.
z.s. fotója
2024-ben Karpathoson az éttermi árak a korábbiakhoz hasonlóan alakulnak, de néhány frissített részlet a következő. Egy olcsóbb étteremben két fő étkezése körülbelül 40 euróba kerül. Egy cappuccino ára nagyjából 3,70-4 euró, míg egy espresso 2,80-3 euró körül mozog. Fél liter görög sört 5,1-7 euróért lehet vásárolni, az importált sör (0,33 literes) ára 4-5 euró körül alakul. Egy gyorséttermi sajtburger átlagosan 4-5 euróba kerül, így az árak valamelyest növekedtek az előző évhez képest
Hátrányok:
Karpathos egy elég távoli sziget, és az utazás ideje hosszabb lehet, mint más, népszerűbb szigetek esetében.
Az egész sziget felfedezése és a különböző látnivalók eléréséhez autóra vagy motorkerékpárra van szükség, mivel a tömegközlekedési lehetőségek korlátozottak.
Bár Karpathoson sok szálláshely található, az éjszakai élet és a nagyobb választékú éttermek hiányoznak, és a kereskedelmi központok kisebbek lehetnek, mint a nagyobb szigeteken.
A sziget szolgáltatásai a főszezonon kívül csak korlátozottan állnak rendelkezésre.
Karpathos időjárása változékony lehet, különösen az elő- és utószezonban, amikor az időjárás még nem olyan stabil, mint a nyári hónapokban.
Karpathos repülőtere nagyon közel van a városközpontokhoz, így a zajos repülőjáratok zavarhatják azokat, akik közel laknak a repülőtérhez.
(amelyek a honlapunkon jellemzően sokfélék és néha egymásnak ellentmondanak, de éppen ezáltal használhatók. Úti célok esetében ugyanis nincs egyféle igazság.)
A sziget maga a csoda😊 Szebbnél szebb partok csábítanak fürdőzésre! Autóbérlés ajánlott, hogy minél többet fel tudjunk fedezni. Néhány part - jellemzően Spoa és Olympos között - csak terepjáróval közelíthető meg. Pigadiában sok kölcsönző van, autó is akad bőven. (2022)
Taxi nagyon drága, busz nem nagyon van. Illetve nem úgy mint máshol. Heti 1-2 alkalommal megy. Robogót lehet bérelni a széllökésekre figyelni kell vele ha mondjuk Olimposzra megy az ember. Inkább "A" kategóriás kisautót érdemes bérelni 2-3 napra. Elég sok étteremben fizettek bankkártyával és közértben is, de van ahol csak kp. Strandokat érdemes legalább megnézni, ha nem is fürdünk mindenhol. Olimposzban ajánlom a Milos tavernát, a falu végén van a lenti parkolótól, érdemes a szélvédettebb helyre ülni. (2022)
,, Nagyon szép, igazi tradicionális hely. Fővárosban laktunk, motort béreltünk, - de persze sétával is igen sokat látsz - egy-két hajókázás is benne volt. Kassost ajánlom mellé. Mi mondjuk itt is motoroztunk. Éjjel is fújt a szél... lehetett légkondi nélkül aludni. Buszközlekedés elég jó, néhány euróért mindenhova eljutsz. (r.e., 2021)
,, Gyönyörű hely ! Nyugodt , csöndes kis sziget , kedves emberekkel , mindent megtalálsz amit csak akarsz ! Boltok , éttermek , üzletek ! Mi egy szúnyoggal sem találkoztunk , és autót is béreltünk ! Minden szuper volt ! Bejártuk autóval az egész szigetet ! Mi Pigadián voltunk ! Elmentünk Lefkosra , Menetesre , Olymposra , mesés volt ! Olymposra mindenképp menjetek el , felejthetetlen élmény. (2021)
,, Senki ne lepődjön meg azon, hogy nagyon hullámos a tenger. Erre a szigetre jellemző a szél.
A város, Pigadia kikötő egy kellemes 20-30 perces esti sétával elérhető, és csodaszép látvány az esti fényekben. Igazi görög hangulatot áraszt. 2 kiránduláson vettünk részt egy Blue Day hajóskiránduláson és egy Buszos túrán amely felvisz az Olymposzra. Nekem ez egy életre belopta magát a szívembe.
Sajnos Karpathosi estet nem tartanak, de van egy nagyon kis hangulatos taverna a főúton ott minden este élő zene szól. Az árak kicsit magasak készülni kell euróval, de azt hozzá kel tegyem, hogy főszezon van." (k.i., 2021)
,, Karpathos partjai nagyon változatosak és szebbnél szebbek. Vannak eldugottabb öblök is. A keleti rész aprókavicsos és gyorsan mélyül, a nyugati és déli rész homokos és lassan mélyül.
Igazi tradicionális görög sziget. (2021)
Karpathos gyönyörű, vadregényes sziget. Néha erős a szél. Kevés a turista, viszonylag. Inkább annak való, aki a vadabb természeti szépségeket kedveli.
Az ételek csodálatosak, a legjobb görög éttermekben ott voltunk.
Sok az igazi, autentikus görög helyszín a szigeten. Voltunk olyan éttermekben, ahol nem volt étlap, hanem a napi friss tengeri fogást kínálták, és 3 generáció dolgozott az étteremben. Zseniális volt.
Vannak annyira érintetlen részei, hogy életem legszebb csillagos egét ott láttam, egy magasabb hegyi úton, a tenger felett, nem volt semmilyen fényszennyezés.
De tényleg nyersebb, vadabb mint a szokásos turistaszigetek.Csoda szép öblök,kellemes a víz. Azt viszont tudni kell,hogy a Meltemi néha nagyon tud fújni. Aki nem bírja a szeles időt, az ne menjen.
A sziget gyönyörű! Sziklás, köves, kavicsos és homokos öblök, strandok közül válogathattok, közös jellemzőjük, hogy mindenhol kristálytiszta a víz. A strandolás mellett javaslom, hogy menjetek el Olympos városkába, tradicionális görög település. Kóstoljátok meg a töltött cukkini virágot és a sült kecskét. Finikiben nézzétek meg a naplementét és egyetek valamilyen halételt.
Ami nem tetszett az ottlétünk alatt az a szél volt. Tudtuk, hogy szeles a sziget, de annyira erős szélre, amit megérkezésünk 4. napjától tapasztaltunk azért nem számítottunk. Kalap, sapka a fejeden, ha nem kötöd meg, törölköző a napágyon, ha nem rögzíted le, akkor nem marad a helyén. Nagy szél esetén fürdésre a kisebb, védettebb öblök alkalmasak pl. Amopi, Lefkos. Amopiba megy busz Pigadiából, kb. 20 perc az út és 2,50 euróba kerül a jegy.
A szigeten minden drágább, mint pl. Krétán, mert onnan érkezik nagy komphajókkal a legtöbb élelmiszer. Több étteremben is jártunk, mindenhonnan elégedetten és jóllakottan távoztunk. Grátiszt mindig kaptunk, fogyasztás függően. Ahol sokat ettünk, ittunk több mindennel kedveskedtek nekünk. Pl. Az egyik helyen dinnye, pálinka és pici fánkok fahéjas mézzel leöntve. Máshol süti, de volt, hogy ouzót és cukorkát kaptunk. (2022)
"Sokszor voltam Görögországban, de ezt a szigetet nem ismertem, viszont régen vágyódtam ide. Karpathosz nagyon jó benyomást tett rám, a lakosok is. Jó volt az utazás szervezése, korrekt a szállás is. A lányommal együtt gyakorlott görögországi nyaralók vagyunk, szóval elég jól ismerem az országot. Karpathoszon az üzleti korrektség is említést érdemel, főleg ha egyéb nyaralóhelyekkel összehasonlítjuk. Jövő nyáron 2 hétre tervezzük Karpathoszt, ha a charter megmarad." (2014. augusztus)
"Karpathos Görögország egyik legszelesebb helye. Cinikus megközelítésben ennek van a turista számára előnye, mert nem kell költeni napernyőre. A napernyők a szél miatt úgysem maradnak a helyükön, hacsak nincs egy adott példány odabetonozva. Tényleg nagyon erős szelek vannak, olyannyira, hogy motorkerékpározni meglehetősen kalandos vállalkozás a Karpathoszon. Hogy írjak valami biztatót is. Ez a sziget még megmaradt hitelesen görögnek, és a a helyiek nagyon cukik. A főváros, Pigadia egy kellemes kikötővel rendelkezik (sok étterem, bár, szórakozóhely), és alapvetően minden szolgáltatás létezik. A strand több kilométer hosszú. A déli partvonalon nagyon szerettük Amoopi települést a szép, ugyan zsúfolt homokos strandja miatt. Gyermekes családoknak szuperül megfelelhet. A nyugati partvonalon lévő Arkassa viszont nem tetszett, sem a település, sem a strand. Nagyon hullámos ott a tenger. Lefkos homokos strandja király. Kár, hogy Lefkos annyira kieső helyen van. A sziget legszebb öble a Kyra Panagia. nagyon elszigetelt helyen van, de mi a bérautóval elértünk oda is. Rokonszenves turista cél Mesochori, és egy kis falu, az Olymbos a régi szélmalmaival. " (B.P.)
Karpathosz még megőrizte különlegességét, és továbbra is egy viszonylag nyugodt sziget, amelyet nem árasztott el a tömegturizmus. A sziget látogatóit lenyűgözi a változatos természeti szépség, amelyhez számos szuper strand is társul. A helyiek továbbra is rendkívül barátságosak és segítőkészek, és a szigeten sokan beszélnek angolul, mivel sok karpathoszi dolgozott vagy élt Amerikában, és az ott szerzett tapasztalatokat hozta haza. A gasztronómia tekintetében nem csalódtunk: továbbra is fantasztikus ételeket kínálnak a helyi éttermek. Kiemelendő a Potali-öbölben található pizzéria, valamint a The Small Garden nevű étterem, amelyek még mindig népszerűek Lefkosz és Potali-öböl között.
A strandok közül az Apella Beach továbbra is a legnagyobb kedvencünk, amely Pigadiától északra található. A Kyra Panagia strand is nagy élményt nyújtott, nemcsak a homokos part, hanem a csodálatos természeti környezet miatt is. 2024-ben is lehetőség van szervezett busztúrákon részt venni Olympos faluba, amely továbbra is lenyűgöző hely, és bár egy kicsit olyan, mintha egy "turista skanzen" lenne, az autentikus görög életérzést még mindig átélhetjük ott. (2024)
Karpathosz előnye, hogy még nem terjedt el rajta a tömegturizmus, mint más szigeteken, például Kos-on. Még mindig érezhető itt az a hamisítatlan „görög feeling”, amit sok utazó keres. A sziget nem a bulizni vágyók célpontja, mivel nincsenek diszkók vagy hasonló szórakozóhelyek, hanem inkább a természetkedvelők és a pihenésre vágyók számára ideális választás. A növényzet vegyes: pálmafák és fenyők tarkítják a tájat, és a hotelek többsége ma is 3-4 csillagos, illeszkedve a sziget arculatába. Karpathosz infrastrukturális fejlődése nagyrészt a külföldről hazatérő vagy befektető amerikai származású szigetlakóknak köszönhető, akik továbbra is jelentős szerepet játszanak a turizmus fellendítésében.
Akik Karpathoszra látogatnak, továbbra is elégedetten térnek haza, mivel a sziget valóban csodálatos és egyedi élményt nyújt azoknak, akik valami mást keresnek a szokványos turistacélpontok helyett. (2024)
"Karpathosz strandjai szebbek, mint amit máshol görög szigeteken láttunk. Még főszezonban sincs tömegnyomor. Jó, hogy még itthon autót béreltünk, mert olyat kaptunk, amire szükségünk volt. Az autót főleg kis öblök, strandok felfedezésére használtuk. Volt olyan strand amihez aszfaltozott út vezetett, de volt olyan is, amihez csak földút. nem gond. Dél-nyugaton a Diakoftisz strad tetszett a legjobban, délkeleti szigetvégen csodás az en Agios Theodoros nevű strand. Még ezeken a helyekn szép a strand: Lefkos, Arkasa, Apella, Kyra Panagia, Achata, az Amoopi-öböl és Damatria. Sok taverna közül lehet választani. Az árak nem rémesen drágák. A választék kb. mindenhol ugyanaz, de egy hét alatt ez elfogadható. A legfrissebb halat lefkos vendéglőiben lehet enni, mert az egy halásztelepülés. A muszakát meg kell kóstolni." (R. J.,)
"Karpathoszt azoknak ajánlanám, akik egy csendesebb, nem nyüzsgő helyre szeretnének utazni. Amit jobban kihangsúlyoznék a turisták felé az az, hogy a szigeten mind összesen 2 db működő benzinkút van és az is egy városban, Pigadiaban. Úgyhogy ha valaki elindul kirándulni, akkor tele tankkal tegye!"
,, Mi szeptemberben voltunk pár éve, a tenger jó meleg volt, de egész héten levitte a fejünket a szél... Szörnyű viharos szelet fogtunk ki végig, ami sokat levett az élvezhetőségből. 🙁 Amúgy a sziget aranyos, tetszett. Pici, ezért érdemes autót bérelni, könnyen körbejárható. Mi autóval mentünk Olymposra, egyáltalán nem olyan vészes szerpentines, mint ahogy valaki írta. Legalábbis minket nem zavart. Viszont, mielőtt kinéztek a térképen egy szép partszakaszt, előtte azért érdemes utánakérdezni a megközelítésnek, mert vannak olyan utak is, ahova tényleg csak terepjárót ajánlanak... Mi elég jól körbejártuk a szigetet pici autóval, és nem volt gond, de tény, hogy van ahol csak lassan lehet menni. És azon ne lepődjön meg senki, ha a térkép bal oldalára van berajzolva egy látványosság: az lehet a valóságban a jobb oldalon lesz.
Csoda szép öblök,kellemes a víz.Azt viszont tudni kell,hogy a Meltemi néha nagyon tud fújni. Aki nem bírja a szeles időt, az ne menjen.
A sziget gyönyörű! Sziklás, köves, kavicsos és homokos öblök, strandok közül válogathattok, közös jellemzőjük, hogy mindenhol kristálytiszta a víz. A strandolás mellett javaslom, hogy menjetek el Olympos városkába, tradicionális görög település. Kóstoljátok meg a töltött cukkini virágot és a sült kecskét. Finikiben nézzétek meg a naplementét és egyetek valamilyen halételt.
Ami nem tetszett az ottlétünk alatt az a szél volt. Tudtuk, hogy szeles a sziget, de annyira erős szélre, amit megérkezésünk 4. napjától tapasztaltunk azért nem számítottunk. Kalap, sapka a fejeden, ha nem kötöd meg, törölköző a napágyon, ha nem rögzíted le, akkor nem marad a helyén. Nagy szél esetén fürdésre a kisebb, védettebb öblök alkalmasak pl. Amopi, Lefkos. Amopiba megy busz Pigadiából, kb. 20 perc az út és 2,50 euróba kerül a jegy.A szigeten minden drágább, mint pl. Krétán, mert onnan érkezik nagy komphajókkal a legtöbb élelmiszer. Több étteremben is jártunk, mindenhonnan elégedetten és jóllakottan távoztunk. Grátiszt mindig kaptunk, fogyasztás függően. Ahol sokat ettünk, ittunk több mindennel kedveskedtek nekünk. Pl. Az egyik helyen dinnye, pálinka és pici fánkok fahéjas mézzel leöntve. Máshol süti, de volt, hogy ouzót és cukorkát kaptunk. (2022)
Pozsonyból (Bratislava-Milan Rastislav Štefánik repülőtér) repülnek közvetlen charterjáratok Karpathoszra, ami 1630 kilométeres távolság, 2 óra 20 perc átlagos menetidővel (függ az időjárástól és a légterek forgalmától is).
Budapestről a pozsonyi repülőtér közúton 208 kilométer (186 km autópályán), menetidő 2 óra 15 perc.
A szállás elhelyezkedése vonatkozásában a leginkább szóba jöhető települések jellemzői ezek:
Pigadia: Karpathoszvárosnál, szép homokos strandja van (a szigeten vannak szebbek, pl. a alábbiaknál), 10 percre csomó taverna
Lefkos: itt szép a part
Arkasa: szintén szép a part
Amoopi: nagyon szép az öböl
Ajánlott hotelek (2024):
Ajánlott apartmanházak: Summer Breeze,
-------------------
Nem ajánlott: Royal Beach Hotel , 7 Stars Hotel , Iliada Apartmanház , Alimounda Mare Hotel, Bay Watch apartmanház ,
,, A megfelelő szálláshely kiválasztása egy új úticélnál rendszerint nem egyszerű, ám Karpathosból előzetesen felkészülve nem volt túl nehéz dolgunk: a kalapba már első körben is csak három települést került, melyek közül végül a nyertest is kiválasztottuk. Arkasa, Lefkos és Pigadia versenyzett egymással, mindegyik mellett szólt valami: Lefkos nyugati fekvésével, látványos környezetével, nyugalmával és szép strandjaival csábított, Pigadia főváros csillagtúrázásra kiváló elhelyezkedésével, nyüzsgő nappali és éjszakai életével, Arkasa pedig minden mástól távol álló különcségével hívogatta a nyaralót. Végül néhány nap gondolkozás, prók és kontrák hosszas mérlegelése után Pigadia környéke lett a befutó. Ott találtuk meg azt a szálláshelyet, amelyet előzetesen ideálisnak gondoltunk: egy főváros legkülső peremére épült apartmant, távol a település zajától, ám ahhoz elég közel, hogy a szállás környékének békés, nyugodt légkörét egy hosszabb séta után Pigadia mozgalmas nappali és éjszakai életére cserélhessük. " forrás
2024. szeptember: 1 liter benzin (95 Plus) 2,03 euró, dízel 1,78 euró
Az egész sziget szerpentines. A kanyarokban az út beláthatatlan. Akkor bérelj motort, ha nagyon rutinos vezető vagy.
Néhol nagyon keskeny az út. Tényleg nagyon vigyázni kell!
Autóbérlésre bizony szükség van, mert enélkül komplikált a sziget felfedezése. Elvileg van tömegközlekedés a szigeten, a valóságban nem lehet rá alapozni. Üzemanyagkút csak Pigadia és környékén található. Nyaranta előfordul, hogy egyszerűen nem kapható ólommentes benzin, jóllehet a legtöbb bérautóban van katalizátor. Fura, hogy az autóbérlő cégek nem aggódnak amiatt, ha a bérlő ólmos benzint tankol.
Ha valaki egyáltalán nem akar autót bérelni, akkor marad a taxizás. A taxik meglehetősen agg járművek, így aztán az utak rossz állapotával kombinálva szép kis kalandok kerekednek ki. A bulizóknak nem árt tudni, hogy éjfél után szinte reménytelen taxit fogni. Vigyázat! Az egész szigeten összesen három benzinállomás van, mind Pigadia térségében.
,, Mi szeptemberben voltunk pár éve, a tenger jó meleg volt, de egész héten levitte a fejünket a szél... Szörnyű viharos szelet fogtunk ki végig, ami sokat levett az élvezhetőségből. 🙁 Amúgy a sziget aranyos, tetszett. Pici, ezért érdemes autót bérelni, könnyen körbejárható. Mi autóval mentünk Olymposra, egyáltalán nem olyan vészes szerpentines, mint ahogy valaki írta. Legalábbis minket nem zavart. Viszont, mielőtt kinéztek a térképen egy szép partszakaszt, előtte azért érdemes utánakérdezni a megközelítésnek, mert vannak olyan utak is, ahova tényleg csak terepjárót ajánlanak... Mi elég jól körbejártuk a szigetet pici autóval, és nem volt gond, de tény, hogy van ahol csak lassan lehet menni. És azon ne lepődjön meg senki, ha a térkép bal oldalára van berajzolva egy látványosság: az lehet a valóságban a jobb oldalon lesz. (enem, 2021)"
Nagyon ajánlotta az autóbérlést, így mi is emellett döntöttünk. A kocsik kategóriákra vannak osztva (A, B, C, D, E) ez alapján emelkedik az áruk. Egy Hyundai I10, 1.2-est választottunk, B kategóriás. Hát nem egy erőmű 4 emberrel, az emelkedős, lejtős, kanyargós utakon, de boldogultunk vele.
Az autóval egyszer tévedtünk el, a Waze bevitt egy teljesen szűk utcába, aminek a végén már étterem volt... Szerencsére kedves (és hangos) helyiek segítettek kitolatni, hát nem volt egyszerű, rendesen leizzadtam. A forgalom elég kicsi volt, a hegyes szerpentines részen ez nem is baj. Ez az autó 2 napra 92 euró volt, ebből 72 a bérleti díj, 20 a biztosítás. Gyors, egyszerű volt az ügyintézés a Bravocarral, (2023)
Érdemes itthonról bérelni autót.
A motorbiciklik és robogók népszerű alternatívái az autóknak. Különösen a robogókat használják gyakran a helyi fiatalok, mivel sok olyan helyre eljuthatnak, ahová az autók nem - például Karpathos városának kanyargós, szűk utcáira. További előnyük, hogy olcsón bérelhetők - a szokásos ár napi 10-15 euró.
Ha robogóval indul egynapos kirándulásra, győződjön meg róla, hogy a tank tele van, mivel a benzinkutak néha nehezen megtalálhatók. Egy plusz megálló egy benzinkútnál sok idegeskedéstől megkímélhet. Robogó bérlésekor ellenőrizze, hogy a gumik profilja rendben van-e, és hogy a fékek megfelelően működnek-e. Ha ez az utolsó jármű a kölcsönzőben, legyen gyanakvó - lehet, hogy épp javításra szorul. Bár a sisakok nem kötelezőek az utakon, érdemes megkérdezni a kölcsönzőt egyért, különösen ha forgalmasabb utakon tervez vezetni.
Legyen óvatos, amikor olyan helyekre vezet, mint Olympos, mert a nyílt területeken/utakon nagyon szeles lehet.
A csapvíz iható, és az éttermek kérésre pohár jeges vizet szolgálnak fel. A helyi italok közé tartozik a Mythos (sör) és az Ouzo. Az alkoholos italok árai alacsonyak.
5 helyen ettünk eddig, ebből 4 nagyon jó volt, 1 viszont nagy csalódás... Ami nagyon bejött (eddig) Ellinikon (Pigadia) Calypso bar (Votsalakia/Amoopi), Poseidon és Mama Cuisine (mindkettő Finiki). Ami nagyon nem, az a La Mirage (Pigadia) utóbbinál egyszerűen gyenge volt az étel/bor minősége, ízre és szinte minden más szempontból is. Lehet, hogy csak rossz napot fogtunk ki. (2023)
Pigadiában a Mamma Maria Restaurant és a Pigadia Restaurant volt a kevencünk. Nagyon jól főznek és hihetetlenül kedvesek. Mindkettő a kikötőnél van. Igaz, nem ez volt a legolcsóbb hely.
Karpathosz konyhája a sziget gazdag történelmén és hagyományain alapszik. Az ételek egyszerűek és autentikusak, friss hozzávalókból és helyi termékekből készülnek. Íme néhány a Karpathoszi konyha legismertebb ételei és hozzávalói közül:
Makarounes: A makarounes egy hagyományos karpathoszi étel, amely hosszú, vékony tésztából, paradicsomszószból, juhsajtból és fűszerekből készül. Ez egy kiadós és ízletes fogás, amelyet az egész szigeten megtalálhatunk.
Karpouzenia: A karpouzenia apró, karpathoszi sajtból készült golyók, amelyeket hagymával és paradicsommal töltenek meg. Ez egy népszerű előétel a szigeten, gyakran helyi borral tálalják.
Szardínia: A szardínia gyakori alapanyag Karpathoszon, gyakran grillezik vagy sütik, és citromlével, illetve olívaolajjal tálalják. Különösen frissen és ízletesen fogyasztható nyáron.
Hal: A hal bőségesen rendelkezésre áll Karpathoszon, és gyakran használják hagyományos ételekben, mint például a psarosoupa (halleves) és a stifado (halas-hagymás ragu).
Méz: Karpathosz híres a mézéről, amelyet a sziget sok virágából nyernek. Gyakran használják desszertekben, vagy egyszerűen kenyérre kenve fogyasztják.
Bor: Karpathosznak hosszú bortermelő hagyománya van, és számos szőlőültetvénye van a szigeten. A helyi borokat olyan szőlőfajtákból készítik, mint a Mandilari, Mavrotragano és Voudomato, és gazdag, telt ízük miatt ismertek.
Olívaolaj: Az olívaolaj fontos összetevő a karpathoszi konyhában, gyakran használják sütéshez, grillezéshez, és salátaöntetként. Enyhe ízéről és kiváló minőségéről híres.
Pigadia: A To Perasma ètterem szuper. Hatalmas adagok, nagyon friss ètelek. Csak èhesen menj
Olympos faluban ebédeltünk. Egy mix-tálat kértünk, azon mindenféle karpathosi specialitás volt, a töltött cukkinivirágtól a karpation makarónesen át a töltött paradicsomig. Vagy 5 féle különlegesség. Nagyon finom volt!
A szigeten csupán három ATM működik, s ezek is Pigadia térségében.
Néhány ár 2023. június:
6-os, 1.5 L-es ásványvíz 2,6 eurótól. Gyros pitában 4 eurótól. Görög saláta 7 eurótól. Gyros tál 10 eurótól. Souvlaki 10 eurótól. Tenger gyümölcsei mix grill tál 48 eurótól/ez a Mama Cuisinnál 3 felnőttnek (2 nő, 1 férfi) elég volt. Fél liter fehér bor/ ház bora 6/7 eurótól. Üveges fehér bor 3,5 eurótól. Péksütemények, kis bagett 0,5 eurótól. Bougatsa/cream pie 3 eurótól. A Poseidonban 5 euró a kicsi, 10 a nagy, de helyben csinálták és mennyei volt. Töltött péksütik (sajtos, spenótos, sonkás stb) 2 eurótól. Szőlő 7 euró/kg, ezt nagyon sokalltam. Fredo capuccino/jeges kávé 3,5 eurótól.
Bankkártyás fizetés: Elvileg lehet mindenhol, de a görögök sem szeretnek minden cent után adózni, ezért a készpénzt preferálják, nem kell meglepődni ha váratlanul épp bedöglött a terminál az étteremben és ezért sajnos nem lehet kártyával fizetni, vagy ha extra kedvezmény jár autóbérléskor ha KP-ban fizetsz, vagy csak napokig rágják a füled, hogy fizesd inkább a szállást is KP-ban, mert a terminál lent van a tavernában és az asszony kezeli, azt a 10-20 EUR-t amibe egy nagyobb összeg felvétele kerül az automatánál inkább el is engedik, hogy ezzel is ösztökéljenek.
De mondjuk a boltokban eddig mindig sikerült kártyával fizetni. (2022)
Karpathos éjszakai élete inkább nyugodt és pihentető, mivel a sziget inkább a családi nyaralásra és nappali tevékenységekre van berendezkedve. Ennek ellenére van néhány bár és klub a szigeten, ahol esténként egy kicsit szórakozhatunk.
Orvosi ellátás
Aperi. Tel.: 22450 - 31 262. Községi rendelő.
Pigadia kórház. Tel.: 22450 - 22 228.
Menetes. Tel.: 22450 - 81 222. Községi rendelő.
Mesochori. Tel.: 22450 - 71 209. Községi rendelő.
Olymbos. Tel.: 22450 - 51 201. Községi rendelő.
Karpathoson van sok kis csendes öböl.
Szeptemberben a tengervíz hőmérséklete 26 fok körül!
"Pigadia strandja nem annyira jó. Viszont Apella két, nem zsúfolt homokos strandja álomszép. A repülőtér közelében vannak."
Két nap alatt számos gyönyörű partszakaszt látogattunk meg. A sziget keleti oldalán Paralia Potami, Amoopi, Votsalakia, Kastelia, Fokia, a nyugati oldalon Finiki és Agios Nikolaos volt a célpont. Hihetetlen, de mind nagyon különböző és különleges, más-más módon gyönyörű. Volt ahol nyolcan voltunk, akadt ahol több százan. Van ahol bérelhető napernyő sincs, van ahol minden, fullos kiszolgálással. Mi általában 1 ernyőt és 2 ágyat béreltünk, 12-15 euró között mozgott az ára.(2023)
Fokia és Agios Nikolaos nem olyan gyorsan mélyül. Ott talán 25-30 métert is be lehet sétálni. A többi helyen azért 5-10 méter után már nem ért le a lábunk.
Lefkosz
Sokak szerint a sziget legszebb strandjai Lefkosz parti városka térségében vannak. Pigadiától északnyugatra, 33 kilométer távolságban három fehérhomokos strandja van Lefkosznak és környékének. A tengervíz smaragdzöld. A legjobban ellátott strand a Gialou Chorafi. Közvetlenül mellett van egy kicsi, nyugis homokos strand, a panagias to Limani. A haramdik strand, a lélegzetelállítóan szép Frankolimnionas, amellyel szemben fekszik egy kis sziget, a Sokastro.
d. m. fotója
Apella
A népszerű Apella strandnál a tengervíz kristálytiszta és mély. A föveny finomhomokos. Az Apella strand Pigadiától északra 16 kilométerre fekszik fenyőfákkal övezve. Ezek a fák egészen a tenger szikláiig elérnek. Ez egy természetes strand, ahol nincsenek szolgáltatások, tehát önellátásra kell felkészülni.
Apella Beach, amely Görögország egyik legjobb strandjaként ismert, a sziget egyik fő látványossága. Az oda vezető út meglehetősen kanyargós és kalandos, ezért érdemes korán érkezni a parkolási lehetőség biztosítása érdekében. A strandszékek bérlése körülbelül 5 euróba kerül, és egész nap használhatók. Italrendelésre is van lehetőség, például jeges görög eszpresszót, úgynevezett Freddót kérhetsz a strand pincérétől. A strand túlsó végén található egy kis ösvény, amelyen felkapaszkodva remek kilátás nyílik Apella Beachre. Pigadiából naponta indulnak hajókirándulások a strandra.
k. m. fotója
Kyra Panagia
Ez a sziget egyik legszebb, legtisztább és legjobban felszerelt strandja. Pigadiától északnyugatra, 14 kilométer távolságban, két hegy között helyezkedik el a Kyra Panagia strand. A strand fövenye vegyesen fehér homok és kavics. A tengertvíz kristálytiszta. A közelben vannak apartmanok és egy szálloda.
Gyönyörű kavicsos strand a hegyek között, lenyűgöző kilátással. A víz türkizkék és rögtön mély. Van egy kis sziklaszirt, ahonnan lehet ugrani, valamint kisebb barlangok a környéken. Egy napernyő és három napozóágy 25 euróba kerül. A strand nagyon forgalmas, ezért ajánlott 11:00 előtt érkezni, hogy legyen parkolóhely és napernyő. Strandéttermek és strandbár is rendelkezésre állnak. Minden kiváló. Ne hagyd ki Karpathosz-i nyaralásod során! (2024)
a. cs. fotója
Diakoftis
Diakoftis egy gyönyörű homokos strand, amely Karpathos görög szigetének déli részén található. A strandot a kristálytiszta víz, az aranyszínű homok és a körülötte lévő sziklák látványa jellemzi. A hely kicsit távolabb esik a turisták által látogatott területektől, így csendesebb és kevésbé zsúfolt, de továbbra is könnyen megközelíthető. A strandot néhány taverna szegélyezi, amelyek friss halat és más helyi ételeket kínálnak. Diakoftis Karpathoson tökéletes hely arra, hogy egy nyugodt napot töltsünk a tengerparton, úszkáljunk a kristálytiszta vízben és élvezzük a természet szépségeit.
Gyönyörű tengerpart és tenger. Sajnos a napozóágyak és napernyők árai teljesen irreálisak (50, 40 euró, attól függően, hogy milyen kedve van az ellenszenves alkalmazottnak). Nincs kihelyezett árlista. Még egy kávéra sem érdemes költeni. Teljes mértékben megéri inkább saját kajával és napernyővel érkezni. Nagy kár érte. (2024)
k. m. fotója
Pigadia Beach
b. m. fotója
Kövekkel borított a medre, és nem feltétlenül ideális a fürdőzésre. Azonban néhány helyen eltávolították a köveket, így a fürdőcipők viselése nem szükséges. Azokon a területeken, ahol a kő a mederben maradt, csúszós lehet a talaj. A homok általában durva szemcséjű, ami nehezítheti a parton való sétát. Amúgy a strand tiszta és rendezett volt ott, ahol voltunk. A part mentén van néhány taverna, amelyekben jó minőségű ételeket lehet kapni.
Pigadia, a főváros
Karpathosz fővárosát, amelyet a legtöbb táblán Karpathos néven találunk, a helyiek Pigadiának hívják. Bár sok utazási iroda még mindig "aprócska és csendes" fővárosként írja le, a valóság ennél sokkal élénkebb. A város nem kicsi, de nem is túl nagy, éppen megfelelő méretű ahhoz, hogy a sziget fővárosa legyen. Pigadia könnyen felfedezhető, élhető város, ahol pár nap alatt ismerősnek tűnik majd minden utca és épület. Egy séta során hamar kiismered magad, és már tudni fogod, melyik irányba haladsz.
Pigadia elhelyezkedése lenyűgöző, és élőben különösen feltűnik, mennyire festői: a város a tágas öböl csücskében, dombokra és sziklákra épülve fekszik. A látvány már az első pillanatban elragadja az ide látogatót, és gyorsan megszeretteti magát a nyaralókkal. A város mérete és hangulata tökéletes egyensúlyt teremt: nem túl zsúfolt, mégis van benne élet, ideális helyszín a sziget felfedezéséhez és a nyugodt pihenéshez.
Olympos falu
Olympos egy hagyományos görög falu, amely a sziget északi részén található. A falu jellegzetes, tradicionális épületei és szűk, kanyargós utcái megőrizték az eredeti görög sziget hangulatát és hagyományait.
Az Olymposban található házakat a helyi lakosok saját kezűleg építették, és még mindig használják őket, hogy otthont biztosítsanak a családjuknak. A falu utcáit gyönyörű kertek, cserjék és virágok szegélyezik, ami egy festői látványt nyújt.
Az Olympos falu híres a hagyományos kézműves termékeiről, például a szövött szőttesekről, a csipkékről és a helyi fűszerekről, amelyeket a helyi lakosok még mindig kézzel készítenek. A falu számos kis boltot és éttermet is kínál, ahol a látogatók megkóstolhatják a helyi ételeket és italokat.
Lefkos
Ismert a gyönyörű homokos strandjairól és a kristálytiszta vízéről. A falu az elmúlt években népszerű turisztikai célponttá vált, azonban továbbra is nyugodt és békés hangulatot áraszt. Számos taverna és kávézó található, ahol a hagyományos görög ételeket és italokat élvezhetjük. Emellett néhány üzlet is van, ahol szuveníreket, kézműves termékeket és helyi specialitásokat vásárolhatunk.
El kell ismernem, hogy Lefkos iránti elfogultságom nyilvánvaló, de egyszerűen nem tudok másként írni róla – ezt kérlek, nézzétek el nekem. Lefkos a Karpathos nyugati oldalának igazi csúcspontja, és számomra a legkedvesebb hely. Egy tökéletes választás mindazoknak, akik nyugodt pihenésre, valamint lenyűgöző strandokra vágynak.
A település légköre egyszerűen magával ragadó: az apartmanok és családi szállodák egymástól kényelmes távolságra helyezkednek el, a háttérben a zord hegyek emelkednek, és három gyönyörű öböl nyújt látványt, amelyek hihetetlen színekben játszanak. Amikor az első, "városi strandnak" nevezett, valójában csodálatos öbölre rálátsz a keskeny bevezető úton haladva, garantáltan eláll a lélegzeted. Legalábbis velem ez történt, és az állam a helyén is maradt egész idő alatt.
Az élmény csak fokozódik, amikor végre leparkolhatsz a falu mögött található, tágas és ingyenes parkolóban. Innen egy rövid sétával elérheted Lefkos központját, ahol hangulatos tavernák és bárok várnak rád. Válassz ki egyet, ülj le, és csodáld meg a szemed előtt elterülő, káprázatos tengert –garantáltan felejthetetlen élményben lesz részed.
Hajókirándulások
Van egy Saria nevű sziget Karpathosszal szemben, na oda érdemes kihajózni.
"Egy Sofia my love nevű hajóval voltunk kirándulni. A tulaj nagyon jópofa manus. Megnéztük a Kyria Panagia és az Apela strandokat és voltunk egy no name pirvátstrandon. Szuper program volt!"
Karpathos hosszú és gazdag történelemmel rendelkezik, amely az ókorig nyúlik vissza. Az ókorban a sziget a Római Birodalom része volt, később pedig a bizánciak és a velenceiek irányították. 1537-ben a törökök meghódították a szigetet, és egészen a 20. századig az ő irányításuk alatt maradt, amikor is a modern Görögország részévé vált.
A második világháború alatt Karpathost a német hadsereg megszállta, és 1945-ig a náci Görögország része volt. A háború után Karpathos fontos menedékhelyévé vált a görög polgárháború kommunistái számára, amíg a kormány vissza nem szerezte az irányítást a sziget felett.
Az elmúlt évtizedekben Karpathos jelentős szerepet játszott a hagyományos kultúra és szokások megőrzésében. A karpathosi lakosok erősen kötődnek szigetükhöz és gyökereikhez, amit a hagyományos viseletek, zene és táncok megőrzése is tükröz.
Ma Karpathos népszerű turisztikai célpont, amely természeti szépségeiről, strandjairól, valamint kulturális és történelmi helyszíneiről ismert.
"Az Égei-tenger délkeleti részén, a Kréta és Rhodos között elterülő Karpathos Görögország egyik legeldugottabb része. A sziget közepén magas hegygerinc húzódik, mesés falvakat rejtegetve. Két oldalán, a hegylábaknál kis öblök kristálytiszta vize veri vissza a Nap sugarait. Karpathos fantasztikus klímája nagy sétákra csábít. A közeli fenyőerdők mentén megcsodáljuk a tengert, a környékbeli lankákon pedig a narancs és az olíva ligetekben dolgozókat figyeljük szüretelés közben. Esténként hol a pigadiai lídón sétálgatva szippantjuk magunkba a fenyőillatú hegyi és jód illatú tengeri levegő keverékét, hol pedig egy kávézóba betérve a zongoristával és a törzsvendégekkel együtt énekeljük az ismert görög nótákat. Közben híres kassosi kecskesajtot és jó karpathosi bort kóstolgatunk.
Az egyik legnehezebben bejárható, de legérdekesebb területet, az Olimpos nevű falucskát a helyiek tanácsára keressük fel. Terepjárót bérelünk, enélkül ugyanis nehezen lehetne eljutni a sziget északi részén található csodálatos hegyi településre. A kacskaringós úton, gyönyörű tájak mellett utazunk. Élvezzük a december elején is virágzó rétek, a lankás hegyoldalak látványát, elnézzük az úton mellettünk lépegető kecskepárt a kis gidával és persze gyönyörködünk a kilátásban. Az autót leparkoljuk a falu elején, nehezen tudnánk továbbhaladni, ugyanis a főutca nem szélesebb másfél méternél, helyenként még az egy métert sem éri el. Olimpos főterére tartva különböző motívumokkal faragott, régi bejárati ajtók és bizánci kétfejű sassal díszített teraszkorlátok kísérik utunkat, mutatva, hogy egykor remek kézművesek, fafaragó, illetve hangszerkészítő mesterek éltek itt. Mielőtt visszaindulnánk a sziget fővárosába, a hegygerincen fekvő falucska nyugati feléről is vetünk egy pillantást a fantasztikusan szép vidékre. Útközben egy népviseletbe öltözött nénitől hanga virágból készített mézet vásárolunk. A népviselet egyébként itt nem turistacsalogató látványosság, hanem az idősebbek mindennapi viselete. " forrás
"Az erdős hegyoldalak, az eldugott öblök és az olívaligetek szigete ez, de a világ egyik legszebb strandját és a legjobb görög falatokat is itt érdemes keresni. Persze ne lepődjünk meg, ha vacsora után grátiszként süteményt csomagolnak, vagy ha a baklavát fánk formájában tálalják az asztalra. Ez itt Kárpathosz, a vendégszerető helyiek és az újragondolt görög gasztronómia paradicsoma. A 301 négyzetkilométer területű sziget csak kicsivel nagyobb a mi Csepel-szigetünknél, az alig tízezer helyi lakos pedig a sziget tíz településén él. Bárhol is járunk, mindenhol jellegzetes díszítésű házakkal, színes falakkal és a hagyományőrző falvak irigylésre méltó harmóniájával találkozunk. Kárpathosz földrajzi fekvésének és történelmének köszönhetően számos kultúra keveredett földjén, a rajta felváltva uralkodó rómaiak és velenceiek éppúgy nyomot hagytak a helyiek népviseletében és gasztronómiájában, mint a törökök.
Kárpathosz szigetére eljuthatunk komppal Krétáról, Rodoszról, sőt még az Athénhoz közeli Pireusz kikötőjéből is, ha nagyon ráérünk. A szigetet belföldi repülőjáratok kötik össze Rodosz, Kaszosz, és Kréta szigetével, no meg Athénnel is. Budapestről érdemes repülővel menni, Budapestről már közvetlen charterjárattal el lehet jutni a szigetre. A turisták inkább Kárpathosz déli, lankásabb részére járnak szívesebben, és leginkább a szűk utcákkal tarkított Pigadia fővárosa körül szállnak meg. Itt található Kárpathosz legnagyobb kikötője, ahol a színes bazársor mellett, hangulatos kávézók, bárok és tavernák sorakoznak. A település amfiteátrumszerű, vagy legalábbis félköríves kialakításának köszönhetően még az ókori görögök egyik legendás fellegváráért sem kell sokat utazni. A sziget egyik legmagasabb pontján ugyanis egy ókori akropolisz romja magasodik, amely az egyik legnépszerűbb, fotografálásra alkalmas hely a narancssárga naplementében. A szigeten bármelyik jellegzetes görög ételt kóstoljuk meg, a klasszikus ízeket helyi specialitásként újragondolva tálalják elénk. A kenyér legfőképpen búza és árpalisztből készül, amelyet gyakran helyi fűszerezésű sajttal, az armotirivel, vagy helyi, kisebb szemű olívabogyóval fogyasztanak.
Itt van Európa legszebb strandja.
Kárpathosz persze leginkább tengerpartjairól híres, ahol sziklás köves strandok és finom-homokos partszakaszok váltják egymást. Amíg a szeles Lefkosz, Finiki és Afiartisz partjai a szörfösök és a wakeboardosok Mekkájának számít, addig a bő tíz éve Európa legszebb strandjának választott Apella strandot kalandos megközelíthetősége miatt inkább a szerelmesek és a magányos napozásra vágyók fogják kedvelni. Nem úgy a főváros közelében található Vrontisz hosszú, homokos tengerpartját, amely napernyőkben gazdag, széles, könnyen megközelíthető partszakasznak számít, és amelynek közelében nagyon sok szállodát találunk.
Kyra Panagia a sziget egyik legszebb strandja. A napozók apró paradicsomának hívják a beszédes nevű Mikri Amopi strandját, míg kényelmes tágassága és a parton található három étterme miatt sokan inkább Megali Amopi partszakaszát keresik fel. Ennek túloldalán van még egy fürdőhely, a nudisták titkos strandja, Görögországban ugyanis a naturista strandolást törvény tiltja. Északi rész, ahol csodás tengerpartok vannak, szép sorban: Achata, Kyra Panagia, vagy az Agios Nikolaos. A tengertől 300-600 méterre található panorámautat leszakadó sziklák és szirtek jellemzik. Itt csodát fogsz látni. Olyan, mintha a földi paradicsomban járnál: hófehér homok, apró kavicsok, elképesztő színekben pompázó tenger. Az ég pedig olyan kék, amilyennek lennie kell. A tavernákban a hideg kávé és a sült hal illata keveredik a tenger illatával. Ideális nyaralóhely annak, aki szereti a csendet.
Kárpathosz, ha nem is turista-szűz, de turisztikailag mégiscsak kiaknázatlan szigetnek számít, kevés utazási iroda veszi fel kínálatába. A sziget feltűnő tisztasága mellett, egyedül az egyre bővülő, szilárd burkolatú úthálózat jelzi, hogy a helyiek a szigetnek tényleg minden részét barangolásra kínálják fel az odaérkezőknek. Így aztán Kárpathoszon érdemes a közlekedéshez robogót (15 eurótól), quadot vagy kocsit (napi 30 eurótól) bérelni. A jellegzetes görög hangulatot árasztó települések mellett a sziget többi részén még számos érintetlen terület vár felfedezésre. Egy azonban biztos, Kárpathoszon az fogja magát jól érezni, aki a sok csillagos luxusnyaralás helyett a láblógatós nyugalmat, a gyönyörű öblökhöz levezető szerpentines utak kalandját, és a csendes, aranyló homokos vagy éppen köves, sziklás partokat keresi. (2014)" forrás
"Ammopi mellett szóló érvek:
közel van Pigadiához, ami szerintem a görög szigetek egyik leghangulatosabb fővárosa
ha az egész szigeten tombol a meltemi, itt van a legnagyobb esély a szélmentes strandolásra
különleges színű, kristálytiszta vizű öblei vannak, amelyeket kiépített sétány köt össze
homokos és kavicsos part is van, a kavicsos strandon érezhetően melegebb a víz
a főváros közelsége miatt mindenhová könnyű eljutni, s a közelben van a sziget összesen 4 benzinkútja
könnyen elérhető néhány igazán szép strand (Diakoftis, Damatria, Michaliou Kipos).
Hátrányok:
a strandok főszezonban zsúfolttá válhatnak, mivel a legtöbben ide menekülnek a szél elől, így van egy kis üdülőtelep érzése, bár más szigetek felkapott helyeihez képest ez még mindig a jól tolerálható kategória
Karpathos északi feléhez képest elmarad szépségben és különlegességben, de ha van autója az embernek, szállás szempontjából igazán praktikus lehet.
Lefkos mellett szóló érvek:
szintén több öbölben lehet strandolni, háttérben a sziget legmagasabb hegyével és a csúcsra sokszor folyamatosan felkúszó felhőkkel, igazán különlegessé téve a tájképet
szintén van szélvédett homokos öble, ahol a víz lassan mélyül, így kisgyerekkel is jól használható
könnyen elérhető Olympos, ami garantáltan az egyik legkülönlegesebb élmény a szigeten, ahová most már aszfaltozott út vezet
az északi eldugott strandok is innen közelíthetők meg a legjobban, oda viszont nem árt a terepjáró
ha Apellára és Kyra Panagiára többször is el akartok menni, a sziget legszebb részén át vezet az út, ahol már a kilátás kedvéért is megéri sokszor végigmenni
Hátrányok:
ha valaki egy kis nyüzsgésre is vágyik a nyaralás során, Pigadiába kell autóznia, ami a sziget nagyobb É-D-i kiterjedése miatt viszonylag hosszú időt igényel, ráadásul megdrágítja a nyaralást az átlagosnál magasabb benzinárak miatt
az esti sétákat megnehezíti a part menti út szűkössége, ahol egymást kerülgetik a gyalogosok és az autók
a víz meglepően hűvös a sziget keleti partjaihoz képest, a homokos strandon sok a hangya, előfordulhat, hogy az egyébként kristálytiszta vizet apró algadarabkák teszik enyhén zavarossá
nincs benzinkút, bár autóbérléskor teli tankkal adják át az autót, de mindenképpen Pigadiába kell menni tankolni is.
"Olíva, narancs és cukkini virág – Karpathos ízes világa
Az Égei-tenger délkeleti részén, a Kréta és Rhodos között elterülő Karpathos Görögország egyik legeldugottabb szigete, melynek közepén magas hegygerinc húzódik, mesés falvakat rejtegetve. Két oldalán, a hegylábaknál kis öblök kristálytiszta vize veri vissza a Nap sugarait. Van ennél hívogatóbb kép, ha úti célt keresünk?
Karpathosra Athén érintésével érkezünk. November vége van, 26 fok. A taxi gyorsan és olcsón visz be a sziget fővárosába, Pigadiába. Szállásunk elfoglalása után a házinéni rizzsel és darált hússal töltött cukkini virággal kínál. Hasonló gasztronómiai csodákban egész utazásunk alatt részünk van. Étkezni a helyiek kedvenc tavernájába járunk, ahol az ebédidő általában jó hosszúra nyúlik, főleg ha értjük a görögök – halászok, hentesek, olíva termesztők – sokszor mulatságos párbeszédeit. Ők töltik fel reggelente friss áruikkal a sziget vendéglátóhelyeit.
Karpathos fantasztikus klímája nagy sétákra csábít, de aktív turizmus szempontjából nincs sok lehetőség; vélhetően azért mert még turista szempontból nincs elrontva a sziget. Nyugodtan élvezhetjük a tenger csodaszép kékségét és a közeli fenyőerdők, narancs és olíva ligetek látványát. Esténként a pigadiai lídó csábít minket fenyőillatú hegyi és jód illatú tengeri levegőjével. Az esti kávézás kihagyhatatlan program. Betérve a zongoristával és a törzsvendégekkel együtt énekeljük az ismert görög nótákat. Közben híres kassosi kecskesajtot és jó karpathosi bort kóstolgatunk.
Ha nem tudjuk hirtelen hova menjünk, kérdezzük meg a helyieket, mit ajánlanak. Nekünk az Olimpos nevű falucskát tanácsolták, ami nagyon nehezen közelíthető meg, de annál jobban megéri elmenni oda. Érdemes terepjárót bérelni, mi is így tettünk. Az út kacskaringós, de gyönyörű tájak – virágzó rétek, lankás hegyoldalak – mellett vezet el. A faluhoz érve gyalog megyünk tovább, régi bejárati ajtók és bizánci kétfejű sassal díszített teraszkorlátok mellett. Itt nem számít az idő, olyan érzésünk támad, minta nem is létezne. Mielőtt visszaindulnánk a sziget fővárosába, a hegygerincen fekvő falucska nyugati feléről is vetünk egy pillantást a fantasztikusan szép vidékre. Útközben egy népviseletbe öltözött nénitől hanga virágból készített mézet vásárolunk. A népviselet egyébként itt nem turistacsalogató látványosság, hanem az idősebbek mindennapi viselete." (VJM, 2014)
z.s. fotója
p. n. fotója
* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon
© Utikritika.hu. 2012.
Amerikai Egyesült Államok | Amszterdam | Argentína | Ausztrália | Ausztria | Bahama-szigetek | Balatonszéplak-felső | Bali | Barcelona | Berlin | Ciprus | Dominikai Köztársaság | Dubai | Egyiptom | Franciaország | Görögország | Hajóutak | Horvátország | Hongkong | India | Isztambul | Kanada | Kanári-szigetek | Kuba | Kvarner-öböl | London | Madrid | Malajzia | Maldív-szigetek | Mallorca | Mauritius | Málta | Mexikó | Nagy-Britannia | Németország | New York | Olaszország | Párizs | Portugália | Róma | Seychelle-szigetek | Sharm el-Sheik | Skócia | Spanyolország | Sri Lanka | Szingapúr | Thaiföld | Törökország | Toszkána | Tunézia | Vietnam | Zöld-foki Köztársaság
Árva Erika, 2019. 08. 23. 22:07
Az autóbérlés hogy történik? Mennyi kauciót kérnek? És mennyibe kerül egy nap?
úti kritikus, 2016. 01. 10. 22:22
Kedves Margó!
Támpontként: A repülőtérről Karpathos városba 24-27 euró a taxi viteldíja.Ez egy 15 perces út.
Mné Margó, 2016. 01. 05. 20:10
Sziasztok!
Mennyiért visz a taxi km-ként?
Szabó Kata, 2015. 08. 30. 16:36
Sziasztok!
A mi véleményünk a szigetről, nem annyira rózsás. Nagyon szeles sziget, a strandok legtöbbje kavicsos, elég gyorsan mélyülő, és persze ott is piszokul fúj a szél, ezért kisgyerekeseknek nem is ajánlanám. Én éppen kintről írok. 2 hetet töltünk itt, szerintem 1 is elég lett volna. A látnivaló nem túl sok, a szállodát nagyon nézzétek meg hová mentek, mi nem a legjobbat választottuk,de hogy jót is írjak, az ételek finomak, Olimpos tényleg csodás, és feltétlen nézzétek meg Othos-t, mert gyönyörű.
Jó nyaralást kívánok mindenkinek!