.
Az állandó borravaló is a mindennapok része. Itt nemcsak hogy elvárt, hanem szinte kötelező – a pultos, a reggeliztető pincér, a takarító is számít rá. A helyi vendéglátásra jellemző, hogy a szolgáltatás egy részét a vendég „illendősége” fedezi. Praktikus, ha mindig van nálad néhány kisebb címletű dollár.
Sokan elfelejtik, hogy az „ingyen étel-ital” valójában nem ingyenes: a napi 180–250 dolláros szobaárból ez már bőven „ki van fizetve”. Az all inclusive tehát kényelmes, de nem mindig költséghatékony.
És persze ott van az elkerülhetetlen túlfogyasztás – a korlátlan koktélok, nassolás és parton üldögélés miatt egy hét alatt könnyen felszalad pár plusz kiló.
Sima hotel vagy apartman – szabadság és helyismeret
Előnyök:
Egy kisebb hotel vagy apartman jóval szabadabb élményt ad: nincs kötöttség, nincs meghatározott étkezési idő vagy menü. Általában városközeli az elhelyezkedés, így könnyű eljutni az éttermekhez, boltokhoz, tengerpartra. Playa del Carmenben például ha jó helyen foglalsz, a legtöbb program gyalogosan is elérhető.
Egy ilyen szállás tiszta, igényes lehet, csak éppen nem veszi körül az a látványos „díszlet”, mint egy resortot. Cserébe viszont autentikusabb, és gyakran közvetlenebb élményt ad.
Tipp: Kerüld a közvetlenül a Calle 12 környékén lévő szállásokat, ha fontos a nyugalom – ott találhatók a legnagyobb klubok és bárok, éjjelente zajos lehet.
A város tele van kiváló éttermekkel, és ha igazán jót akarsz enni, a városközpontban megtalálod. Elmehetsz reggelizni egy kávézóba, ebédelhetsz egy mexikói kisvendéglőben, vacsorázhatsz egy tengerparti grillteraszon – mindezt a saját ritmusodban.
Tipp: Az „El Fogón” nevű autentikus mexikói étterem nagy kedvenc a visszajárók körében, érdemes kipróbálni. A legjobb utcai tacosokat, quesadillákat pedig a Calle 2 és Avenida 15 kereszteződésénél lévő kis parkban találod – persze csak ha nyitott vagy az ilyesmire, és figyelsz a higiéniára.
Hátrányok:
Az önálló szállás kicsit több tervezést igényel. Gondolnod kell arra, hol egyél, hogyan jutsz le a partra, mit csinálsz este. Ha nem figyelsz a költéseidre, akár többe is kerülhet, mint egy all inclusive csomag – főleg, ha étteremből étterembe jársz.
A szoba nem biztos, hogy tengerre néz, vagy lehet, hogy pár utcát kell gyalogolni a strandig. Apartman esetén te döntöd el, hogy főzöl-e, vásárolsz-e, rendelsz-e – de ez már a választás része.
Összegzés:
Ha maximális kényelemre és zárt pihenésre vágysz, válaszd az all inclusive resortot. Ha felfedeznéd Mexikót, ízeket kóstolnál és szeretnél kicsit közelebb kerülni a helyi élethez, egy jó helyen lévő hotel vagy apartman jobb választás lehet. Mindkettő működik – csak tudd, te mire vágysz igazán.
A mexikói utazásnál jellemző dilemma, hogy Cancún-i vagy Playa del Carmeni-i szállodát válasszunk. Az úti kritikus határozottan Playa del Carmen-re szavaz, de elismeri, hogy szólhatnak érvek Cancún mellett. Leegyszerűsítve azt lehet mondani, hogy MexikóbanCancún az amerikaiaknak való, Playa del Carmen pedig az európaiaknak és a dél-amerikaiaknak.
Cancúnban óriási többségben vannak az észak-amerikai nyaralók, és hosszú évek óta a szolgáltatások és a szórakoztatás jellege is az amerikaiak ízlésvilágához igazodott. Ha valami kifejezetten szeret amerikaiak tömegével nyaralni, szórakozni és szereti az amerikai ízlésvilágot, annak érdemes Cancún-i hotelt választania. Ha valaki éjjel-nappali nyüzsgésre, tömegre, pörgésre, luxusra vágyik, akkor az Cancún-ra szavazzon. Az L alakú, két híddal összekötött szigeten szállodák tömkelege van, melyeken belül kerek a világ, minden igényt kielégítő komplexumok. A partiak saját stranddal rendelkeznek. A nagy, all inclusive-os Cancún-i hotelek rengeteg szolgáltatást kínálnak. Teljesen személytelen, nagyüzemi jellegű nyaraltatás zajlik, igaz magas minőségi tényezőkkel párosulva. Az amerikaiak elvárásainak megfelelően jó nagyok a szobák és hatalmasak az ágyak.
Playa del Carmen sokkal hangulatosabb és emberibb, mint Cancún, ráadásul itt nincsenek szállodánként kisajátítva a partszakasz. Van egy belváros sétálóutcával, amelyet nagyon szeretnek az európaiak. Itt nincsenek az amerikaiak nagy többségben, kellemesen vegyes nemzetiség szerint a nyaraló népség. Mivel a hely fejlődik folyamatosan, sok európai expat is ide költözött. Az árak kellemesek, az idő jó, könnyű hosszabb távra elfogadható lakást bérelni.
Szóba jöhet a mexikói utazáshoz Tulum is, ez egyszerűbb, mint a fentebb említett két népszerűbb üdülőhely. Maga a település – eltekintve a maja romvárostól - semmi extrát nem kínál és cseppet jellegtelen is, ám kilométer hosszú gyönyörű, csendes strandja van, alap turisztikai szolgáltatásokkal és parti bungaló bérlési lehetőséggel.
Elsősorban nászutasokat szokta érdekelni Holbox szigete, mert ott mód van a romantikus elvonulásra. Bármennyire is gyönyörű ez a mexikói sziget, a mozgalmasságra vágyók számára komplikált lehet a gyakori utazgatás a szárazföldre (ráadásul e transzferek roppant költségesek is).
Mérida nyaralóhelyként nem kerül szóba, de vannak, akik szívesen eltöltenek pár napot, mert egy igazi, nem turistásan mesterséges mexikói várost is meg akarnak ismerni. Hangulatos város, sok szálláshely van, mindenféle kategóriában, és tartalmas a programkínálat.
Tulum és Playa del Carmen között félúton található a Hidden Beach Resort, egy felettébb szabadelvű hotel. A medencék tájékán, sőt az étteremben is lehet mászkálni meztelenül, de tiltják a feltűnősködő szexuális magatartást.
Az éttermekben az árak valamivel magasabbak voltak, mint amire előzetesen számítottunk – főleg, ha az estét egy koktéllal indítottuk és egy sörrel zártuk. Két főre általában 15–24 ezer forintnyi összeget fizettünk egy vacsoráért, ami még elfogadható, de érdemes mindig pontosítani a számlát. Néhány helyen előfordult, hogy próbálkoztak apró trükkökkel, és ha nem figyelsz, könnyen rád tesznek pár plusztételt.Érdemes megemlíteni egy furcsa próbálkozást is: a kijelentkezéskor a recepción kb. 20 dolláros különbözetet akartak ránk terhelni „árfolyamváltozás” címén. Határozott fellépéssel végül lemondtak róla, de nem mindenki reagál ilyen helyzetekben azonnal – jó tudni, hogy ez előfordulhat, és nem kell feltétlenül elfogadni.
Az egyik jellemző helyi trükk, hogy a peso és a dollár árakat is „$” jellel írják ki, különösen az éttermekben és ajándékboltokban. Ez elsőre megtévesztő lehet, ha nem kérdezel rá, melyik pénznemről van szó. Érdemes előre tisztázni, hogy az adott ár peso-ban vagy amerikai dollárban értendő.
Mindezek mellett azt tapasztaltuk, hogy a mexikóiak nagyon barátságosak és segítőkészek, különösen a turisták által gyakran látogatott övezetekben. A közbiztonság kifejezetten jónak tűnt, nem voltak kellemetlen élményeink, még este sem. A szállodák környékét általában jól felügyelik, és a vendégekre tényleg figyelnek.
Magyar állampolgár a kiindulási országtól függetlenül, turizmus, tranzitállás, valamint üzleti tárgyalás céljából történő utazás esetén 180 napig vízum nélkül léphet be, és tartózkodhat Mexikóban. A belépéskor a migrációs hatóságok formanyomtatványt töltetnek ki a beutazóval. Fontos, hogy az útlevélnek a beutazás tervezett időpontjától még legalább 6 hónapig érvényesnek kell lennie.
Ami kell a Mexikóba történő beutazáshoz:
Mexikóba érkezéskor – főként ha hosszabb időre tervezel maradni – nagyon fontos odafigyelni, hogy a határellenőrzésnél hány napot írnak be a tartózkodásra. Sok esetben a reptéri tisztviselők alapértelmezetten csak 30 napot adnak, még akkor is, ha a magyar állampolgárok hivatalosan 90 napig tartózkodhatnak turistaként az országban vízum nélkül.
Ha valaki 30 napnál tovább marad, és a pecsétben csak 30 nap szerepel, akkor távozáskor előfordulhat, hogy a mexikói hatóságok bírságot próbálnak kiszabni arra hivatkozva, hogy túllépte az engedélyezett időt. Ilyenkor fontos tudni:
➡️ Ez nem szabályos eljárás.
➡️ Ne fizess azonnal semmit!
➡️ Udvariasan, de határozottan jelezd, hogy magyar állampolgárként 90 napra vagy jogosult, és kérd, hogy ennek megfelelően javítsák vagy jegyezzék be a kilépéskor.
Tipp:
Érkezéskor ellenőrizd az útlevélbe pecsételt tartózkodási időt (vagy a digitális rendszerben megadott napok számát), és ha csak 30 nap szerepel, azonnal kérd, hogy javítsák 90 napra, amennyiben hosszabb tartózkodást tervezel. A legtöbbször ezt szó nélkül megteszik – csak szólni kell érte.
Utazás előtt több fórumon is olvastuk, hogy elvileg tilos bármilyen élelmiszert bevinni Mexikóba, még csokit vagy kekszet sem. Ehhez képest barátaink bőröndjét érkezéskor alaposan átvizsgálták, de sem a becsomagolt nassolnivalókat, sem más rágcsálnivalót nem vették el tőlük. Felmerült az is, hogy rovarirtó szert nem lehet behozni – ez részben igaz, nagykereskedelmi mennyiségben valóban tilos, de a gyakorlat más. Mi például gond nélkül vittünk magunkkal egy flakon Raid-et, és a vámosokat egyáltalán nem érdekelte. Sőt, Mexikóban bármelyik szupermarketben többféle Raid is kapható – köztük olyan is, ami skorpió ellen hatásos.
A repülőgépen kiosztott vámnyilatkozatban valóban szerepel, hogy az élelmiszer bevitelt be kell jelölni – de a lezárt, iparilag csomagolt termékek (pl. energiaszelet, keksz) általában nem problémásak.
Ha valami kétséges, inkább őszintén jelöld be, és ha kérdeznek, mutasd meg – legtöbbször csak átnézik, de nem kobozzák el.
A szúnyogok és egyéb rovarok miatt praktikus saját rovarirtót vinni – főleg ha érzékeny a bőröd, mert a helyi szerek erősek lehetnek.
A mexikói hatóságok alapvetően udvariasak, és ha szabálytalanság van, legtöbbször előbb figyelmeztetnek, nem büntetnek.
Mindig ellenőrizd a csomagod átvizsgálása után, hogy semmi nem maradt kinyitva vagy rendezetlenül – főleg ha nem voltál jelen a táska felnyitásánál (ez ritka, de előfordul).
1. Leszállás után – hosszabb gyaloglás
A gépből kiszállva gyakran hosszú folyosón kell végigmenni, mielőtt az útlevél-ellenőrzéshez érsz. Előfordul, hogy a leszállástól számítva akár 25–40 perc is eltelik, mire ténylegesen sorra kerülsz a határellenőrzésnél.2. Útlevél-ellenőrzés
Fontos, hogy legalább 6 hónapig érvényes útlevéllel rendelkezz, és érkezéskor még nem kell vízum magyar állampolgároknak turizmus céljából (180 napnál rövidebb tartózkodásra).
A határőr néha kérdez (pl. mennyi időre jöttél, hol szállsz meg), de sokszor csak bepecsételik az engedélyt. Udvarias, rövid válasz elég.3. Vámnyilatkozat (Declaración de Aduana)
A repülőn osztanak ki egy nyilatkozatot, amin meg kell jelölni, hozol-e élelmiszert, vegyszert, készpénzt, elektronikai cikket stb.
Ha nem vagy biztos valamiben, inkább jelöld be, és magyarázd el érkezéskor. Az iparilag csomagolt élelmiszerek általában nem jelentenek gondot, a rovarirtók kis mennyiségben elnézettek.
Tipp: Mindig legyen nálad egy toll, hogy kényelmesen kitölthesd a papírokat.4. Poggyász-ellenőrzés
Miután felveszed a bőröndödet, az utasokat gyakran szúrópróbaszerűen kiválasztják ellenőrzésre. Ez történhet kézzel, vagy röntgen-géppel.
Átvizsgálás esetén a poggyászt kérik kinyitni, de a személyzet általában udvarias, és ha nincs nálad tilos tétel, nincs probléma.
Megjegyzés: Ha zöld színű lámpánál haladsz át (nincs bejelentenivalód), akkor legtöbbször nem is állítanak meg.5. Extra ellenőrzés vagy késés esetén
Ha a csomagodat külön nyitják ki (pl. nem voltál jelen a leszállás után), ellenőrizd, hogy minden megvan-e, főleg elektronikai eszközök és gyógyszerek. Panaszt tenni nehézkes, de a csomagnyitást fotóval dokumentálják a vámosok.6. Belépés után – mobilnet és közlekedés
A reptérre érve lehetőség van helyi SIM-kártya vásárlására, vagy használhatod az ingyenes reptéri wifit.
A hivatalos taxi-pultok fix árakon dolgoznak (pl. Cancún reptér–Playa del Carmen kb. 70–80 USD), de jobb árakat találsz Grab vagy Uber alkalmazással, ha elérhető.
🧳 Mit szabad bevinni Mexikóba (2025)
✅ Engedélyezett tételek (normál mennyiségben):Iparilag csomagolt élelmiszer: pl. keksz, müzliszelet, csoki, instant leves, energiaszelet – ezek általában gond nélkül bevihetők, főleg ha bontatlanok.
Gyógyszerek saját használatra: ésszerű mennyiségben (pl. lázcsillapító, utazási gyógyszer, allergiagyógyszer). Ha erősebb vagy vényköteles gyógyszert hozol, legyen nálad az eredeti doboz és a recept/igazolás.
Rovarirtó szer kis kiszerelésben: pl. egy flakon Raid spray vagy szúnyogriasztó – elfogadott, ha nem ipari mennyiség.
Személyes elektronika: laptop, tablet, telefon, powerbank – maximum egy-egy darab személyenként.
Ruhanemű és higiéniai cikkek személyes használatra.
❌ Tiltott vagy korlátozott tételek:
Friss élelmiszer: hús, tejtermék, gyümölcs, zöldség – szigorúan tilos bevinni, akár kis mennyiségben is.
Nyers vagy házi készítésű étel: pl. házi szendvics, sütemény – szintén tiltott.
Növények, magvak, virágok: csak külön engedéllyel hozhatók be, általában nem engedélyezett turistaként.
Nagyobb mennyiségű gyógyszer, rovarirtó vagy vegyszer: kereskedelmi tételnek minősülhet, problémás lehet.
Drón: hivatalosan regisztrációhoz kötött, és több reptéren már a behozatalát is kérdezik – jobb előre tájékozódni.
Alkohol: legfeljebb 3 liter alkohol személyenként engedélyezett, 18 év felett.
Készpénz: 10 000 USD felett kötelező bejelenteni a vámnyilatkozaton.
🎒 Kézipoggyászban különösen figyelj ezekre:
Folyadék: max. 100 ml/darab, összesen max. 1 liter – az európai repülőtéri szabályok itt is érvényesek.
Éles tárgy: olló, kés, körömcsipesz – csak tompa vagy kis méretű kerülhet fel a gépre.
Powerbank: csak kézipoggyászban szállítható, és ne legyen túl nagy teljesítményű (általában max. 27 000 mAh).
💡 További tanácsok:
Amit beírsz a vámpapírra, nem baj, ha óvatos vagy – a legtöbb dolgot csak röviden ellenőrzik, nem okoznak gondot, ha nincs szándékos visszaélés.
A repülőút előtti napokban érdemes megnézni a mexikói vámhivatal oldalát, mert az aktuális szabályok változhatnak (ha szeretnéd, segítek ebben is).
A túlságosan "gyanús" csomagolás (pl. alufóliába tekert étel vagy házi készítésű sütemény) szinte biztos, hogy kivált valamilyen kontrollt.
Bőröndre érdemes kártyát tenni a neveddel és telefonszámoddal, a mexikói reptereken ez sokszor megkönnyíti a gyorsabb visszaszolgáltatást, ha külön kezelik.
🎒 Mit érdemes csomagolni egy Yucatán-i utazáshoz (1–2 hétre)
👕 Ruházat:Könnyű pamut pólók, vászonnadrág, rövidnadrág – szellősek, jól bírják a párás meleget
Fürdőruha (legalább 2 db) – ne kelljen várni a száradásra
Napvédő ruha (UV-póló, könnyű hosszú ujjú felső) – napozáskor, hajózáskor hasznos
Strandszandál vagy vízicipő – éles koralloknál, sziklás partoknál jól jön
Zárt, kényelmes cipő – ha piramisokat, romokat, dzsungelösvényeket járnál be (pl. Chichén Itzá, Cobá)
Vékony esőkabát vagy összehajtható esernyő – a trópusi záporok hirtelen jönnek
🧴 Egészség és higiénia:
Naptej (50 SPF ajánlott) – erős UV-sugárzás jellemző
Szúnyogriasztó spray vagy stift (DEET- vagy citronella-tartalmú)
Rovarcsípés utáni nyugtató gél vagy krém
Dramamine / utazási betegség elleni tabletta – hajókirándulásokhoz vagy hullámzásnál
Alap gyógyszerek: lázcsillapító, görcsoldó, emésztésjavító, antihisztamin, sebtapasz
Papír zsebkendő, kézfertőtlenítő, nedves törlő – útközben sokszor jól jön
📄 Fontos iratok és praktikus kiegészítők:
Útlevél (6 hónapnál tovább érvényes)
Utasbiztosítás igazolása nyomtatva vagy letöltve
Nyomtatott szállás- és járatfoglalások – a határnál néha kérhetik
Bankkártya + kis címletű USD (1-esek, 5-ösök borravalóra)
Kis hátizsák vagy vízálló strandtáska
Napszemüveg, kalap vagy kendő
Utazási adapter (Mexikóban amerikai típusú aljzat van – 110V)
Powerbank kézipoggyászba
🍫 Étel és ital – amit szabad:
Zárt csomagolású rágcsálnivaló, energiaszelet, keksz – repülésre, buszútra
Vízszűrős kulacs – ha aggódsz a csapvíz miatt (a palackozott víz a biztos választás)
Ne vigyél gyümölcsöt, szendvicset, húsos vagy házi ételt – elkobozzák
📸 Hasznos technikai eszközök:
Telefon, töltő, adapter, fülhallgató
Fényképező vagy akciókamera (pl. snorkelezéshez)
SIM-kártyához nyitótű (ha helyi kártyát vennél)
Tablet vagy Kindle hosszabb utazásokhoz
💡 Tipp:
A repülőtérre való megérkezéskor mindig legyen kéznél toll a vámnyilatkozat kitöltéséhez. A határon nem szoktak problémázni, ha valaki hoz saját Raid-et vagy ipari csomagolt rágcsát, de nyílt, nyers, házi készítésű ételek problémásak lehetnek.
Jön!
* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon
© Utikritika.hu. 2012.
Amerikai Egyesült Államok | Amszterdam | Argentína | Ausztrália | Ausztria | Bahama-szigetek | Balatonszéplak-felső | Bali | Barcelona | Berlin | Ciprus | Dominikai Köztársaság | Dubai | Egyiptom | Franciaország | Görögország | Hajóutak | Horvátország | Hongkong | India | Isztambul | Kanada | Kanári-szigetek | Kuba | Kvarner-öböl | London | Madrid | Malajzia | Maldív-szigetek | Mallorca | Mauritius | Málta | Mexikó | Nagy-Britannia | Németország | New York | Olaszország | Párizs | Portugália | Róma | Seychelle-szigetek | Sharm el-Sheik | Skócia | Spanyolország | Sri Lanka | Szingapúr | Thaiföld | Törökország | Toszkána | Tunézia | Vietnam | Zöld-foki Köztársaság
Még nem érkezett hozzászólás.