.
.
Ata fotója
A ryanair 2024-ben szeptember 30-ig közlekedik Budapest és Mikonosz között, hetente kétszer, hétfőn és szombaton. A repülés időtartama kb. 2 óra 10 perc. A Wizzair nem repüli ezt a viszonylatot.
Mikonosz a legmagasabb árfekvésű görög sziget.
Mesés, csodálatos, imádjuk. Nagyon szépek a kis házak a szűk utcák a színesbe borult virágokkal. (2024)
A helynek eredeti varázslatos hangulata lenne, ám illúzióromboló ahogy a nagy divat multicégek ellepték a boltokat, ha ilyen helyre megy az ember, akkor inkább a helyi kereskedők boltjaira lenne kíváncsi. (2024)
Helyette ajánlom Naxost; talán még szebb is és olcsóbb, kevésbé zsúfolt is.
Az angol elit játszótere. Messziről kerülni kell.
Tény, hogy a legdrágább görög sziget, de egy kis tervezéssel, tanulmányozással és józan paraszt ésszel mindenre lehet elfogadható alternatívát találni. Mi kicsit elengedtük magunkat, mert szeretjük kimaxolni az ott töltött időt, és a lehető legtöbb mindent kipróbálni, meglátogatni, megkóstolni. A legtöbb ismert hely megközelíthető busszal, a szupermarketekben megfizethetőek az árak, na és persze nem volt szükségünk rá, hogy a luxus beach clubokban napi 400 euróért napágyat béreljünk. Ehelyett élveztük a szállásadónk vendégszeretetét, a gyönyörű strandokat és a kristálytiszta vizet, a helyi tavernákat, a naplementét Chorában, autóval pedig bejártuk a kevésbé ismert strandokat is. (2024)
,, Mikonosz roppant egyedi, sajátságos görög nyaraló sziget. Alaposan érdemes végiggondolni, hogy az utazónak egyáltalán való-e a sziget jellege. Érdekes és gyönyörű sziget, de sok mindenkinek egyszerűen nem való.
Olyanok válasszák a szigetet, akik szeretik a gyönyörű kilátásokat, az Instangram-ra való fotótémákat, az exkluzív hoteleket, a menő parti sétányokat, bohém, de drága éttermeket, elegáns üzleteket, galériákat. Olyanok válasszák a szigetet, akiknek a nyaralását nem rontaná el a magas árak miatti folytonos fanyalgás.
Nem való a sziget azoknak, akik autentikus görög szigetet akarnak látni, kulturális nevezetességeket is élvezve, akik takarékos költségvetéssel szeretnének nyaralni. (aji, 2021)Ata fotója
"A szigeten furcsán vegyes a vendégkör: elegáns középkorú párok, lerészegedett huszonévesek, öntudatos meleg párok, olaszok, athéni görögök, németek. Magyarokkal nem találkoztunk. Ez egy bulisziget, de Ibizánál előkelőbb, Mallorcánál exkluzívabb. Esténként többnyire Míkonosz város szűk kis utcácskáin sétálgattunk. A mellékutcákban lévő tavernákban vacsoráztunk, mert ott némileg olcsóbb, na ez is átlagban 40 eurót jelentett kettőnknek. Ha egy bárba beültünk, akkor egy koktélért többnyire 10-14 eurót fizettünk. Volt, hogy beültünk olyan bárba, ahol többnyire meleg pasik időztek, de semmi probléma, kellemetlen érzés nem adódott abból, hogy mi hetero párként ott voltunk. Rajtunk kívül más hetero párok is ültek ott. A városban bazári a légkör, de magas ár- és minőségi színvonalon. Rengeteg az ékszerbolt, az ajándéküzlet, tele van napközben a város a tengerjáróhajókról pár órára leszálló embertömeggel. A szigeten a buszok közlekedés kiszámíthatatlan. A buszok nem a legmodernebbek. Voltunk hajókiránduláson, egész jó volt. Tán 10-en voltunk utazók. Több görög szigeten voltunk, de Míkonosz tán a legszebb közülük. Jó időt fogtunk ki: száraz meleg, felhőtlen, csodásan kék égbolt, kellemes szél." (Balogh-ék, 2017)
Ata fotója
,, A görög sziget kedvelt kikapcsolódási helye a milliárdosoknak. A festői ékszerdoboz azonban már túl trendi és kihasznált lett. Az árak is egyre feljebb mennek. A legolcsóbb szállás is 130 dollárba kerül egy éjszakára.
A sziget fő látványosságai a szélmalmok, ám naplementekor, amikor a nagy tengerjárók utasai megérkeznek, alig lehet látni őket az emberektől. " (2019)" forrás
,, Régi vágyam volt eljutni erre a festői kis szigetre, azonban sem a tömegnyomorhoz, sem az ordenáré módon bulizó fiatalokhoz, sem pedig az igen magas árakhoz nem fűlött a fogunk, ezért szezon végére időzítettük a látogatást.
A kötelező látnivalók listája ne olyan hosszú, de természetesen a malmok, Little Venice, Petros, sétáló utca, naplemente nézés, valami view-point szerűség kihagyhatatlan. Mi főként csak lófráltunk, konkrét cél nélkül. 🙂
Egyik nap elindultunk, hogy kilátópontot keressünk, ahonnan az egész sziget belátható. Nem mondom, hogy túl nagy szerencsével jártunk, azonban az út során sok szépet láttunk, valamint megtapasztalhattuk, hogy milyen nagy szintkülönbségek vannak ezen a kis szigeten.
Figyelem! Csak az vágjon neki egy ilyen gyalogtúrának, aki bírja a meleget, napot, és elég fitt hozzá. Mi is hamar feladtuk eme törekvésünket. (sz.a., 2021)Ata fotója
,, Főszezonban megfizethetetlenül drága, tömve emberrel, főként hangos bulizó fiatalokkal. Szerintem a főszezont el kell ott kerülni. Amúgy a sziget egy ékszerdoboz, imádtam minden ott töltött percet, de azért, mert októberben alig volt turista, meglepően olcsó volt minden, szuper szállásunk volt és az idő is remek volt." (2021)
Milliomos csemeték, bulizni vágyók, szivárványos beállítottságúak ( finoman próbálom jelezni..) szigete. 0-24 zenével, beach bulikkal, hajmeresztő árakon. Ha erre vágysz, nem gond a pénz, akkor ez a Te szigeted.
Tegyük félre a túlzott általánsításokat. Nagyon szép kis sziget, és lehet ott is olcsón is étkezni!!...a partok gyönyörűek...taxihajó visz,minden strandon megáll , a return jegy 10 EUR. Az apartman ahol laktunk egy családi vállalkozás volt, nagyon kedvesek voltak, segítőkészek.Mi innen mentünk Delosra, ásatás sziget i.e 500, nagyon nagy élmény!!! Nyilván nem a Psarou standra kell kimenni ,mert oda a sztárok járnak és arra van beárazva. Ezen kívül is vannak csodaszép partok azok nem fizetősek!!
Míkonosznak van saját nemzetközi repülőtere, ahová Athénből és néhány nyugat-európai nagyvárosból jönnek járatok. Az Athén melletti Pireusz kikötőből kompok közlekednek a szigetre. Na de most már van direkt járat Budapestről.
,, Miért mennél Athénböl repülővel? Nem gyorsabb-már az átszállási idő miatt- de drágább mint a gyorshajók. Bp.-Athén repcsivel. Pireaus-Mykonos gyorshajóval: A leggyorsabb a SEAJETS worldchampion jet 7.00 kor indul és már 9.40 kor Mykonoson van. Egy út 59.70 euró. Ha olcsóbban akarsz menni válaszd a Blue Star Ferriest az 7.30 kor indul és 12.45-kor érkezik 38 euró az átkelés ára. Én ezt választottam s olcsóbb mint a repülés.Athénban az átszállásra órákat kell várni." (b.s., 2019)
3 csiillagos: Mykonos View Hotel , Ammos Mykonos Hotel , Mykonos Beach Hotel ,
4 csillagos: Harmony Boutique Hotel
5 csillagos: Hotel Semeli
"A világ 10 legszebb kilátással rendelkező hoteljének Tripadvisor-os toplistájának élén: Mykonos Grand Hotel & Resort. Aki idelátogat, Görögország egyik legszebb tengerpartját és panorámáját is megcsodálhatja, mellyel talán csak Santorini vetekedhet." (2013) forrás
Ajánlott apartmanok:
--------------------
Nem ajánlott hotelek (2024): Myconian Imperial Resort, Myconian Utopia Resort ,
Lehetőség van robogóval, quaddal, autóval vagy busszal közlekedni. A buszhálózat elég áttekinthető: minden járat Chora városában egy buszállomásról indul és ér véget. A kisebb "Fabrika" buszállomás a déli városszélen, a szélmalmok közelében található, innen indulnak a buszok a déli településekre és a repülőtérre. A másik buszállomás Chora északkeleti részén, a jachtkikötő közelében van, innen lehet eljutni az északi irányba, például az új kikötőhöz, valamint a keletebbre fekvő távolabbi helyekre.
A fővárosból kiinduló buszjáratokkal minden ismertebb strandra el lehet jutni. Kivétel a Super Paradise strand, ahova busszal nem igazán lehet eljutni. Nyáron a buszjáratok jellemzően óránként közlekednek.
A taxik száma napközben viszonylag állandó, ezért estére szinte lehetetlen taxit találni – gyakran órákat kell várni a városban. Egy taximegálló a "Fabrika" buszállomás mellett található, de a fontosabb a régi kikötő keleti oldalán van.
Mykonos-Chorán, a sziget fővárosában két kompkikötő található. Ha gyalogosan szeretnénk elhagyni a szigetet, fontos ellenőrizni, hogy a komp a város régi kikötőjéből vagy az új, 5 km-rel északabbra lévő Tourlos kikötőből indul-e. Egy gyalogoskomp közlekedik a két kikötő között.
A Delosra induló/honnan érkező hajók a kikötő nyugati oldaláról indulnak, a jegyeket a helyszínen, egy jól látható feliratú kioszknál lehet megvásárolni.
Érdemes autót bérelni, akár egy egynapos kirándulásra is.
A strandokon az ebédelésnél egy (frissen a sütőből kikerülő) pizza ára kb. 12 euró, egy tartalmas, monumentális adag parasztsaláta 9 euró. Mondjuk egy strand tavernás-emberes ebéd totálban (innivalókkal együtt) 55-65 euróba kerülhet két személynek.
Néhány ajánlott étterem (taverna), amelynek értékét a helyi lakosok jelenléte igazol a leginkább:
,, Az éttermek közül Niko tavernája lett a kedvenc, ahol az egyszerűbb ételeket (moussaka, pastitsio, töltött paradicsom) 10 euróért, a sült sajtot 6 euróért vesztegették. Ezek nem voltak nagy adagok, de ízlettek és több dolgot is kipróbáltunk. A hely és egyben a sziget sztárja Petros, a pelikán. Vele lépten-nyomon összefutottunk a Nikos környékén, egy tünemény.
A másik kedvenc egy gyorsétterem szerű hely, a Souvlaki story, amiből több is található a szigeten. A sima gyros mellett különleges változatok is kóstolhatók belőle. Az árak elsőre soknak tűnhetnek, azonban nagy adagot adnak, én nem is tudtam megenni a sajátomat. Vannak két- és négyszemélyes tálak is, amik garantáltan kifognak az emberen." (2023)
A tengerparti, híres fotóhelyeken és Instagram-hotspotokon az árak rendkívül magasak. Ezeket érdemes elkerülni, hacsak nem tartozik valaki a luxusutazók közé. Általános szabály Mykonoson, hogy soha ne rendeljünk ételt vagy italt anélkül, hogy előzőleg ne néznénk meg az árakat az étlapon. A legtöbb étterem (és sok bár is) feltünteti az árakat az ajtónál kihelyezett étlapokon, így egy séta közben könnyedén megnézhetjük, mely helyek kínálnak elfogadható árú ételeket. (2024)
Ata fotója
Ata fotója
Mykonos híres pezsgő éjszakai életéről. Számos bár és klub található, ahol akár hajnalig lehet táncolni és szórakozni. Mykonos város (Chora) negyede, valamint a Paradise és Super Paradise strandok különösen népszerűek éjszakai életükről. Fontos azonban megjegyezni, hogy az italok ára meglehetősen magas lehet Mykonoson, ezért mindig érdemes előre megnézni az italárakat, hogy elkerüljük a túlzott árakat.
Caprice, a Kis Velence városrészben, folyamatosan népszerű és valószínűleg az egyik legzsúfoltabb bár a szigeten.
Továbbá, több éjszakai klubban görög zene szól, és a a színpadon éneklő művészeknek virágokat dobálhatnak, amelyek kis tálcákon érkeznek az asztalokhoz.
1. Nyugágy árak ahol mi voltunk Paradise Beach: 30€-tól +10€ kötelező fogyasztás, Elia Beach 50€-tól,Agios Stefanos 30€...Az első kettőnél minimális hely van ahova le lehet cuccolni, a part mentén a napágyak elé nem engednek lepakolni.
Agios Stefanos végig homokos,és senki nem szól ha nem bérelsz ágyat,de a kikötő közelsége miatt nem érdemes túl közel feküdni a vízhez. (w.b., 2022)
Aki Mykonosra utazik, nem elhagyatott strandokra számít, hanem "menő akcióra". Ennek megfelelően a főszezonban a szigeten nagy a nyüzsgés és a zaj.
Míkonosznak sok szép homokos strandja van. A strandok egy részének van nudista része is. A strandokon a napozóágyak és napernyők bérleti díja különböző, sőt ugyanazon a strandon is változtatnak az árakon egyik napról a másikra. Átlagban véve 12-15 euró körül van egy szett (két napozóágy és egy napernyő) napi bérleti díja.
Nyugágy árak ahol mi voltunk Paradise Beach: 30€-tól +10€ kötelező fogyasztás, Elia Beach 50€-tól, Agios Stefanos 30€...Az első kettőnél minimális hely van ahova le lehet cuccolni, a part mentén a napágyak elé nem engednek lepakolni.
Agios Stefanos végig homokos, és senki nem szól ha nem bérelsz ágyat,de a kikötő közelsége miatt nem érdemes túl közel feküdni a vízhez. (2022)
Agiosz Szosztisz strand
"A sziget északi részén évő Agiosz Szosztisz strand álomszép. Az egyhetes Míkonosz-i nyaralásunk ideje alatt mindennap itt strandoltunk! A strand az azonos nevű kis településnél (inkább csak egy házsor) található. A strandhoz lépcsőkön és sziklás terepen keresztül lehet eljutni. Babakocsival vagy mozgáskorlátozottsággal felesleges ezt a strandot választani. No meg a távolsági busz sem jár arrafelé, szóval mi oda motoroztunk. A strand kb. 10 kilométerre van Míkonosz várostól.
A strand nagyon természetes, semmi mesterségesség. Igaz szolgáltatások sincsenek, mi a strandtól hat kilométer távolságban Panormos településen egy szupermarketben vettünk mindig útravalót a strandoláshoz. Egyszer ebédeltünk Panormos-ban a Mykonos Star Hotel saját éttermében. Az Agiosz Szosztisz strand kb. egy kilométer hosszúságú és a föveny nagy része finom homokos. Vannak kavicsok is itt-ott, de nagyon picikák. A tengervíz lassan mélyülő, és a tengerfenék a kezdetén is finom homokos, aztán már jönnek nagyobb szikladarabok. A tengervíz minősége szuper! A tengerfenék szabad szemmel jól látható. Hátrány: bizony a víz nem meleg, július első napján kb. 20-21 fokosnak éreztem. Még annyit, hogy a sziget északi része nagyon természetes, kevés építmény van, persze így kevés szálláshely is. Ha korán jön ide az ember a strandokra, akkor nagy valószínűséggel egyedül lehet magában. délelőtt 11-ig legfeljebb néhány helyi kerülhet oda (horgásznak, halásznak, megmártóznak a vízben)." (deka)
e. a. fotója
A gyönyörű Psarou Beach vonzza a hírességeket, a gazdagokat, meg akik őket akarják bámulni. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy itt a homok fantasztikusan fehér, a víz pedig kristálytiszta. A jól ismert és fényűző Nammos Beach Bar is sokat tett hozzá ehhez a menő jelleghez.
Itt a mottó az, hogy láss és legyél látható. Az először idelátogató sznobok nagy eséllyel élvezni fogják.
m. o. fotója
KInézetre egyszerű, kicsi tengerpart, közel több Mykonos-i klubhoz. A strand homokja apró kavicsokból áll, és előfordulhatnak hullámok. A part belső része csendes, tiszta és rendezett. A naplementék gyönyörűek. Sokan a sziget egyik legszebb strandjának mondják.
A víz nagyon tiszta és kék volt, de meglepően hideg. Jólesett a forró időben! A part szép és tiszta, de nem selymes homok borítja, mint néhány másik strandon. Úszócipőt viseltem, így a nagyobb kövek és a durvább homok nem bántotta a talpamat. (2024)
Ez a strand túl zsúfolt, az ernyők egymás mellett sorakoznak, olyannyira, hogy ha pár sorral hátrébb ülsz, már nem is látod a tengert. Ráadásul esélyed sem lesz ernyőt találni, hacsak nem mész nagyon korán, és az árak elképesztően magasak: 80 eurót kértek egy ernyőért, plusz 50 euró minimum fogyasztást, így összesen 130 euróba került egy ernyő! Ez még csak nem is az első sor volt, ahol általában még többet kérnek. Ez nevetséges – más szigeteken/helyeken 20-25 euróért is lehet ernyőt bérelni. Értem, hogy ez Mykonos, de ez túlzás. Jobban jársz, ha a Paradise strandra mész, ott 70 eurót fizettünk egy ernyőért (tehát fele annyit), és őszintén szólva, ott sokkal szórakoztatóbb volt a hangulat. (2024)
m. o. fotója
avagy Platis Gialos Beach
Csodás az összkép. Nem csak a tenger és a fehér homok mitatt, hanem a háttérben látható fehér házak miatt is. Szuper fotótéma. Jól felszerelt strand.
De:
Vigyázz a fekete napernyőkkel a strandon! Azt mondják, hogy ingyen használhatod a napágyakat, ha veszel egy italt, de amit nem mondanak el, hogy egy ital kb. 50 euróba kerül, és a pincér még 10 eurós borravalót is javasolt, amire én megmondtam neki, hova menjen. (2024)
Nagyon jó hely, jó infrastruktúrával. 40 eurót költöttünk a helyen, majd az italokra összesen 70 eurót. Gyönyörű strand, ahol halakat is lehet látni. A homok durva, és néhol kövek is vannak. (2024)
a. t. fotója
Nem tudtam eldönteni, hogy 4 vagy 5 csillagot adjak, mert a part menti sziklapadok és a rajtuk lévő átjáró zsákok nem igazán tetszettek, de a víz valóban lenyűgöző volt, és a kék színe örökre megmarad az emlékezetemben. Folyamatosan fürödtünk! Van egy kis, ingyenes strand (jobbra, Jackie felé) sziklapadok nélkül, és szeptember 5-én gyakorlatilag üres volt reggel 9-től ebédidőig. Homok nincs, csak kavics, ami legalább tisztábban tart. A parkoló a közelben található, és valószínűleg fizetős, de mivel korán érkeztünk, senki nem volt ott, és délután 1-kor távozáskor sem kértek tőlünk semmit. Mindenképpen megéri, legalábbis az ingyenes strand, ahogy mi megtapasztaltuk! (2024)
Hihetetlen kellemes homok, és még ennél is hihetetlenebb a tenger. Tiszta, hullámok nélkül, pedig az egész szigeten sok volt a szél. Parkolni csak az üzletek parkolószolgáltatásával lehet (10€). A Super Paradise strandhoz nincs belépődíj, és kényelmesen, ingyen fürödhetünk a part egyik oldalán. Nagyon kellemes élmény volt. (2024)
m. d. fotója
A strandon a Tropicana Club többnyire délután 4-től beindítja a buligépezetet, persze nagy hangerővel.
a. m. fotója
Görögországban, Mykonos szigetén található a Paradise strand, amely kristálytiszta vizével és puha homokjával olyan, mintha egy élénk színű képeslap elevenedne meg. Ez az egyik legnépszerűbb görög tengerpart, amely nappal és éjszaka egyaránt pezsgő életet kínál látogatói számára. A Paradise - görögül Kalamopodi - mindössze négy és fél kilométerre fekszik az óvárostól, és könnyen megközelíthető a rendszeresen közlekedő buszjáratokkal. A tenger türkizkék vizét itt sziklák tagolják, amelyek hangulatos kis öblöket hoznak létre. A strand másik része, a Super Paradise - görög nevén Plintri - szintén sziklás területen fekszik, és külön nudista szakasza is van. Leginkább fiatalok töltik meg ezt a helyet, csakúgy, mint az aranypart bárait és élettel teli bulijait, ahol már koraeste megkezdődik a zene és a koktélozás.
Elsősorban a homoszexuális férfiak strandja.
Ata fotói
Ez volt kétségtelenül a sziget egyik csendesebb, kellemesebb strandja. Örömmel költöttünk 50 eurót két napágyra, de akár csak le is feküdhetsz a törölköződre a homokban. Az Agrari Beach kávézóban ebédeltünk, ahol az árak elfogadhatóak. Egy burger (nagyon finom) 18 euróba került, egy nagy tonhalas szendvics 7 euró volt. A koktélok ára 18 euró, a sör pedig 7 euró. Nem olcsó, de a víz mindössze 4 méterre volt tőlünk! (2024)
r. n. fotója
Mikonosz város (Chora) a görög Mykonosz sziget fővárosa és központja. A város híres fehérre meszelt házairól, szűk, kanyargós utcáiról és festői kikötőjéről. Mikonosz ikonikus szélmalmai a város szélén találhatók, amelyek a sziget jelképeivé váltak. A város régi kikötője és a mellette lévő Kis Velence negyed is népszerű turisztikai látványosságok. Kis Velence közvetlenül a vízparton épült, és egykor gazdag kereskedők otthonaként szolgált. Mikonosz híres nyüzsgő éjszakai életéről, amely vonzza a fiatalokat és a hírességeket is. A város pezsgő bárjai, éttermei és klubjai különösen a nyári szezonban vonzzák a látogatókat. Mikonosz város központjában nincsenek autók, így gyalogosan lehet felfedezni az óváros keskeny utcácskáit. A város mindkét kikötője forgalmas: a régi kikötő a kisebb hajók és kompok számára, míg az új kikötő a nagyobb komphajókat és jachtokat szolgálja ki. Mikonosz város a sziget tömegközlekedési csomópontja, a buszok innen indulnak a sziget többi részére. A város egyik jelentős nevezetessége a Paraportiani templom, amely egy különleges, fehérre meszelt épületcsoport. A város egész évben turisták közkedvelt célpontja, különösen a nyári hónapokban, amikor a város élettel és nyüzsgéssel telik meg.
d. cs. fotója
Delos szigete az Égei-tengerben található, Mykonos szigetétől mindössze néhány kilométerre. Az UNESCO Világörökség része, és Görögország egyik legfontosabb régészeti helyszíne. Delos az ókori görög mitológia szerint Apollón és Artemisz születési helye volt, emiatt a vallási élet központjává vált. A szigeten található a híres Oroszlánok Terasza, ahol kőoroszlánok őrzik a szent területet. Delos egykor a görög világ kereskedelmi és vallási központja volt, a Kr. e. 1. évezredben lakott terület volt. A szigeten ma is láthatók a lenyűgöző ókori templomok, szentélyek, színházak és lakóházak romjai. A romok között mozaikpadlókat is találunk, amelyek az egykori lakók gazdagságát tükrözik. Delos szigete ma lakatlan, kizárólag régészeti helyszínként és turisztikai célpontként látogatható.
A látogatók csak Mykonos szigetéről induló hajókkal érhetik el a szigetet. A hajóút körülbelül 30-45 perces, a pontos időjárási körülményektől és a hajótípustól függően.
A szigeten nincs infrastruktúra, így éttermek, szállodák vagy egyéb szolgáltatások sem találhatók. A Delos Régészeti Múzeum a szigeten kiállított régészeti leleteket mutatja be. Delos látogatása egyedülálló bepillantást nyújt az ókori görög civilizáció életébe és vallásába.
a. zs. fotója
,, A Kükládok szigetcsoporthoz tartozó Míkonosz az egyik legszebb görög sziget, és valójában nem most fedezték fel maguknak a gazdagok és szépek, hanem már a hatvanas években. Itt keresett nyugalmat Brigitte Bardot, Jacqueline Kennedy Onassis és Grace Kelly is. Akkoriban viszont még nyoma sem volt a mostani luxusnak és éjszakai életnek.
Míkonosz sajátos imidzse a hetvenes években kezdett kialakulni, és a kétezres évek elejére kristályosodott ki igazán. A mesés fekvésű szigeten legendásan barátságosak és nyugisak az emberek, az átlagosnál sokkal jobban tolerálják a másságot is, a melegeket és a nudistákat ugyanolyan kedvesen és barátságosan fogadták és fogadják ma is, ahogy bárki mást. Az évek során a hely lassan a melegek turistaparadicsomává is vált, különösen azért, mert sok más melegbarát desztinációval ellentétben itt nem zárják őket „meleg-gettókba”, nem nyaral külön a meleg közösség, hanem mindenki jár melegbárokba és a melegek is járnak az összes többi szórakozóhelyre - és kiválóan mulatnak együtt.
Megfordult itt Leonardo DiCaprio, megszámlálhatatlanul sok Victoria’s Secret modell, az egész Kardashian-klán, de hogy messzebb ne menjünk, posztolt innen bikinis képeket Zimány Linda, Magyarország legtöbbet fotózott ügyvédjelöltje és Vajna Tímea, nyereséget eddig nem termelő üzletasszony, filmügyi kormánybiztos-feleség, nyaralásprofesszor influenszer is. A szigeten saját helyet nyitott idén a mostanában vendéglátásban utazó egykori színésznő, Lindsay Lohan, a kikötő pedig egész nyáron zsúfolásig telik meg luxusjachtokkal, amiken dúsgazdag üzletemberek pihennek fiatal barátnőikkel.
Míkonosz éjszakai élete mára legendássá vált, Míkonosz város központjában, az ún. Chorában egész éjjel megy a buli, ami aztán már délelőtt folytatódik is a beach house-okban.
Az új európai életérzésnek azonban ára van, méghozzá elég borsos ára. Mióta irtózatosan menő lett, elszaporodtak a szigeten a luxusszállók és -éttermek, a minden földi jót kínáló, fizetős strandokról nem is szólva. Egy éjszakára legolcsóbban 70 ezer forintért foglalhatunk szállodai szobát, az átlagár 120 ezer körül van, ha meg tényleg luxusszállásra vágyunk, 300-400 ezret kell fizetnünk egyetlen éjszakáért. (2018)" forrás
Ata fotója
Mikonosz város - s.g. fotója
z.l. fotója
Ata fotói
* az e-mail címed nem jelenik meg az oldalon
© Utikritika.hu. 2012.
Amerikai Egyesült Államok | Amszterdam | Argentína | Ausztrália | Ausztria | Bahama-szigetek | Balatonszéplak-felső | Bali | Barcelona | Berlin | Ciprus | Dominikai Köztársaság | Dubai | Egyiptom | Franciaország | Görögország | Hajóutak | Horvátország | Hongkong | India | Isztambul | Kanada | Kanári-szigetek | Kuba | Kvarner-öböl | London | Madrid | Malajzia | Maldív-szigetek | Mallorca | Mauritius | Málta | Mexikó | Nagy-Britannia | Németország | New York | Olaszország | Párizs | Portugália | Róma | Seychelle-szigetek | Sharm el-Sheik | Skócia | Spanyolország | Sri Lanka | Szingapúr | Thaiföld | Törökország | Toszkána | Tunézia | Vietnam | Zöld-foki Köztársaság
Katalin, 2019. 07. 27. 15:45
Jó volt az összeállítás, arra mindenképpen, hogy ne ezt a görög szigetet válasszam nyaralásom úti céljának. Tömeg, ricsaj, sznobok, homokosok, k.rvák egész nap tartó bulik, drágaság, hideg tengervíz mindezt a csodálatos naplemente ellensúlyozza. Egy hét 2 főre repülővel, motorbérléssel, szállással már ki is jön 500-600 ezerből talán...