Grenada fővárosának, St. George's-nak a kikötőjében gyakran horgonyoznak le óceánjárók. St. George's a Karib-térség egyik legnépszerűbb kikötője a tengerjáró hajók számára, mivel a kikötője természetesen védett és mély vizű, ideális nagy hajók számára. A városban található Melville Street Cruise Terminal és a Carenage nevű belső kikötő a két fő helyszín, ahol a hajók dokkolnak. - T. M. fotója
Független karibi állam, hivatalos nyelve az angol. A sziget fővárosa St. George's.
,, Nagyon aranyos karibi sziget. Ezen a szigeten minden valahogy kompakt, miniatűr és nagyon kellemes a szemnek. Kis házak, kis csónakok, apró templomok, alacsony dombok, St. Georges narancssárga tetői. Nagyon szépek a panorámák a sziget különböző magaslati kilátóiból.
A házak csaknem egyformán néznek ki a sziget dombjain. Este a kivilágított házak a zöld környezetben csillogó füzéreknek tűnnek. Az alászálló szürkületben és a tenger abszolút nyugalmával ez a kép egyenesen megbabonázó. (aji, 2021)
Grenada igazi egzotikus gyöngyszem. Dús esőerdővel borított hegyek és fehér homokos partok vannak, lehet nyugodtan túrázni, a helyi túravezető szerint nincs veszélyes pók, egyéb állat az erdőkben. A helyiek nagyon kedvesek.
Grand Anse Beach-re érdemes rakeresni, a valóságban is olyan szép, mint a Google-ben😊🏖️ A sokszínű növényzetre, fűszer termesztésre tekintettel a sziget jelmondata "Isle of spice, everything is nice." Ez jól leírja a hangulatát 😊
Mi száraz évszakban voltunk, de az esős évszakról is azt mondta egy helyi taxisofőr, hogy inkább éjszaka szokott esni az eső. Hurrikánok elvileg nem annyira jellemzők Grenadán, de ezt a szezont azért talán érdemes kerülni😊
Valószínűleg egy nagyon kedvetlen idegenvezetőt sikerült kifognunk. Előzetesen meg lett kérdezve, hogy a kinézett látnivalók beleférnek-e az időbe. Persze jó sales-es lévén biztatott, hogy persze. Amikor ott voltunk, látszott a felkészületlensége. Az egyeztetett célok nem voltak meg neki. A kocsiban mondta, hogy elég nagy távolságok. Az előző napi talpraesett, sokat informáló sofőr után ez pont az ellenkezője volt. Nagyjából kaptunk egy botanikai tárlatvezetést. Mesélt az út menti növényekről, miből mit csinálnak. De emellett olyan lassan ment, hogy biciklivel gyorsabban mentem volna. Így épp csak vajmi kóstolót kaptunk a szigetből. A sziget maga szép, csak a túravezetőnk épp nem volt elemében. Jah, a neve: Ace Ventura taxi&tours. (2022)
Az emberek itt általában tiszták, ápoltak és rendezettek – ez igazán szembetűnő, különösen, ha Dominikához hasonlítjuk. Úgy tűnik, Grenadán valamivel jobban mennek a dolgok, és ez sok mindenben visszaköszön.
xxx
Ellátogattunk Grenada egyik legismertebb látványosságához, a világ első víz alatti szoborparkjához. Egy kortárs művész kezdte el telepíteni ezeket a szobrokat a tenger aljára, abban a reményben, hogy idővel benépesítik őket a korallok. Már rengeteg fotót láttam erről a helyről, különösen a leghíresebb szoborcsoportot, amely egymásnak háttal álló, kézen fogva álló gyerekeket ábrázol egy körben. Ezek a képek borzongatóan másvilági hangulatot árasztanak, így egyértelmű volt, hogy nem hagyhatjuk ki.
Stoppal jutottunk el a Dragon Bay-hez, ahonnan a szobrok megközelíthetőek. Érdekes módon nincs közvetlen gyalogos ösvény vagy kiépített infrastruktúra az öbölhöz, ahol a szobrok találhatóak. A leggyorsabban egy szomszédos öbölből, egy földnyelvet megkerülve lehet elérni. De mi legyen a cuccainkkal? A parton hagyhatjuk, vagy kérhetünk segítséget egy helyi kenus kísérőtől, aki vigyáz rájuk. Nekünk egyik megoldás sem volt igazán vonzó, így a helyi bárban dolgozó férfit kértük meg, hogy őrizze a holminkat.
Mivel nem volt nálunk víz alatti fényképezőgép vagy GoPro, sajnos nem tudok képekkel szolgálni erről a másfél-két órás kalandról, de bátran ajánlom mindenkinek, hogy nézzen utána az interneten – remek profi fotókat lehet találni a helyről!
A szobrokat nem mindig könnyű megtalálni. Különböző mélységekben, 2-11 méteren helyezkednek el egy nagy területen. Például a híres "VW szobrot" sajnos nem sikerült meglelnünk. Az igazi izgalmat viszont éppen ez adta: keresgélni és várni, hogy mikor bukkanunk rá egy újabb szoborra. Különösen tetszett egy figura, amely 10 méter mélyen ül egy asztalnál és gépel. Ennél a szobornál sikerült megdöntenem a legmélyebb szabad merülési rekordomat, de nem ez volt a legjobb része. Valaki ugyanis korábban egy napszemüveget rakott a szoborra, amit csak akkor lehet észrevenni, ha egészen közel mész hozzá. Második merülésre felhoztam a szemüveget, hogy megmutassam nejemnek, majd visszahelyeztem az eredeti helyére. Egy apró, de annál emlékezetesebb részlet egy fantasztikus napból.
Közvetlen járatok a közelben: Először is, érdemes lehet egy közvetlen járatot keresni a legközelebbi nagy nemzetközi repülőtérre. A leggyakoribb opciók Budapestről repülővel például Bécsbe, Frankfurtba vagy Londonba utazni.
Átszállás az Egyesült Államokban: Az egyik lehetőség az, hogy a Bécsben, Frankfurtban vagy Londonban történő érkezés után átszálljunk az Egyesült Államok egyik nagyobb repülőterére, például Miami (MIA), New York (JFK) vagy Atlanta (ATL). Az Egyesült Államokban számos légitársaság, például a Delta Air Lines és az American Airlines kínál járatokat Grenadára.
Átszállás Európában: Egy másik lehetőség, hogy Európában egy nagyobb csomóponti városban, például Londonban (LHR), Párizsban (CDG) vagy Amsterdamon (AMS) keresünk további átszállási lehetőségeket. Ezen városokból általában közvetlen járatok érhetők el Grenadára, például a British Airways vagy a KLM járatai.
Közvetlen járatok Grenadára: Grenadára közvetlen járatok leginkább az Egyesült Államokból és néhány európai városból indulnak. Például a British Airways és az Air France néha közvetlen járatokat üzemeltetnek Grenadára Londonból és Párizsból.
Helyi és charter járatok: Érdemes megvizsgálni a helyi és charter járatokat is, mivel ezek gyakran kínálnak közvetlen kapcsolatok az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság nagyobb repülőtereiről Grenadára.
Grenada szigetén a szálláslehetőségek főként Grand Anse környékén, a repülőtér közelében találhatók. A szobák drágák, de a hosszú távú repülő + szállás csomagok csak kicsivel drágábbak. A fővárosban, St. George'sben nagyon kevés szálláslehetőség van.
Carriacou szigetén középkategóriás szállások találhatók, főként Hillsboroughban, és néhány a délnyugati Tyrell Bayben.
Grenada szigetén a trópusi fertőzések többsége kellő körültekintéssel, gyógyszerekkel vagy védőoltással megelőzhetők. Érdemes szakemberek segítségét kérni az utazás tervezése során. A különböző utazási betegségekről és az oltásokról érdeklődhetnek a háziorvosuknál, ahol meg is kaphatják a legkülönbözőbb oltásokat (hepatitis, meningitis, tífusz stb.). Utasbiztosítás: az általános utasbiztosításon túl ajánlatos kiegészítő biztosításokat kötni pl. beteg hazaszállítására.
Grenadán bal oldali a közlekedés. A helyiek viszonylag nyugodtan, türelmesen vezetnek. Ha autót bérelünk, akkor ügyelni kell arra, hogy az út szélén található csatornanyílások nincsenek lefedve, ez akár jelentős kárt is okozhat a kocsiban. Az utak sok helyen meredekek, gyakoriak az éles kanyarok és sok helyen gödrösek ezért tanácsos lassabban, körültekintően közlekedni. A gyalogos átkelőn, a jelzőlámpáknál és körforgalomban való közlekedés során különös figyelem ajánlott, még abban az esetben is, ha úgy gondoljuk, hogy nekünk van elsőbbségünk. Grenada területén minibusz szolgáltatás is működik, amellyel viszonylag alacsony áron és gyorsan eljuthatunk a sziget különböző területeire.
A hal és csirke az alapvető ételek, amelyeket jól fűszereznek szigeteki fűszerekkel. A Grand Anse szállodái kínálják a legjobb étkezési lehetőségeket, és általában nem helyieket szolgálnak ki. St. George's az üzletemberek számára gyors ebéd lehetőségeket kínál, és korán zárnak.
Meglehetősen furcsa élmény a magyarnak a sziget északkeleti részén az Aggie's nevű étteremben bécsi szeletet enni az osztrák tulaj jóvoltából. Ha szentségtörésnek érzed Grenadán víner sniclit enni, akkor ott van a sok halétel. Rengeteg a szigeten és főleg St. Georges-ben a kocsma, vagy ahogy ők nevezik a rum bár.
Élelmiszerek és fűszerek: Vásárlás előtt ellenőrizze hazája vámelőírásait – sok import tilos. A fűszerek a fő vonzerőt jelentik, és általában importálhatók, ha teljesen zártak. Főleg szerecsendiót és vaníliát kínálnak, de megtalálhatók még a mák, fahéj, gyömbér, szegfűszeg és kurkuma is. A csokoládé magas minőségű, ha sikerül hűvösen tartania a hazatérésig. A rum esetében figyeljen a alkoholtartalomra – egy „exporterős” termék akár két üvegnek számíthat a személyes keretében.
St. George's és Grand Anse szupermarketjei olcsóbbak lehetnek, mint a turista csapdaként szolgáló bevásárlóközpont "vámmentes" ajánlatai a hajóterminál közelében.
Grenadán a hivatalos fizetőeszköz a kelet-karibi dollár (XCD).
Mivel ez egy kis sziget, mindenki mindenkit ismer, a bűnözés konspirációs lehetőségei nagyon behatároltak, így aztán a turistát legfeljebb az érintheti kellemetlenül, hogy valamilyen árut, terméket rá akarnak sózni, avagy megpróbálnak tőle valamit lejmolni. A szigeten nincs semmi veszélye annak, hogy a turistát kirabolják. Ez nem Jamaica vagy a Dominikai Köztársaság. Na, azért éjszaka nem kell magányosan sétáli a strandon.
Grenada alacsony bűnözési rátája és a komolyabb fegyveres konfliktusok hiánya is lehetővé tette, hogy a rendőrök a mindennapi járőrözést és közösségi rendfenntartást alapvetően fegyvertelenül végezzék. - T. M. fotója fotója
St. George's, Grenada fővárosa, egy igazi karibi gyöngyszem, ahol a történelem és a modern élet találkozik egy festői környezetben. Az ország fővárosa egy viszonylag kicsi, de varázslatos város, amely mindössze körülbelül 24 négyzetkilométer területű. A városközpont és a közeli strandok könnyen bejárhatók, és a távolságok rövidek, így egy nap alatt könnyedén felfedezheted a legfontosabb látnivalókat.
A legjobb strandok közül Grand Anse Beach nemcsak a legnépszerűbb, hanem egy igazi paradicsom is, ahol a finom fehér homok és a kristálytiszta víz valódi relaxációt nyújt. A strandtól csak egy rövid sétára található a város központja, ahol a helyi piacokon friss gyümölcsöket és ízletes karibi ételeket vásárolhatsz. A hangulat itt valóban magával ragadó: a színes piacok, a barátságos helyiek és a helyi zenészek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy egyedi karibi élményt nyújtsanak.
A város fő látványosságai közé tartozik a történelmi Fort George, ahonnan lenyűgöző panoráma nyílik a kikötőre és az óceánra. A Nemzeti Múzeum és a Székesegyház is érdemes látogatásra, hogy jobban megismerjük a helyi kultúrát és történelmet. Az éjszakai élet St. George'sben is pezsgő: a helyi bárok és éttermek színes választéka garantálja, hogy minden este új élményekkel gazdagodsz.
A város hangulata rendkívül barátságos, és a helyiek mindig szívesen mesélnek a sziget történelméről és hagyományairól. A kis utcákon való sétálás során felfedezheted a helyi kézműves boltokat és a hangulatos kávézókat, ahol a friss kávé mellett egy kis szünetet tarthatsz. St. George's varázsa abban rejlik, hogy egyszerre nyújt egy autentikus karibi élményt és egy kulturálisan gazdag látogatást, amely egy életre szóló emlékkel ajándékoz meg. (2023)
b.e. fotója
r. r. fotói
t.m. fotója
Klasszak a sziget északnyugati részén lévő strandok, főleg a Levera Bay. Az északi partokon szuper, de névtelen strandokon lehet akár magányosan, mármint párban pihenni.
A Grand Anse Beach Grenada egyik legismertebb és legkedveltebb strandja, amely a sziget délnyugati partján helyezkedik el. A strand hosszú, fehér homokos partszakasszal rendelkezik, amelyet a türkizkék tenger vize ölel körül. A nyugodt vizek ideálisak úszásra, búvárkodásra és vízi sportokra, mint például a szörfözés. A part mentén pálmákkal szegélyezett sétány található, ahol számos étterem és bár várja a látogatókat, kínálva frissítő italokat és helyi ételeket.
A Grand Anse Beach rengeteg szálláslehetőséggel rendelkezik, a luxus üdülőhelyektől kezdve a kényelmes apartmanokig, így könnyen hozzáférhető a látogatók számára. A strand népszerűségét nemcsak a szép táj, hanem a kényelmes elhelyezkedés is növeli, mivel közvetlenül a főváros, St. George’s közelében fekszik. Az itt eltöltött idő alatt a látogatók élvezhetik a napozást, strandolást, vagy egyszerűen csak relaxálhatnak a homokban. A Grand Anse Beach az év minden szakában népszerű, különösen a turisták és a helyiek körében, akik keresik a tökéletes trópusi kikapcsolódást.
Grenadán a Kis-Antillák többi szigetéhez hasonlóan szubtrópusi klíma uralkodik, a dzsungeles erdőiben pedig, igazi trópusi klíma. Alapvetően egész évben csapadékos az idő, és viszonylag a csapadékosság egyenletesen el is oszlik az év keresztmetszetében. Azért a június és december közötti időszak a legcsapadékosabb. Na és ott van a hurrikán veszély. Grenadát gyakran sújtották pusztító hurrikánok. Legutóbb 2004-ben az Ivan nevű hurrikán hatalmas pusztításokkal járt. November és február között a legenyhébb a hőség, ilyenkor kellemes, 25 fok körüliek a nappalok. A legkevesebb eső január és március között esik.
Kolumbusz 1498-ban fedezte fel a szigetet, de földjére nem lépett, mert annyi más szigetre volt alkalma akkortájt rámutatnia. A Grenada nevet azonban nem ő adta, hanem később spanyol matrózok, akiket a sziget intenzív zöld színvilága a hazai andalúziai tájakra emlékeztette és így az ottani Granada alapján lett Granada. Később a franciák változtatták Granadáról La Grenade-ra. A korai gyarmatosítás idején a szigeten még éltek világos bőrű indiánok, vagyis két törzs. Ők sem voltak őshonosok, mert a dél-amerikai szárazföldről kerültek ide. Igazából a franciák próbálták igazán birtokba venni a szigetet, úgy a 17. század folyamán. Az indiánoknak ez rohadtul nem tetszett, de a túlerővel nem bírtak, így aztán kihaltak, illetve a franciák is siettették tevőlegesen az elpusztulásukat.
Aztán jöttek a 18. század végén a ,,kicsit rendesebb" gyarmatosítók, a britek. A szerencsétlen indiánok helyett Afrikából kellett rabszolgákat hozni, hogy gürizzenek a fehéreknek. 1834-ig élt Grenadán is a rabszolgaság intézménye. Grenada 1877-ben lett hivatalosan brit koronagyarmat és 1967-ben lett a brit Nemzetközösség tagja. 1967-ben lett független ország. Jóllehet a britek uralma hosszabb ideig tartott, mint a franciáké, nagyon erős kulturális, nyelvi nyomai vannak a francia jelenlétnek.
A független Grenada helyi politikai elitje gyorsan elmélyedt a korrupcióba. Azért megindult némi fejlődés is, főleg az oktatás és az egészségügy terén. Kuba és a Szovjetunió készséges ,,önzetlenséggel" próbálta felkarolni a szigetet. A politikai elit kis része még a kommunista eszmékkel is rokonszenvezgetett. Polgárháborús helyzet alakult ki ideológiai, de inkább hatalmi viszonylatban, oszt 1983-ban az USA tevőleges támogatásával Nyugat-barát karibi szigetek katonasággal elrendezték, hogy Grenada ne kerüljön kommunista érdekszférába. A nyolcvanas évek közepén már elindult újra a demokratikus kormányzás.
Az utóbbi 20 év történései alapján ez egy sikeres váltás volt, hiszen Grenada szegénysége dacára független, békés, demokratikus országgá vált. Békésen el vannak a maguk lomha karibi idilljében. A nép szerény szinten él, a politikai elit is jól el van, nem szerény szinten. 2004-ben viszont volt egy borzasztó természeti katasztrófa, az Ivan elnevezésű hurrikán, ami a lakosság 80 százalékát hajléktalanná tett, a házak (egyszerű viskók) 90 százaléka tönkre ment. Grenada tehát a (Brit) Nemzetközösség tagja, parlamentáris monarchia, ahol az államfő távolból az angol király.
Grenada szegény ország, de valahogy nem az a lehervasztó nyomor. A városokon kívül többnyire viskók, kalyibák vannak. Talán azért nem érzi a turista annyira komornak a szegénységet, mert a sok virág, a zöld rengeteg színárnyalata valahogy megszépíti, hangulatossá teszi a látványt. A kilátástalanság miatt rengetegen tántorognak ki Észak-Amerikába. Háromszor annyi grenadai él külföldön, mint otthon, a szigetükön! Grenada fűszerek termesztésében jól áll. Leghíresebb fűszere a szerecsendió (muskátdió).
Elképesztóen alacsonyak az ingatlanárak.
"Meglepő a turista számára, hogy a szigeten milyen kevés az őshonosnak feltételezhető ember. A lakosság 82 százaléka fekete-afrikai rabszolgák leszármazottja, 13 százalék mulatt, 3 százalék indiai, libanoni (kereskedők) és 2 százalék innen-onnan (pl. fehérek). Hiába az angol a hivatalos nyelv, a helyiek valami kreol keveréknyelven beszélnek, tán francia is van benne. A turistákkal egy leegyszerűsített (pidzsin) angolt beszélnek. Feltűnő, hogy a grenadai férfiak milyen nagy hányada lebzseléssel tölti az idejét, munkatevékenységet még csak nem is mímel. Sok férfi raszta frizurát és öltözetet hord. A munkanélküliség magas aránya magyarázza a lődörgést, azt azonban nehéz megfejteni, hogy miből telik nekik a gyakori kocsmázásra a rum bárokban.
A turista szempontjából nagyon kellemes és megnyugtató, hogy a józan és az elázott grenadai semmittevők barátságosak, nem bántják egyáltalán az idegeneket. Jókedvűek, szegénységük dacára nem kéregetnek, szóval jámborak. Szeretik öklüket összeilleszteni a turista öklével, de csak köszönés gyanánt. Megkérdezik hogy vagyunk, aztán békén hagynak minket. Nagyon ritkán azért lejmolnak és megpróbálják magukat meghívatni egy italra." (kepi,)
1. Törvény tiltja, hogy bárki (turistákra is érvényesen) fürdőruhában, fürdőgatyában járkáljon az utcán. Strandon és a beach bárok területén nincs probléma.
2. A meglepően prűd helyiek nem nézik jó szemmel ha egy turista pár nyilvános helyen, közterületeken erotikusan nyalja-falja egymást, hosszasan csókolózik.
3. Kábítószerrel kapcsolatos bármilyen tevékenység nagyon kockázatos.
4. Ne hordjunk semilyen katonai viselethez hasonló öltözéket, nehogy valami zsoldosnak nézzenek minket.
5. Utcán, strandon még az idegeneknek is illik köszönni, vagy minimum fejjel biccenteni, akár mint nálunk a falvakban.
6. Ha egy mozgóárus valamit el akar nekünk adni, akár egy kirándulást is, és nem érdekel minket, akkor udvariasan utasítsuk el, ne pökhendi módon. Azt sem javasoljuk, hogy azzal rázzuk le az árust, hogy ,,esetleg holnap". Nyiltan és udvariasan közöljük, hogy nem vagyunk vevők.
7. Egy-két dollár borravalót akkor is adjunk, ha a vendéglátóhelyen a szervízdíj benne van az árban. Nem árt ha magunknál van mindig néhány egy dolláros bankjegy.
8. A topless strandolás nincs betiltva, de nagyon rossz néven veszik a helyiek (na jó, eltekintve néhány kukkolóst).
.
Grenada, összehasonlítva Barbadossal és Trinidaddal, kifejezetten békés és nyugodt sziget maradt, amit a helyi turisztikai szakemberek is kiemelnek, hogy idecsábítsák a látogatókat. Ennek köszönhetően az amerikai turisták száma az utóbbi években jelentősen megnőtt.
Régen Grenada annyira biztonságos volt, hogy az emberek gyakran nem is zárták be a házaik ajtaját. Azonban a televízió és az erőszakos tartalmak terjedésével némi lopás is megjelent. Jelenleg a börtönben körülbelül 400 elítélt van, ami egy ilyen kicsi szigeten még mindig alacsony számnak tekinthető.
Egy szigettúra során megpillanthattuk azt az exkluzív szigetet is, amelyet napi 65 ezer dollárért lehet bérelni – ez a hely híres arról, hogy 2015-ben Justin Bieber itt ünnepelte a 21. születésnapját.
A helyiekkel beszélgetve gyakran hallottuk, hogy nem örültek a függetlenségnek, mert annak idején szabadon utazhattak Angliába dolgozni, ami ma már sokkal nehezebb. Ugyanakkor érdekes jelenség, hogy sok grenadai nyugdíjas korában visszatér a szigetre, mert itt érzi magát igazán otthon. A vendégházunk tulajdonosa is így tett: hosszú évek után, 65 évesen visszatért, miután gyermekei felnőttek, és a felesleges szobáit turistáknak adja ki.
Annak ellenére, hogy a lakosság egyharmada munkanélküli, a szigeten nincsenek éhező tömegek. Grenada természeti adottságai lehetővé teszik, hogy az emberek könnyen találjanak élelmet a természetben – gyümölcsfák, zöldségek mindenütt megtalálhatók. Még a legeldugottabb falvakban sem találkozunk nyomorral, csak barátságos, mosolygós emberekkel.
A sziget különböző részein utazva láttunk kisvárosokat és falvakat, amelyek még viselték a korábbi ciklonok pusztításának nyomait, de emellett sok modern villa is feltűnt. A függetlenség elnyerésekor sok külföldi hagyta el a szigetet, féltve vagyonát a politikai helyzettől, és gyakran fillérekért adták el ingatlanjaikat. A szemfüles helyiek, akik éltek ezzel a lehetőséggel, ma pompás házakban élnek.
A turizmus mellett egy amerikai orvosi egyetem is sokaknak biztosít munkát, és természetesen a mezőgazdaság is jelentős. A legfontosabb termények közé tartozik a kakaóbab és a szerecsendió, amelyek szinte mindenütt jelen vannak a szigeten. A túránk egyik legnagyobb élménye a kakaóültetvény meglátogatása volt, ahol végigkísérhettük a teljes feldolgozási folyamatot, és megkóstolhattuk az elkészült termékeket, amelyek valóban kiválóak voltak.
Földvári András fotója
r. r. fotói
Hajóroncs a Carriacou Island-en - bébé fotója
* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon
© Utikritika.hu. 2012.
Amerikai Egyesült Államok | Amszterdam | Argentína | Ausztrália | Ausztria | Bahama-szigetek | Balatonszéplak-felső | Bali | Barcelona | Berlin | Ciprus | Dominikai Köztársaság | Dubai | Egyiptom | Franciaország | Görögország | Hajóutak | Horvátország | Hongkong | India | Isztambul | Kanada | Kanári-szigetek | Kuba | Kvarner-öböl | London | Madrid | Malajzia | Maldív-szigetek | Mallorca | Mauritius | Málta | Mexikó | Nagy-Britannia | Németország | New York | Olaszország | Párizs | Portugália | Róma | Seychelle-szigetek | Sharm el-Sheik | Skócia | Spanyolország | Sri Lanka | Szingapúr | Thaiföld | Törökország | Toszkána | Tunézia | Vietnam | Zöld-foki Köztársaság
Farkas Tamás, 2018. 04. 04. 16:26
A leírás pontos és hasznos volt. Meg kerestük a Duquesne Beach-et, de az teljesen kihalt volt, csak egy halászcsalád éldegélt ott. Nagy hullámok, vad szépség, de civilizálatlan. A közelben viszon a sofőrünk mutatott egy másik partszakaszt ami mesebeli volt Levera Bay.
A part előtt kb. 20-30 méterrel egy sziklazátony fut végig, ezzel megvédi a strandot a nagy hullámoktól. Szép homokos, pálmafás környezet, bárokkal, napvédő nádtetős "gombákkal". Az út túloldalán a nagyobbacska épület oldalában édesvizű tusoló és átöltözési lehetőség is van.