.
Népszerű falfestmény a buszpályaudvar falán - V. Jancsi fotója
francia kiejtés: kánn
A közel 79 ezres lakosságú város, ami leginkább a filmfesztiválja miatt vált híressé. A fesztivál hagyományosan minden évben májusban kerül megrendezésre, általában május közepén vagy végén.
Paris Hilton egyszer - állítólag - megkérdezte, hogy: Idén hol rendezik a Cannes-i fesztivált?
Cannes egy gyönyörű üdülőváros Franciaország déli partján, amely számos vonzerővel rendelkezik a fesztivál szezonon kívül is. Az utazók élvezhetik a tengerparti sétányokat, a tengerparti éttermeket, a művészeti galériákat és a múzeumokat. A város központjában található a Notre-Dame de l'Espérance bazilika, amelynek 11. századi eredete van, és ahol számos történelmi és kulturális látnivaló található.
A városban található az egyik legnagyobb kaszinó, amely a pihenést és a szórakozást kínálja a látogatóknak. A bevásárlási lehetőségek is sokrétűek, és találhatóak itt a luxusmárkák, de vannak olcsóbb boltok is. Aki pedig szereti a sportot, annak ajánlott ellátogatni a Cannes-i golfpályákra, vagy akár a hegyekben túrázni.
Tetszett
1. Cannes strandjai finom homokosak, nem úgy mint a nizzaiak
2. A Rue Meynadier (sétáló utca) boltjainak bámulása
3. Tényleg feltünően sok a jól kinéző, ápolt, kisportolt ember
4. Hangulatosabb mint Monaco
5. A St. Honorat sziget nyugalmassága
6. A Le Suquet (kiejté: lö szüke), Cannes festői óvárosa (egykori halásznegyed)
7. A hangulatos kikötő a jachtokkal és a kis vendéglőkkel
8. A fotogén falfestmények
Nem tetszett
Sok ház giccses, nem kellően ízlésesre tervezett
A Croisette észbontóan drága kávézói, ahol egy cappuccino áráért máshol ebédelni lehet.
A filmfesztivál alatt tapasztalt káosz - lehetetlen volt még egy szendvicset is venni sorbanállás nélkül.
A magánstrandok arcátlan árai és a lekezelő személyzet a "nem elég VIP" vendégekkel.
A Carlton Hotel előtti paparazzik agresszív viselkedése, akik majdnem fellöktek egy "sztár" után rohanva.
Az augusztus közepi tömeg a vasútállomáson, amikor még a peronra se lehetett rendesen kimenni.
Cannes-ban tényleg olyan az élet, mintha egy végtelen fesztiválba csöppenne az ember. A Côte d’Azur ragyogó „sztárja”, ahol egész évben egymást érik a nagy presztízsű szakmai események és rangos rendezvények – közülük a legismertebb a világhírű Nemzetközi Filmfesztivál, amely mágnesként vonzza a filmes világot. Cannes-öböl két varázslatos szigete, a híres La Croisette sétány, a hangulatos terek és a Le Suquet óváros bájos, provence-i hangulata mindenkit elbűvöl, aki ide érkezik. Akár csak egy napra is jön az ember, biztos lehet benne, hogy Cannes vibráló légkörét nem fogja egyhamar elfelejteni.
Először a híres fesztiválpalotát kerestük fel, ahol a filmfesztivál forgataga zajlik. A vörös szőnyeg mellett muszáj volt pár képet készíteni – kihagyhatatlan élmény. A kikötő nyüzsgő részét átszelve felsétáltunk a dombra, ahol az óváros, a Le Suquet várja a látogatókat. Ezután már csak a vásárlóutcákon kóboroltunk, de viszonylag hamar befejeztük a nézelődést. Meglepett, hogy sok bolt zárva volt, és a város szokatlanul csendesnek tűnt, pedig hétvége volt. Cannes abszolút turistaparadicsomként él a fejemben, így kicsit furcsának hatott a nyugalom. A homokos tengerpart viszont Olivért egészen lenyűgözte – imád a homokban játszani, még ha forró is, és mindenhova beleférkőzik! Összességében nem rossz hely, de őszintén szólva egy kicsivel többet vártam. Nizza sokkal élénkebb és izgalmasabb volt számomra. Cannes-t így kipipáltam, de újra már nem vágyom vissza.
A cannes-i kikötő számomra sokkal lenyűgözőbb volt, mint a nizzai párja. Úgy tűnik, a város közbiztonsága egészen jónak mondható: a luxushajók és jachtok nyugodtan ringatóztak a vízen, hajóhídjaikat leengedve, mintha bárki egyszerűen felszállhatna a fedélzetre. Én azonban inkább a biztos utat választottam: a French Riviera Passommal kiváltottam az ingyenes hajójegyet a közeli Sainte-Marguerite szigetre, hogy megnézzem a híres Királyi Erődöt. Ez a hely különösen ismert arról, hogy itt raboskodott a titokzatos vasálarcos férfi.Cannes óvárosát semmiképp sem szabad kihagyni: szűk, macskaköves utcái különleges hangulatot árasztanak, és a legszebb kilátásokat is innen élvezhetjük. A Notre-Dame de l’Espérance templom mellől nyílik a legelbűvölőbb panoráma az egész öbölre – igazi jutalom a felfelé vezető séta végén.
TETSZETT:
Hajnali séta a Croisette-en, amikor csak a helyi futók és kutyasétáltatók voltak a pálmafák alatt.
A Forville piac illata és hangulata - különösen a provence-i fűszerek és virágok standjainak kavalkádja.
Egy spontán vacsorám a Le Suquet óvárosban, ahol a kis étterem tulajdonosa saját fogása receptjét is megosztotta.
Az első úszás a Plage du Midi kristálytiszta vizében, még a szezon előtt, amikor szinte üres volt a strand.
A szigetekre induló kishajó fedélzetén átélt naplemente, Saint-Honorat apátsága felé tartva.
A Nizza-i repülőtér 21 kilométerre van Cannes-tól
Cannes - Nizza: 34 kilométer (autóval 48 perc)
Cannes - Monaco: 56 kilométer (autóval 1 óra)
Cannes - Saint Tropez: 84 kilomézet (autóval 1 óra 30 perc)
A Cannes-i szállásválasztásnál az ár-érték arány optimalizálásához érdemes néhány kevésbé nyilvánvaló szempontot figyelembe venni. A filmfesztivál időszakában az árak jelentősen megnőnek, ezért az időzítés kulcsfontosságú - a fesztivál előtti és utáni hetekben lényegesen kedvezőbbek az árak, de még mindig élvezhető a város hangulata.
A földrajzi elhelyezkedésnél kerüld a La Croisette közvetlen közelségét, mivel itt a prémium felár jelentős. Ehelyett válassz szállást a belváros északabbi részein, például a Rue d'Antibes környékén vagy a vasútállomás közelében, ahonnan gyalog 10-15 perc alatt elérhető a tengerpart. A magasabban fekvő területek, mint a Californie negyed szintén jó alternatíva, mivel busszal könnyen megközelíthető a központ.
Kerüld az olyan szállásokat, amelyek kifejezetten filmfesztivál-csomagokat hirdetnek, mivel ezek jellemzően túlárazottak. Helyette válassz hagyományos városi szállodákat vagy apartmanokat. A családi panziókat és kis boutiquehoteleket is érdemes megfontolni, mivel ezek gyakran kedvezőbb árfekvésűek, mint a nemzetközi láncok.
A szoba típusánál a tengerre néző szobák jelentős felárral járnak anélkül, hogy ez érdemben befolyásolná a cannes-i élményt. A városi vagy udvari szobák sokkal jobb ár-érték arányt kínálnak. A műemlék épületekben található szállások gyakran drágábbak, pedig nem feltétlenül nyújtanak jobb szolgáltatást.
Érdemes olyan szállásokat keresni, amelyekben van konyhasarok vagy mini konyha, mivel a cannes-i éttermek általában drágák, és így jelentősen csökkenthető az étkezési költség. A helyi piacokról beszerzett alapanyagokból készített reggeli vagy könnyű vacsora sokat spórolhat.
A parkolás egy rejtett költség - sok szálloda külön díjat számít fel érte, ami napi 20-30 euró is lehet. Érdemes olyan helyet választani, ahol ingyenes vagy kedvezményes parkolási lehetőség van, vagy jól megközelíthető tömegközlekedéssel.
Cannes-ban lehetőség van a közterületeken való parkolásra, ahol általában 2-3 órára korlátozott a parkolási idő. Ezek azonban nagyon gyorsan megtelnek, és nehéz lehet találni szabad helyet. Azonban vannak parkolóházak a város különböző részein, ahol hosszabb ideig is parkolhatunk. A leghíresebb parkolóházak a Palais des Festivals, a Quai Saint-Pierre és a Suquet Forville parkolóházak, de ezek általában drágábbak is. Az olcsóbb parkolási lehetőségek közé tartozik a Saint Nicolas parkolóház, ahol lehetőség van egész napos parkolásra is, és a Le Vieux Port parkolóház, amely közel van a kikötőhöz. Érdemes előre tájékozódni az árakról, és figyelni a parkolóházak nyitvatartási idejére, mivel néhányuk éjszakára bezár.
Alapvetően autóval. esetleg vonattal és gyalog. Ja, és busszal:
A taxiórák 2,35 euróval indulnak és utána 800 méterenként 3 euró. Van Uber és olcsóbb mint a taxi.
Cannes-ban számos étterem és kávézó található, és a város híres a magas színvonalú gasztronómiájáról. Azonban nem minden étterem és kávézó kedvező árú. Ha olcsóbb lehetőségeket keresel, érdemes a város szélén, vagy kisebb utcákban keresgélni, ahol a turistaforgalom kisebb.
Továbbá érdemes azokat az étkezési helyeket keresni, amelyek az olcsóbb menük, például a napi menü vagy a fix árú menük mellett is kínálnak ételeket. A városi piacok is jó lehetőséget kínálnak az olcsóbb és helyi ételek kipróbálására.
Az étkezési lehetőségek közül ajánlott lehet például a Rue Meynadier, amely tele van élelmiszerboltokkal, pékségekkel és kávézókkal. Itt az olcsóbb, de ízletes ételek mellett a klasszikus francia péksüteményeket és desszerteket is meg lehet kóstolni. A Le Suquet negyedben is található számos étterem és bár, amelyek helyi specialitásokat és tengeri ételeket kínálnak, kedvező áron.
Cannes-ban számos vásárlási lehetőség áll a turisták rendelkezésére, azonban a város híres luxus áruházairól és butikjairól. Ha azonban olcsóbb vásárlási lehetőségeket keresünk, érdemes felkeresni a bevásárlóközpontokat és a helyi piacokat.
Az egyik legnépszerűbb bevásárlóközpont a Cannes-i Cannes Mandelieu Üzletközpont, ahol számos bolt és üzlet található, így ruhaboltok, ékszerboltok, élelmiszerboltok és még sok más. Az üzletközpont helyszínén található parkolókban lehet parkolni, bár a parkolási díjak változóak lehetnek.
A Marché Forville piacot is érdemes felkeresni, ahol helyi termékek és élelmiszerek széles választékát kínálják, beleértve az olajat, sajtokat, sonkákat és a helyi borokat. A piac a városközpontban található és könnyen megközelíthető gyalogosan vagy tömegközlekedéssel. Hétfőn zárva!
Végül, a Rue d'Antibes egy nagyon népszerű bevásárlóutcája Cannes-nak, ahol a turisták számos üzletet találnak, beleértve a ruhaboltokat, ékszerboltokat és egyéb kiskereskedőket. A Rue d'Antibes a városközpontban található és könnyen megközelíthető gyalogosan vagy tömegközlekedéssel. A parkolási lehetőségek a közeli parkolókban és az utcákon állnak rendelkezésre.
sz. j. fotói
Menő helyek: Baoli (Port Canto, Boulevard de la Croisette), Palais Club (Palais des Festivals, La Croisette),
Élet a parti kávézó teraszán a januári napsütésben (14 fok) - V. Jancsi fotója
Többnyire fizetősek a strandok. Belépődíj 30 euró körül! A város keleti és nyugati szélén vannak ingyenes közstrandok. A közstrandokon 10 euró egy napozóágy és egy napernyő (vécé van).
Plage de la Croisette
A homokos strand hossza körülbelül 2 km, és a városközponttól délre, a Cannes-i kikötőtől keletre található. A strand tágas és jól karbantartott, számos szolgáltatást kínál a látogatóknak, beleértve a napernyők és napozóágyak bérlését, zuhanyzókat, mosdókat és öltözőket.
A Croisette strandja ingyenesen látogatható, de az árak változóak lehetnek a strand melletti éttermekben, bárokban és a strandközeli szolgáltatásokban. A strand területén különböző sporttevékenységek is elérhetőek, mint például a vitorlázás, a vízisí, a jet-ski és a szörf.
A strandot körülvevő sétány egyedülálló kilátást nyújt a Földközi-tengerre, és számos bárral, étteremmel és üzlettel rendelkezik. A Croisette strand egyik legnagyobb vonzereje, hogy közel van Cannes városközpontjához, így könnyen elérhető a látogatók számára, és az éjszakai élet is élénk a strand környékén.
r.j. fotója
Plage de la Batterie
A Plage de la Batterie egy homokos strand Cannes-ban. A strand a városközponttól északra helyezkedik el, a La Croisette sétány és a Cannes-i kikötő között. A tengerpart homokja finom, a víz kristálytiszta, és a látvány szép, tekintve, hogy a strand közelében van a híres Cannes-i városi erőd, a Suquet erődje. A strandot általában jól karbantartják, és sok szolgáltatást kínálnak, beleértve a napozóágyakat és napernyőket, a zuhanyzókat és az öltözőket. A strand környékén számos étterem és kávézó található, valamint sportolási lehetőségek is vannak, például strandröplabda és vízi sportok.
Cannes óvárosa, vagy ahogy helyiek nevezik "Le Suquet", festői kisváros a város nyugati részén. A régi kikötőtől a hegyre vezető szűk utcák, kőlépcsők és kis boltok tucatjai jellemzik. A városrész tetején található a Notre-Dame de l'Espérance nevű kápolna, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a tengerre és a városra. Cannes óvárosa tele van történelemmel és szép épületekkel, és kiváló hely a sétálásra és az ételek és italok kóstolgatására is.
v.j. fotói
(bulvár dö lá kroázett)
A Cannes-i Filmfesztivál alapvető helyszíne, talán ma már erről a leghíresebb. MIndent, amit a cannes-i Filmfesztiválról és az Arany Pálmáról tudni szeretne, megtalál ezen a linken.
A Cannes-i kikötő, azaz a Vieux Port, híres luxusjachtokról és hajókról, amelyeket a turisták és a helyiek is gyakran csodálnak. A kikötő egyik legérdekesebb látnivalója az óriási szikra szobor, amely a hajózással kapcsolatos történeti emlékeket és a tengeri életet ünnepli. A kikötőben találhatóak továbbá kávézók, éttermek és üzletek is, így a látogatók számára ideális hely a sétálásra és a pihenésre.
V. Jancsi fotói
g. l. fotója
Le Suquet: A város legmagasabb pontja, ahol a középkori várrom található, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a városra és a tengerre.
Vieux Port: A régi kikötő, ahol hagyományos halászhajókat lehet látni, valamint számos étterem és kávézó található.
Musée de la Castre: Egy kastély, amelyben múzeum működik, ahol számos antik tárgy és művészeti alkotás látható.
Île Sainte-Marguerite: Az egyik sziget a Cannes-i szigetcsoportban, amelyen egy erőd és egy múzeum található. A szigetet hajóval lehet megközelíteni a Vieux Port-ról.
Palais des Festivals et des Congrès: Az épület, ahol a híres Cannes-i Filmfesztivál minden évben megrendezésre kerül.
Îles de Lérins: A Cannes-i szigetcsoport másik szigete, amelyen egy kolostor és egy kis kikötő található. A szigetre hajóval lehet eljutni.
Musée d'Art et d'Histoire de Provence: Egy múzeum, amely a francia vidéki élet és kultúra történetével foglalkozik.
Le Jardin de la Villa Rothschild: Egy gyönyörű kert, amely a város szélén található, és ahonnan csodálatos kilátás nyílik a tengerre.
A cannes-i filmfesztivál legjobb film díját az Arany Pálmát nevezték el, amelyet a legjobb filmnek ítélnek oda.
Az évente megrendezésre kerülő filmfesztivál ikonikus vörös szőnyege - V. Jancsi fotója
Cannes-ban igazán remekül lehet vásárolni: a rue d’Antibes mentén egymást érik a ruházati és másféle üzletek, ahol mindenféle stílust megtalál az ember. Ha a Croisette sugárútján sétálunk, a leghíresebb világmárkák üzleteibe botlunk, melyek fényűző kirakataikkal csalogatnak. A kikötőbe érkezve a látvány sem utolsó: elegáns jachtok, kisebb hajók és halászhajók ringatóznak a vízen, és májustól késő őszig majdnem minden második nap hatalmas óceánjárók is befutnak. Itt tartják évente a Yacht Kiállítást is, ahol én szinte egyedüliként fotóztam, miközben a többiek inkább vásárolni érkeztek, mint nézelődni.A kikötő végéből hajójárat indul a közeli Île Sainte-Marguerite szigetre, ami mindenképpen megér egy látogatást. Tőle karnyújtásnyira fekszik az Île Saint-Honorat, amelyet szerzetesek laknak. A legenda szerint Szent Margit vezette egykor az apácák közösségét a szigeten, innen ered a neve. A Ford Royal erőddel is büszkélkedhet, amely börtönként szolgált, és úgy tartják, hogy csak egyetlen rabnak sikerült innen megszöknie a múlt században.
A Sainte-Marguerite szigeten egy húsz épületből álló kis falu található, ahol többnyire halászok élnek, de néhány ház a turisták kényelmét is szolgálja.
Cannes emellett még két fontos esemény helyszíne: a MIDEM zeneipari kiállítás és a MIPIM, a világ legnagyobb ingatlanpiaci rendezvénye is itt zajlik.
Szombaton, sőt néha vasárnap délelőtt is piacot tartanak a kikötő feletti területen, pont a gyorsétterem előtti szakaszon. Nagyon szeretek ott bóklászni: a helyiek kincseket hoznak ki a padlásról vagy a sufniból, és kínálják eladásra – porcelánok, szobrok, fegyverek, érmék között válogathatunk, mindennek megvan a maga bája.
Cannes strandja nem túl nagy, de kellemesen homokos, a víz tiszta, bár nem annyira türkiz, mint Nizzában. Ha a Boulevard de la Croisette keleti irányába autózunk tovább, egy másik kikötőt és strandot is felfedezhetünk. A part mentén futó Boulevard Eugène Gazagnaire út pedig lenyűgöző villák mellett vezet el – érdemes arra is rákanyarodni, ha szép épületek látványára vágyunk.
Trikoloros szaloncukor - f.v. fotója
Vásárlás peches végkifejlettel - V. Jancsi fotója
Miramar - f.v. fotója
Carlton - f.v. fotója
Ha Te, akkor én is - v.j. fotója
v.j. fotója
g. l. fotói
B. S. fotója
* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon
© Utikritika.hu. 2012.
Amerikai Egyesült Államok | Amszterdam | Argentína | Ausztrália | Ausztria | Bahama-szigetek | Balatonszéplak-felső | Bali | Barcelona | Berlin | Ciprus | Dominikai Köztársaság | Dubai | Egyiptom | Franciaország | Görögország | Hajóutak | Horvátország | Hongkong | India | Isztambul | Kanada | Kanári-szigetek | Kuba | Kvarner-öböl | London | Madrid | Malajzia | Maldív-szigetek | Mallorca | Mauritius | Málta | Mexikó | Nagy-Britannia | Németország | New York | Olaszország | Párizs | Portugália | Róma | Seychelle-szigetek | Sharm el-Sheik | Skócia | Spanyolország | Sri Lanka | Szingapúr | Thaiföld | Törökország | Toszkána | Tunézia | Vietnam | Zöld-foki Köztársaság
úti kritikus, 2020. 01. 16. 16:27
Anitának:
Ez a cím:
Palais des Festivals et des Congrès, 1 Boulevard de la Croisette
Amikor a szőnyeget kigurítják, onnantól kezdve biztonsági védelem alatt áll, szóval kicsi az esély, hogy egy turista lépdeljen rajta. Megpróbálni azért lehet...
Anita, 2020. 01. 16. 11:56
Üdv. Nemsokára megyünk Nizzába,és szeretnék elmenni Cannes-ba is...a film fesztivál helyszínének a pontos címét meg tudná adni valaki...nem szeretném kihagyni,hogy egyszer azon a szőnyegen mi is végig menjünk :) Előre is köszi :D